Ubytovanie v okrese Piešťany

(5 objektov)

Penzión Tóth

Moravany nad Váhom, v obci / v meste (PN 3,2 km vzdušne)
Prijemné ubytovanie pre rodinky

Rekreačné Stredisko Prašník - Dúbrava

Prašník, mimo obce / mesta, v lese (PN 12,9 km vzdušne)
Na rekreáciu a výlety, pre veľké skupiny

Ubytovanie Trebatice

Trebatice, v obci / v meste (PN 5,4 km vzdušne)
Deti do 3 rokov zadarmo

Pension Danninger

Piešťany, v obci / v meste, pri kúpalisku (PN 2,5 km vzdušne)
Bezbariérové ubytovanie blízko kúpeľov!
1 - 5 / 5

Okres Piešťany

Svetoznáma oblasť s termálnymi prameňmi - okres Piešťany

Okres Piešťany leží v juhozápadnej časti Slovenska v Trnavskom kraji. Pochváliť sa môže príjemnou klímou, ktorá z neho robí obľúbenú destináciu predovšetkým letných dovolenkárov.

Najznámejšou turistickou oblasťou počas leta je vodná nádrž Sĺňava, ktorá sa nachádza neďaleko mesta Piešťany. Okrem kúpania si prídu na svoje milovníci vodného lyžovania, jachtingu, kanoistiky, člnkovania či windsurfingu. Ak dáte prednosť pokojnej prehliadke vodnej hladiny a jej okolia, nasadnite na niektorú z vyhliadkových lodí. O pestré možnosti ubytovania tu tiež nie je núdza. Vybrať si môžete z ponuky hotelov, privátov aj penziónov.

Bohaté možnosti atrakcií a ubytovania v okrese Piešťany

Ak máte radi vodu, nevynechajte návštevu mestského termálneho kúpaliska Eva. Miestne termálne vody blahodarne pôsobia na pohybové ústrojenstvo. V lokálnych bazénoch si zaplávajú malí aj veľkí návštevníci.

Zábavu si v Piešťanoch vychutnáte aj v netradičnom Funny Parku, ktorý pozostáva z nafukovacích atrakcií. Okrem bazénov a šmykľaviek si hlavne deti užijú na nafukovacom hrade či pri plavbe lodičkami v tvare auta. Oddýchnuť si môžete na stovke lehátok aj v piesku, ktorý pokrýva celý areál.

Z liečivej sily termálnych vôd na Kúpeľnom ostrove môžete profitovať počas celého roka. Slovenské liečebné kúpele Piešťany totiž patria už viac než 100 rokov k najvyhľadávanejším európskym kúpeľom zameraným na liečbu pohybovej a nervovej sústavy i reumatizmu. Na slovo vzatí odborníci Vám pripravia liečebný program na mieru. Okrem lekárskej starostlivosti Vaše telo aj duša ocenia bohaté možnosti voľnočasových aktivít. Množstvo kultúrnych podujatí, golfové ihrisko, tenisové kurty aj volejbalové ihriská sú Vám k dispozícii. Ak máte chuť na menej náročný pohyb, užite si prechádzku kúpeľným parkom, ktorú spestríte posedením pri výbornej káve, či chutnom jedle v niektorej z miestnych kaviarní a reštaurácií.

Východne od mesta Piešťany, v Moravanoch nad Váhom, sa poteší každý milovník histórie. Cestu za zaujímavosťami môžete odštartovať pri prehliadke súkromného múzea veteránov Classic Car Museum a pokračujte prechádzkou okolo renesančného kaštieľa zo 16. storočia. Najstaršiu pamiatku obce, Horný stredoveký kostol, objavíte na kopci uprostred cintorína. Dolný kostol z 19. storočia dodnes slúži rímskokatolíckým veriacim. Azda najznámejší exponát, pochádzajúci z tohto územia je Moravianska venuša. Sošku ženy vyrezanú z mamutieho kla ale v Moravanoch nenájdete. Originál môžete obdivovať pri návšteve Bratislavského hradu. Atmosféru mesta si najlepšie vychutnáte, ak sa na pár dní ubytujete v niektorom z lokálnych penziónov či privátov.

 

Prírodu a históriu na jednom mieste môžete obdivovať, ak sa vyberiete na malý ostrovný výbežok Považského Inovca nad obcou Ducové. Obec Kostolec ponúka okrem panoramatického výhľadu čiastočne zrekonštruovaný veľmožský dvorec, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky z veľkomoravského obdobia na Slovensku. Obdivovať tu môžete základy obytných domov aj predrománskeho kostola ako aj palisádové opevnenie.

Okres Piešťany - zaujímavý aj na históriu a prírodné krásy

Keď budete tráviť čas v okrese Piešťany, nevynechajte rodisko prvého slovenského Európana, Mórica Beňovského. Šľachtickú kúriu, v ktorej sa narodil a prežil detstvo, nájdete vo Vrbovom dodnes. Spoznáte ju podľa pamätnej tabule na priečelí. Dnes kúria slúži na organizovanie spoločenských podujatí, sídli tu mestská knižnica aj historická expozícia. V prípade, že Vás zaujala práve táto pamiatka, ubytovať sa môžete v tejto obci v chatách i privátoch.

Príjemné podnebie, ľahko zvlnený terén krajiny, minerálne pramene aj historické pamiatky sú tie správne dieliky, vďaka ktorým si vyskladáte ideálnu dovolenkovú skladačku v tejto zaujímavej časti Trnavského kraja.