Loading

Kam na výlet v Korni

(2 atrakcie + 66 atrakcií v okolí 25 km)

Turzovka - Bukovina

Turzovka

Túžite po lyžovačke v lyžiarskom stredisku, ktoré ešte nie je objavené stovkami turistov? Chceli by ste byť na svahu takmer sami? V tom prípade určite uprednostňujete menšie, takmer rodinné lyžiarske strediská ukryté pred zrakmi väčšiny turistov. Jedno podobné sa nachádza na Kysuciach, opomínanom ale krásnom regióne Slovenska.

O obci Turzovka ste už pravdepodobne počuli. Najskôr to bude zásluhou jej významu. Každoročne tu prúdia tisíce veriacich pútnikov. Turzovka však ponúka niečo nielen na pozdvihnutie ducha. Je tu malé a zaujímavé lyžiarske stredisko Turzovka - Bukovina.

Nájdete ho v blízkosti Turzovky. Tá leží na Kysuciach, regióne pri česko-poľskom pohraničí. Kysuce sú mimoriadne zaujímavou a prekrásnou časťou Slovenska. Na obrovskej ploche takmer 1000 kilometrov štvorcových sú len 3 mestá a 34 obcí. Ide o skutočnú divočinu 21. storočia. Je tu mnoho lesov, zelene a milovníci pokoja si prídu na svoje. Aj vďaka tomuto unikátu sú Kysuce vyhlásené za Chránenú krajinnú oblasť.

Áno, presne takéto atraktívne prostredie na Vás čaká v prípade, že sa rozhodnete stráviť svoju zimnú dovolenku v blízkosti lyžiarskeho strediska Turzovka - Bukovina. Toto lyžiarske stredisko, ležiace len 2 km od centra Turzovky je určené skôr začínajúcim lyžiarom. Tí tu nájdu mierny svah a predovšetkým prijateľnú cenu lyžovačky.

Turzovka - Bukovina žiaľ nedisponuje systémom umelého zasnežovania. Z toho dôvodu je odkázaná len na nádielku prírodného snehu. Avšak z predpovedí počasia určite viete, že Kysuce patria spolu s Oravou, LiptovomSpišom k najchladnejším častiam našej krajiny. A práve vďaka tomu ponúkne aj Turzovka dostatok snehu.

Pre lyžiarov je určená jedna nenáročná zjazdovka, ktorá je značená modrou farbou. Jej dĺžka je 600 metrov a celú ju zvládnete bez potreby dať si prestávku. Môžete tak lyžovať dovtedy, kým sa Vám bude chcieť.

V lyžiarskom stredisku sú až dva vleky, čo je na jednu zjazdovku viac ako dosť. Nikdy nebudete stáť v rade a o to ide. Viac lyžovať ako čakať. Jeden vlek má dĺžku 500 metrov a druhý z nich 600 metrov. Zjazdovka je samozrejme pravidelne upravovaná.

Turzovka - Bukovina ponúka aj niečo navyše. Ide o večernú lyžovačku. Miestna trať je vybavená umelým osvetlením a ak budete mať neutíšiteľnú chuť vybehnúť na lyže aj večer, nič Vám v tom nebude brániť.

Priamo pri vlekoch sa nachádza bezplatné parkoviskobufet so všakovakými dobrotami. V tesnej blízkosti lyžiarskeho strediska nájdete aj mnoho možností ubytovania. Bukovina je obľúbenou rekreačnou oblasťou a tak si tu môžete vybrať spomedzi penziónov, ale predovšetkým chát či turistických rekreačných ubytovní. Prípadne využijete blízku Turzovku, kde sa môžete ubytovať aj v súkromí privátov.

zobraziť viac

Ski Makov

Makov

Makove ste už určite počuli. Ide o obec hlboko v horách, v drsnom prostredí Kysúc. Je známa hlavne u motoristov, ktorí cez ňu často prechádzajú do susednej Českej republiky. Nie, nejde len o obyčajnú obec, ale takú, ktorá ponúka pomerne rozľahlé lyžiarske stredisko, ktoré vyhovie veľkej časti lyžiarov.

Ski Makov nájdete približne 2 km od samotnej obce. Nie je to veľký problém, pretože priamo pod vlekom sa nachádza parkovisko z ktorého to nebudete mať na svah ďaleko. Stačí len skočiť do lyžiarok a vydať sa na svah.

Lyžiarske stredisko Ski Makov je určené predovšetkým stredne náročným lyžiarom. Viac ako 90 % zjazdoviek je značených červenou farbou. Tá označuje zjazdovky strednej náročnosti. V spodnej časti strediska je jedna zjazdovka značená len modrou farbou, určená úplným začiatočníkom. Je vhodná pre deti, ktoré sa tu naučia stáť na lyžiach a po pár hodinách tréningu sa budú tešiť z prvých oblúčikov.

Napriek tomu odporúčame stredisko skôr skúsenejším lyžiarom, ktorí zvládnu dostatočne strmý svah a nemusia sa na ňom obávať zastavenia. Pokiaľ je pre Vás už čierna farba zjazdovky príliš náročná, tak je Makov presne tým, čo hľadáte.

Celková dĺžka všetkých zjazdoviek v Ski Makove je 6050 metrov, čo rozhodne nie je málo. Nachádzajú sa v nadmorskej výške 660 – 948 metrov. Z najvyššieho bodu strediska, vrchu Čerenka je prekrásny výhľad nielen na celý areál ale aj do širokého okolia. Vďaka výške a klimatickým podmienkam tu netrvá lyžiarska sezóna menej ako 3 mesiace v roku.

O Vaše pohodlie a rýchlu prepravu sa starajú 4 vleky. Ich kapacita je takmer 3000 lyžiarov za hodinu, čo je dostatočná hodnota na to, aby ste si mohli užívať lyžovačku bez čakania v dlhých radoch na vleky. Lyžiarske centrum je vybavené systémom umelého zasnežovania, ktoré pokrýva až polovicu lyžiarskeho strediska. Jednou z predností Ski Makova sú veľkorysé a skutočne široké zjazdovky. Už sa nemusíte báť manévrov iných lyžiarov, tu bude mať každý dostatok priestoru.

Pravidelne upravované zjazdovky ponúkajú aj ďalšie atrakcie. Na 1,2 km dlhom centrálnom svahu nájdete umelé osvetlenie, vďaka ktorému si vychutnáte večernú lyžovačku. Pre milovníkov adrenalínu je určený zaujímavý skipark s mnohými prekážkami a skokmi. Pokiaľ ste nemali adrenalínu stále dosť, skúste si snowtubing. Ide o jazdu na nafukovacom kolese strmhlav dole zjazdovkou.

Okolie Makova a Kysuce sú všeobecne atraktívne u milovníkov bežeckého lyžovania. Hrebeň pohoria ponúka dostatok tratí s prenádherným výhľadom do širokého okolia. Makov je hojne navštevované a obľúbené lyžiarske stredisko, vďaka čomu ponúka aj dostatok ubytovacích kapacít. Najviac ich nájdete priamo v neďalekej obci. Prepychové penzióny, jednoduché ubytovanie v chatách alebo najrôznejšie apartmány či priváty. Makov ponúka pre každého niečo. Predovšetkým však perfektnú lyžovačku.

zobraziť viac
1 - 68 / 68