Štýlová chata v horách, blízko vleku!

Krásnu, štýlovú Chatu Aram nájdete v známej rekreačnej a chatovej oblasti Kubínska hoľa, v okrese Dolný Kubín. Chata sa nachádza iba 250 m od lyžiarského strediska.

Váš voľný čas počas pobytu môžete využiť okrem prechádzok po okolí a zberu lesných plodov aj šantením sa s deťmi v neďalekom aquaparku AquaRelax v Dolnom Kubíne (vzdialenom cca 5 km od ubytovania) alebo vo vzdialenejších termálnych kúpaliskách - v kúpeľoch Lúčky či Oraviciach. Určite Vám odporúčame výstup na vrch Choč, Tupú a Ostrú skalu i Malý Rozsutec. Milovníci histórie sa zaiste potešia návšteve majestátneho Oravského hradu, Oravskej galérie, Literárneho múzea P.O.Hviezdolava, Dreveného artikulárneho kostola v Leštinách či Izby starých materí v Párnici. Vaše ratolesti sa dokonale vybláznia v zábavného parku Rabkoland v neďalekom Poľsku. V zime si vychutnáte zimné športy (lyžovanie, bežkovanie, snowboarding, sánkovanie) na svahoch Ski Parku Kubínska hoľa, Ski parku Racibor aj Športcentra Malá Lučivná.

Chata Aram poskytuje štýlové ubytovanie rodinám s deťmi, väčšej i menšej partii priateľov s kapacitou do 19 osôb, ktorí môžu byť ubytovaní v troch samostatných apartmánoch.

Apartmán č. 1 má samostatný vchod a nachádza sa na prízemí chaty. Nájdete tu dve samostatné spálne, jednu 3-lôžkovú spálňu s manželskou posteľou a samostatným lôžkom, pracovným stolom so stoličkou, druhú 4-lôžkovú spálňu s manželskou posteľou a poschodovou posteľou. V obývacej miestnosti sa nachádza krbová piecka, pohodlný rozkladací gauč, vhodný ako prístelka pre dve osoby, televízor so satelitným príjmom a spoločenské hry. Obývacia miestnosť je prepojená s plne vybavenou kuchyňou s jedálenským posedením, elektrickou rúrou, keramickou varnou doskou, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou, umývačkou riadu, chladničkou a mrazničkou. Odtiaľto vedie vstup priamo na priestrannú terasu, kde si v letných mesiacoch môžete posedieť na pohodlnom sedení. Prízemie uzatvára kúpeľňa so sprchovacím kútom, umývadlom, stojanom na sušenie prádla, uterákmi a papučami. V tomto apartmáne je hosťom navyše k dispozícii žehlička.

Apartmán č. 2 a 3 sú situované na poschodí chaty a majú spoločnú vstupnú chodbičku. Apartmán č. 2 je vybavený jednou 2-lôžkovou spálňou s manželskou posteľou. Obývacia miestnosť pozostáva z krbovej piecky, rozkladacieho gauča (prístelka pre dve osoby), televízora so satelitným príjmom, jedálenského posedenia a dvoch balkónov s posedením a nádherným výhľadom na okolitú prírodu. Rovnako sa tu nachádza aj plne vybavený kuchynský kút s elektrickou dvojplatničkou, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou a chladničkou s mrazničkou. Komfort tohto apartmánu dotvára kúpeľňa so sprchovacím kútom, umývadlom, uterákmi a papučami.

Apartmán č. 3 nájdete rovnako na poschodí chaty, k dispozícii je Vám jedna 2-lôžkovú spálňa s manželskou posteľou, pracovným stolom so stoličkami, obývaciu miestnosť tiež s manželskou posteľou a ďalšími dvomi prístelkami na rozkladacom gauči. Okrem toho je tu pre Vás pripravený televízor so satelitným príjmom, jedálenské posedenie a výstup na balkón s posedením. Kuchynský kút a kúpeľňa je rovnako vybavená ako v apartmáne č. 2. Samozrejmosťou je bezplatné WiFi pripojenie na internet dostupné v celom objekte.

V letnom období môžete využiť vonkajšie posedenie chaty na grilovanie na prenosnom grile, opekanie či varenie gulášu. V prípade záujmu Vám vieme zabezpečiť zapožičanie raftov a lodí pre pokojný splav rieky Orava. Lyže a lyžiarky si bezpečne uschováte v miestnosti na to určenej. Autá zaparkujete priamo pri objekte. Veríme, že sa u nás budete cítiť príjemne a čoskoro nás opäť radi navštívite. Tešíme sa na stretnutie s Vami!