Chata na samote u lesa

Horská Mederlyho chata je vyššie položená chata na Malinom Brde na samote, v lese asi 300 metrov od zjazdovky Ski Parku Ružomberok. Chata má prírodný charakter. Jej okolie je ideálne pre ľudí, ktorí chcú zažiť niečo úžasné v nedotknutej prírode.

Chata je zariadená účelne. K dispozícii sú Vám tu štyri samostatné spálne a spoločenská miestnosť spojená s vybavenou kuchyňou, kde máte pec na drevo, na ktorej si môžete aj variť. Toaleta je umiestnená von v exteriéri ubytovania (drevená chatka so svetlom), sprcha v chate nie je. Studničku máte k dispozícii asi 400 metrov od chaty. Vykurovanie chaty zabezpečuje pec v spoločenskej miestnosti alebo elektrické konvektory. V chate je zavedená elektrina. Pri chate nechýba vonkajšie posedenie s ohniskom.

Prístup na chatu je po asfaltovo-štrkovej ceste, ktorá je zjazdná bežným autom ale treba ísť opatrne. V zime za výdatného sneženie je prístup na chatu autom nemožný. V tomto prípade treba ísť alternatívnym spôsobom - pešo, vlekom, na lyžiach, resp. skitaxikom-ratrák, ktorý si môžete objednať v skiparku.

Samotná chata sa nachádza takmer na vrchole Malina Brda a predstavuje výborný východiskový bod pre venovanie sa turistike. V jej tesnej blízkosti sa môžete napojiť priamo na turistický chodník. V okolí objektu môžete zažiť jeleniu ruju, započúvať sa do spevu vtákov, nájsť veľké množstvo húb a v neposlednom rade si aj užívať úplný pokoj, nakoľko sa tu nenachádza už žiadna iná chata. GPS súradnice chaty sú: 49.046825, 19.250810.