Loading

Ubytovanie Jasná Chopok sever - Otupné

(636 objektov v okolí 25 km)
Jasná Chopok sever - Otupné

Jasná Chopok sever - Otupné

Demänovská Dolina

Jasná je najväčším lyžiarskym strediskom široko ďaleko. Ak si ale myslíte, že si v ňom nezalyžuje lyžiar začiatočník, tak ste na omyle. Ponúka niečo pre každého. Pre profesionálov, freeriderov, skialpinistov, stredne pokročilých ale aj začínajúcich lyžiarov a rodiny s malými deťmi. Pokiaľ patríte k poslednej kategórií, zbystrite pozornosť.

Kúsok od pokladní, kde si kúpite lístky, sa nachádza moderný a krásny hotel. Pred ním stojí údolná stanica kabínkovej lanovky. Určite Vám padne do oka hneď po príchode, jej čierno – oranžový dizajn je skrátka neprehliadnuteľný. A práve vďaka nej spoznáte kvalitné svahy Otupného.

Kabínková lanovka Vás pohodlne odvezie z nadmorskej výšky 1141 metrov nad morom o takmer 300 metrov vyššie, kde začína približne 2 km dlhá zjazdovka. Lanovka, pomenovaná po priľahlom hoteli, Grandjet, je rýchla, pohodlná a vďaka oranžovým sklám budete mať pocit, že je vonku krásne slnečno. Aj keď bude zamračené.

Zjazdovka z Brhlísk na Otupné je značená modrou farbou, je preto vhodná pre začiatočníkov alebo deti. Je dostatočne široká a o bezpečnosť svojej ratolesti nemusíte mať obavy. Pár metrov zjazdovky je červenej, strednej náročnosti, no tento úsek sa dá obísť miernejším svahom. Navyše v stredisku nájdete lyžiarske školy a ak si netrúfate sami, môžete sa na Otupné vydať so skúseným inštruktorom.

Okrem modernej kabínkovej lanovky tu nájdete aj krátke vleky. Padnú vhod vtedy, keď sa nechcete vracať až dole ku parkoviskám. Na Otupnom je jedinečný výhľad na mohutný skalný hrebeň Nízkych Tatier, samotný Chopok a samozrejme aj Derešský kotol.

Doteraz to vyzeralo, že ak ste skúsenejší lyžiar, na Otupné nemáte dôvod ísť. Chyba. Prvým dôvodom je prenádherná prírodná scenéria všade navôkol a tým druhým je miestny Snowpark. To pravé pre vyznávačov adrenalínu. Nájdete tu vysoké snežné rampy, skoky, zábradlia a najrôznejšie prekážky. Od malých skokov pre začínajúcich, až po niekoľko metrov dlhé skoky pre tých najlepších. Ak je „freeride“ Vaše druhé meno, v Otupnom sa vybláznite ako malé dieťa.

Jasná ponúka zjazdovky pre každú skupinu lyžiarov, príkladom v tomto je aj Otupné. Je zameraná hlavne na začiatočníkov a úplných extrémistov, milujúcich adrenalín. Ste v jednej z týchto skupín? Potom by ste chceli niekde bývať, pretože na Jasnú len jeden deň nestačí. Verte nám! V tom prípade Vám ponúkame luxusný hotel priamo pri kabínkovej lanovke, množstvo hotelov v blízkom okolí alebo turistické ubytovne priamo na zjazdovkách. Niektorí možno uprednostnia útulné chatky roztrúsené v celej Demänovskej doline. Možnosti sú viac ako široké, závisí už len na Vás.

... zobraziť viac

Hotel Björnson Jasná

0,2 km od Jasná Chopok sever - Otupné, Demänovská Dolina, v r...
Moderné ubytovanie 50 m od vleku Otupné!

Chalets Jasná - Otupné Apartmány VIVA

0,3 km od Jasná Chopok sever - Otupné, Demänovská Dolina, v rekreačnej oblasti, pri...
Luxusný apartmán na zjazdovke v Jasnej!

Koliba KLOBÚK

0,4 km od Jasná Chopok sever - Otupné, Demänovská Dolina, v r...
Apartmány priamo pri vleku v Jasnej

Apartmány Jasná 3+13

0,5 km od Jasná Chopok sever - Otupné, Demänovská Dolina, v r...
Priamo pri lanovke Jasná - Biela Púť

Chata Ivan

0,5 km od Jasná Chopok sever - Otupné, Demänovská Dolina, v r...
Chatka s krbom blízko lyž. strediska

Apartmány Jasná č. 5 a č. 15

0,5 km od Jasná Chopok sever - Otupné, Demänovská Dolina, v r...
Apartmány priamo pri zjazdovke v Jasnej!

Apartmány MALIARIK

0,6 km od Jasná Chopok sever - Otupné, Demänovská Dolina, v r...
APARTMÁNY priamo na zjazdovke

Chata Koliesko

0,6 km od Jasná Chopok sever - Otupné, Demänovská Dolina, v r...
Štýlová horská chata priamo pri vleku!

Chata Ivan

1,5 km od Jasná Chopok sever - Otupné, Demänovská Dolina, v r...
V lese, pri potoku, pri zjazdovke

Chata Horalka

1,6 km od Jasná Chopok sever - Otupné, Demänovská Dolina, v r...
Chata priamo pri zjazdovke Jasná - Lúčky