Útulná chata pre rodiny s deťmi

Prijmite pozvanie k nám do Chaty Klárka, situovanej na okraji podhorskej, pokojnej obce Vyšný Kubín na Orave, v okrese Dolný Kubín. U nás Vám relaxačnú atmosféru navodí potôčik, ktorý preteká za chatou.

Krásna príroda na Orave, Vám ponúka neobmedzené možnosti trávenia voľného času počas celého roka. Môžete sa vybrať na krátke alebo dlhé prechádzky okolitou prírodou, cykloturistiku po rôzne náročných trasách, a popri tom si nazbierať lesné plody. Priamo vo Vyšnom Kubíne sa môžete vydať na túru na Ostrú a Tupu skalu, odkiaľ je nádherný výhľad na okolitú prírodu. Milovníci histórie si na svoje prídu pri návšteve Dreveného artikulárneho kostola v Leštinách, Pamätného domu Martina Kukučína v Jasenovej, Oravskej galérie, Literárneho múzeu P.O.Hviezdoslava v Dolnom Kubíne a samozrejme unikátneho a majestátne sa týčiaceho Oravského hradu. Ak však preferujete zábavu a kúpanie sa vo vode, AquaRelax Dolný Kubín, Aqua-Vital Park Lúčky, bude pre Vás tou správnou voľbou. V zime si do sýtosti zalyžujete na svahoch lyžiarských stredísk SKI Park Racibor, Ski park Kubínska hoľa a Šport Centrum malá Lučivná.

Chata Klárka ponúka celoročné ubytovanie s kapacitou pre 16 osôb. Radi u nás privítame malé i väčšie skupinky hostí i rodinky s deťmi.

Na prízemí chaty sa nachádza útulne zariadená spoločenská miestnosť s krbom, televízorom so satelitným príjmom, pohodlným gaučom, DVD prehrávačom, CD prehrávačom, rádiom, videom a spoločenskými hrami. V spoločenskej miestnosti je toaleta. Zo spoločenskej miestnosti vedie aj vstup na terasu s posedením (v letných mesiacoch). Nájdete tu aj plne vybavenú kuchyňu s jedálenským posedením, elektrickým sporákom, elektrickou rúrou, rýchlovarnou kanvicou, mikrovlnnou rúrou, toasterom, hriankovačom, chladničkou a mrazničkou. Prízemie uzatvára 4-lôžková spálňa s manželskou posteľou, dvomi samostatnými lôžkami, vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom, umývadlom a uterákmi.

Na poschodí chaty sú pre hostí pripravené ďalšie tri 4-lôžkové spálne. Jedna spálňa disponuje manželskou posteľou, dvomi samostatnými lôžkami a vlastnou kúpeľňou s toaletou a rovnakým vybavením ako na prízemí. Ďalšie dve spálne sú vybavené manželskou posteľou, samostatným lôžkom a prístelkou na matraci (jedna z nich má navyše kúpeľňu s toaletou). Na poschodí nájdete aj ďalšiu toaletu a detský kútik s hračkami. V prípade potreby Vám zabezpečíme dve detské postieľky. V celom objekte je dostupné bezplatné WiFi pripojenie na internet.

V areáli chaty môžete využívať veľkú terasu so záhradným posedením v altánku. K dispozícii je Vám aj záhradný gril, ohnisko, kotlík na guláš 15 l a 30 l, záhradný krb, detské hojdačky, trampolína, šmýkačka a malé detské ihrisko. Parkovanie je možné v oplotenom priestore pri chate alebo pod altánkom pre dve autá. Príďte si k nám do Chaty Klárka oddýchnuť a spoznávať krásu oravskej prírody. Tešíme sa na Vašu návštevu.


Preferujeme: Rodiny s deťmi