wellness a 100% osobný prístup

Chata Zinka sa nachádza v nádhernom prostredí Nízkych Tatier, na okraji malebnej horskej dedinky Mýto pod Ďumbierom, patriacej do okresu mesta Brezno v Banskobystrickom kraji. Výborná poloha chaty v pokojnej časti obce ako aj ubytovanie v štýlových apartmánoch pri zurčiacom potoku s pocitom bázne pre Vašu dušu - to je presne to, čo Vás tu čaká. S plánovaním výletov a dovolenkovým programom Vám radi pomôžeme. Vieme Vám dohodnúť súkromné návštevy u miestnych remeselníkov, zaoberajúcich sa napríklad výrobou ľudových hudobných nástrojov, drevených plastík, tkaním na tradičných krosnách, včelárstvom, keramikárskou výrobou a podobne. Jedinečný čas tu môžete zažiť aj počas tradičných pochodov s povestným Mýtnikom a deti najmä v tvorivých dielničkách, ktoré sa v okolí ubytovania nachádzajú. Milovníci turistiky, cykloturistiky aj kultúrno-historických pamiatok si tu taktiež prídu na svoje. V lete tu na Vás čaká množstvo skvelých zážitkov pri turistike v Nízkych Tatrách, splave Hrona, jazdách na koni, kúpaní, golfe či lezení v lanovej dráhe Tarzánia. Pestrý život lesnej fauny a flóry sa môžete vybrať spoznávať aj do Lesníckeho skanzenu, kam Vás dopraví jedinečná a turisticky vyhľadávaná Čiernohronská železnička. Na blízkom salaši Zbojská na Vás čakajú skvelé zbojnícke zážitky s možnosťou občerstvenia sa tradičnými pochúťkami. Na Horehroní sa určite nudiť nebudete a veríme, že tu stretnete aj množstvo príjemných a priateľských ľudí, ktorí Vám ochotne poradia a pomôžu keď budete potrebovať. V zimnom období sa sem tešia najmä milovníci skvelej lyžovačky. Priamo v obci Mýto pod Ďumbierom sa nachádza Ski Centrum Mýto (10 minút pešej chôdze od chaty), avšak možností na zimné aktivity máte viac, napríklad v okolitých Táloch (Ski Resort Tále) alebo Jasná Nízke Tatry - juh (Bystrá). Po príjemne strávenom dni si pokojne doprajte výborný relax v bazénoch okolitých wellness centier či hotelov.

Celoročne Vám ponúkame štýlové ubytovanie v prekrásnej drevenici Chata Zinka s celkovou kapacitou 14 pevných lôžok a 14 prísteliek. Chatu je možné si prenajať ako jeden celok alebo aj po jednotlivých apartmánoch. Vybrať si tu môžete z 6 útulných apartmánov, štyroch 2-lôžkových s možnosťou využitia 2 prísteliek, jedného 2-lôžkového so 4 prístelkami (dve prístelky priamo v spálni) a jedného 4-lôžkového apartmánu s dvomi spálňami a 2 prístelkami v spoločenskej časti. Každý apartmán tvoria dve časti. Prvá vstupná miestnosť pozostáva zo spoločenskej časti s rozťahovacou pohovkou (jeden apartmán disponuje aj vlastným krbom) a kuchynského kúta, vybaveného elektrickým varičom (dvojplatničkou), chladničkou, rýchlovarnou kanvicou a jedálenským posedením. Druhou miestnosťou apartmánu je spálňa, v ktorej sa nachádza vždy manželská posteľ (v jednom z apartmánov aj rozťahovací gauč), televízor so satelitom a rádio s CD prehrávačom. Samozrejmosťou všetkých apartmánov je vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom a samostatnou toaletou, ako aj možnosť neobmedzeného bezplatného využívania WiFi pripojenia na internet.

Váš pobyt u nás si môžete spríjemniť aj bezplatným pobytom v útulnom WELLNESS s fínskou saunou, infra saunou, odpočinkovou miestnosťou, ľadovou kaďou a sprchou s jacuzzi (vírivou vaňou). Doobjednať si je možné aj rôzne relaxačné masáže. Čo poviete na takúto idylku po návrate z túry či lyžovačky?

Skupinky priateľov a rodiny s deťmi sa môžu výborne zabaviť v spoločenskej miestnosti s krbom, stolným futbalom, šípkami, ruským biliardom a rôznymi spoločenskými hrami. Súčasťou tejto miestnosti je aj príjemné posedenie a kuchynský kútik využiteľný na jednoduchú prípravu občerstvenia. Súčasťou chaty je samozrejme aj odkladací priestor na bicykle či lyže.

V príjemných letných mesiacoch si užijete chvíle plné pohody a romantiky s rodinou či priateľmi pri grilovačke v záhradnom altánku alebo pri varení gulášu, zatiaľ čo sa Vaše ratolesti budú šantiť na preliezkach, pieskovisku, trampolíne a pri mnohých hrách ako je stolný tenis, disk golf, corn holl alebo bedminton.

Vyberte sa na romantický víkend či dlhšiu dovolenku k nám a presvedčte sa sami, že toto miesto má svoje kúzlo a je vynikajúcou voľbou na trávenie voľného času a dokonalý relax! Tešíme sa na Vás!


Preferujeme: Rodiny s deťmi, Starších ako 35 rokov
Neakceptujeme: Hlučné oslavy a párty, Partie mladých ľudí, Domáce zvieratá