V tichom prostredí pod lesom

Chata Opalisko je situovaná v peknom prostredí v prírode Nízkych Tatier, pod vrchom Poludnica v katastri obce Závažná Poruba. Chata ponúka ubytovanie v dvoch samostatných objektoch: Chata Opalisko s kapacitou 38 lôžok a bungalov s kapacitou 8 lôžok. Tiež je k dispozícii aj reštaurácia.

1. časť: Chata Opalisko ponúka ubytovanie: 4x 3-posteľová izba, 4x 4-posteľová izba, dve bunky - izby 3 + 2 postele. Každá izba má kúpeľňu a TV.

2. časť: Bungalov ponúka ubytovanie pre samostatnú skupinu s celkovou kapacitou 8 lôžok. Sú tu tri izby dve dvojposteľové a jedna štvorposteľová. K dispozícii je spoločenská miestnosť s krbom, kuchynský kút s plnou výbavou, sociálne zariadenie (kúpelňa a WC), TV, satelit a rádio. Pri objekte je k ohnisko s možnosťou opekania.

V areáli objektov je pre hostí k dispozícii veľký priestor pre oddych a športové hry, volejbalové ihrisko a dve ohniská. Krytý altánok pre 40 hostí, vonkajší krb na grilovanie, detské ihrisko s dvomi trampolínami a pieskoviskom, letná terasa pre 72 hostí. V letnom areáli Športového klubu Závažná Poruba je k dispozícii tenisový kurt, ihrisko na plážový volejbal, futbalové ihrisko, tréningové plochy, telocvičňa a dve univerzálne ihriská s umelým povrchom.

Zariadenia sú vhodné pre rodinné dovolenky, školy v prírode,letné tábory, firemné akcie, sústredenia športovcov, lyžiarske kurzy, školenia, stretávky a pod.

V zimnom období sú pre milovníkov zimných športov k dispozícii 50 metrov od chaty tri lyžiarske vleky a sedačka so štyrmi zjazdovkami (všetko umelo zasnežované), ktoré uspokoja aj najnáročnejších lyžiarov. Večer je možnosť lyžovať pri umelom osvetlení. Začiatočníci sa naučia lyžovať v lyžiarskej škôlke pod dohľadom odborníkov. Vedľa chaty je servis a požičovňa zimnej výstroje. Vyznávači bežeckého lyžovania určite uvítajú členité terény bežeckých tratí, ktoré sú po celú zimu upravované.

Pre cyklistov sú vyznačené cyklistické chodníky, v obci je požičovňa horských bicyklov. Pre priaznivcov motorizmu je v obci motokárová hala Monaco Grandprix.

V blízkom okolí sa nachádzajú:

• termálne kúpaliská, kryté plavárne, sauny a soľné jaskyne v Liptovskom Jáne (2 km),
• Aquapark Tatralandia (8 km, celoročná prevádzka),
• termálne kúpalisko Bešenová (25km, celoročná prevádzka),
• vodná nádrž Liptovská Mara (8 km, surfovanie, jachting),
• v Liptovskom Mikuláši (6 km), je Múzeum slovenského krasu a jaskyniarstva, Múzeum Janka Krála,galéria P. M. Bohúňa, tenisová hala, bowling, squash, požičovňa štvorkoliek a rôzne iné atrakcie. Pre odvážnejších sú pripravení inštruktori raftingu, paraglaidingu, motokárová hala v časti L. Mikuláš - Palúdzka (7 km) Kart Centrum Liptov.

Turisti môžu využívať na prechádzky okolitú prírodu v Nízkych, Západných ale i Vysokých Tatrách. Môžu navštíviť Demänovské jaskyne (15km), skanzen v Pribyline (15km) a vo Vlkolínci (30 km).

Každé obdobie sa u nás dá aktívne využiť za prijateľné ceny. Príďte nás navštíviť, nebudete ľutovať!