Loading

Kam na výlet v Hrabove

(2 atrakcie + 110 atrakcií v okolí 25 km)

Ski Park Ružomberok Malinô Brdo

Ružomberok

Perfektná lyžovačka, dlhé kilometre zjazdoviek a prekrásne výhľady na okolitú krajinu. Vystihli sme všetko po čom Vaše lyžiarske srdce piští? Ak áno, zbystrite pozornosť. Všetko a ešte oveľa viac nájdete v lyžiarskom stredisku Malinô Brdo pri Ružomberku.

Ružomberok, mesto v prekrásnom prostredí hôr v zovretí Chočských vrchovVeľkej Fatry. Práve na svahoch Veľkej Fatry sa nachádza Ski Park Ružomberok Malinô Brdo, ktoré patrí k tým najobľúbenejším strediskám Slovenska. Priamo z mesta to je na zjazdovky len niekoľko kilometrov.

Toto prímestské lyžiarske stredisko pri hlavnom dopravnom ťahu spájajúcom východ Slovenska so západom sa rozprestiera v nadmorskej výške 567 1209 metrov nad morom. Pomerne veľké prevýšenie sľubuje mnoho zjazdoviek zameraných na všetky výkonnostné kategórie.

Čo na Vás čaká? Kilometre zjazdoviek všetkých náročností, moderné prepravné zariadenia a vždy perfektné služby. Nájdete tu takmer 2 km dlhú kabínkovú lanovku, ktorá Vás vyvezie do hlavnej časti strediska.

Ski Park Ružomberok ponúka až 12 km zjazdoviek pre každého. Deti a začínajúci lyžiari ocenia vleky na miernom svahu, kde sa naučia základom lyžovania. Takéto vleky sa v stredisku nachádzajú až 4, preto sa nemusíte báť tlačenice v radoch. 

Pre ostatných je určené celé spektrum stredne náročných zjazdoviek a niekoľko čiernych, najnáročnejších úsekov. Túto časť obsluhujú dva lyžiarske vlekysedačková lanovka. Samozrejmosťou v stredisku je komplexný systém umelého zasnežovania. Vďaka tomu sa nikdy nemusíte báť nedostatku snehu.

Poďme k tomu najzaujímavejšiemu. Stredisko sa môže pýšiť jednou z vôbec najdlhších zjazdoviek na Slovensku, takmer 4 km dlhou zjazdovkou vedúcou až z vrcholu Malinô Brdo. Dá zabrať aj zdatnejším lyžiarom a jazda po nej je skutočným zážitkom. Pod zjazdovkami nájdete bufety, požičovňu lyží, servis, lyžiarske školy, skrátka všetko, čo budete potrebovať k skvelej lyžovačke.

Región Liptova je okrem skvelých podmienok na lyžovanie bohatý aj na iné, kultúrne krásy. Zo svahu to je len malý kúsok do dedinky Vlkolínec, ktorá je vďaka dodnes živým tradíciám zapísaná v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Malinô Brdo ponúka množstvo možností na perfektné ubytovanie. Hneď pri lanovke nájdete chatovú osadu so štýlovými chatkami, horský hotel či cenovo dostupné apartmány.  Ak by Vám predsa len bolo málo, v blízkom Ružomberku sa nachádza dostatok privátov, ktoré Vás určite radi privítajú. Tak si zbaľte lyžiarsku výstroj a smelo na biele zjazdovky.

zobraziť viac
1 - 80 / 112