Z chaty na vlek a späť rovno na lyžiach!

Ak túžite stráviť víkendový pobyt v nádhernom prostredí hôr či nezabudnuteľný týždeň v kruhu svojich najbližších spojený s vynikajúcou lyžovačkou alebo úžasnými túrami, potom je Chata Michal pre Vás tou správnou voľbou! Chatu nájdete na tom najkrajšom mieste, aké Vám môže Ružomberok a jeho okolie ponúknuť. Nachádza sa v oblasti pohoria Veľká Fatra, v tichej lokalite na okraji lesa, v tesnej blízkosti zjazdoviek a vlekov vyhľadávaného rekreačno - lyžiarskeho strediska Malinô Brdo, ktoré si zamilovali nie len domáci ale aj zahraniční návštevníci.

Vďaka vynikajúcej polohe chaty blízko lyžiarskeho vleku si tu v zimnom období prídu na svoje všetci milovníci úžasnej lyžovačky. Stačí, ak si ráno na chate obujete lyžiarky a lyže, a pohodlne sa na lyžiach zveziete priamo k lyžiarskemu vleku. Samozrejme to platí aj opačne a od lyžiarskeho vleku sa zveziete na lyžiach späť rovno k chate. Na prepravu tak nebudete potrebovať žiadne auto ani skibus, čo Vám ušetrí množstvo času!

V letnom období si tu môžete vychutnávať množstvo príjemných lesných prechádzok, horských a cyklistických túr prekrásnou okolitou prírodou Veľkej Fatry. Obklopení lesmi a horami sa tu budete cítiť, akoby ste boli s prírodou najlepšími priateľmi. Keďže je chata umiestnená pod mohutnou skalou, na svoje si tu prídu aj priaznivci horolezectva. Chata sa nachádza zároveň neďaleko cesty, ktorou sa veľmi rýchlo dostanete na nákup do centra Ružomberka alebo na hlavný ťah Žilina - Vysoké Tatry, odkiaľ sa následne viete vybrať k viacerým zaujímavým atrakciám regiónu. Spríjemniť Váš voľný čas si tak môžete relaxom v termálnych Kúpeľoch Lúčky, či v bazénoch obľúbeného termálneho kúpaliska Bešeňová alebo aquaparku Tatralandia. Za krásnymi jaskyňami môžete vyraziť do Demänovskej doliny, pričom ďaleko to nebudete mať ani k Liptovskej Mare, očarujúcej Kvačianskej a Prosieckej doline, či k lyžiarskemu stredisku Jasná.

Celoročne Vám ponúkame príjemné ubytovanie v pekne a útulne zariadenej ako aj kompletne zrekonštruovanej chate, ktorá disponuje celkovou kapacitou pre 6 osôb.

V chate sú Vám k dispozícii dve podkrovné 2-lôžkové spálne, jedna izba s manželskou posteľou a druhá izba s dvomi samostatnými lôžkami. Na prízemí objektu je pre Vás pripravená obývacia miestnosť s krbom, televízorom so satelitom, rádiom s CD prehrávačom a rozkladacím gaučom, vhodným pre pohodlné prespanie ďalších dvoch osôb. Obývacia miestnosť je zároveň prepojená s plne vybavenou kuchynskou časťou s jedálenským posedením, v ktorej môžete na prípravu Vašich jedál využívať keramickú varnú dosku, mikrovlnnú rúru, rýchlovarnú kanvicu, chladničku a všetok potrebný riad. Súčasťou prízemia chaty je rovnako kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. WiFi pripojenie na internet je počas celého Vášho pobytu samozrejmosťou.

Príjemne oddýchnuť si môžete aj vo vonkajšej časti chaty, kde nechýba posedenie s vonkajším krbom, ohniskom a prenosným grilom. Parkovanie Vašich áut je možné priamo pri chate, ku ktorej sa je možné autom dostať po lesnej ceste z mestskej časti Hrabovo alebo Kalvária, ako aj lanovkou, ktorá Vás vyvezie z Hrabova priamo do lyžiarskeho strediska Malinô Brdo, kde sa chata nachádza. Tešíme sa na Vašu návštevu.