Absolútny relax v lone prírody

Chata pod Bašovňou je situovaná v krásnom tichom prostredí horskej osady Magurka 1060 m n. m., nachádzajúcej sa pod hrebeňom Chabenca v Nízkych Tatrách.

Výborná poloha chaty na okraji lesa so zaručeným absolútnym súkromím a pokojom, poskytuje našim hosťom celoročne bohaté možnosti relaxu a aktívneho trávenia voľného času. Venovať sa môžete podnikaniu množstva príjemných lesných prechádzok, cyklistických a horských túr nádhernou okolitou prírodou. Vystúpiť môžete k útulni Ďurková, na Chabenec, Latiborskú hoľu, Chopok či Salatín. Výborne oddýchnuť si môžete aj pri zbere húb, liečivých byliniek či šťavnatých lesných plodov. V zimnom období bohatom na snehovú nádielku si dosýta vychutnáte skvelú lyžovačku v blízkych okolitých lyžiarskych strediskách PARK SNOW Donovaly, SKIFUN Liptovské Revúce a Ski Park Ružomberok - Malinô Brdo. Ak preferujete radšej pohyb na bežeckých lyžiach, v blízkosti chaty sú Vám k dispozícii krásne trasy. Ozvláštniť Váš pobyt si môžete taktiež skvelým relaxom v termálnych bazénoch neďalekého termálneho kúpaliska GINO Paradise Bešeňová a aquaparku Tatralandia. Milovníci vodných športov si zas prídu na svoje pri priehrade Liptovská Mara, kde okrem kúpania, člnkovania a vodného bicyklovania si môžete užiť aj jazdu na skútroch či vyhliadkovú plavbu loďou.

Celoročne Vám ponúkame komfortné ubytovanie v samostatnej, štýlovo zariadenej chate, ktorá je prispôsobená pre pohodlné ubytovanie 10 až 12 osôb. Keďže je chata umiestnená na tichom mieste, predstavuje skvelú voľbu pre rodiny s deťmi, skupiny priateľov a milovníkov dokonalého pokoja a pohody.

Prízemie chaty je tvorené príjemnou spoločenskou miestnosťou s krbom, televízorom so satelitom, rádiom, pohodlným gaučovým posedením (s možnosťou využitia jednej prístelky) a dreveným jedálenským sedením pre 10 osôb. Spoločenská miestnosť je zároveň prepojená s kompletne vybavenou kuchyňou s barovým pultom, v ktorej výbave môžete využívať sklokeramickú varnú dosku, elektrickú rúru s grilom, rýchlovarnú kanvicu, chladničku s mrazničkou, mikrovlnnú rúru a kávovar. Súčasťou prízemia chaty je rovnako menšia miestnosť, slúžiaca na úschovu lyží či bicyklov, kúpeľňa s masážnym sprchovacím kútom a toaletou, ako aj väčšia 4-lôžková spálňa s možnosťou využitia jednej prístelky. Na poschodí chaty sú pre Vás pripravené ďalšie tri 2-lôžkové spálne, pri ktorých nechýba ďalšia kúpeľňa s hydromasážnou vaňou, masážnym sprchovacím kútom, toaletou a saunou.

Príjemne oddýchnuť si môžete aj pri hraní stolného futbalu či biliardu, pri posedení na vonkajšej terase chaty či pri grilovaní, opekaní alebo príprave chutného kotlíkového gulášu. V prípade potreby môžete počas Vášho pobytu využívať služby reštaurácie nachádzajúcej sa len 100 metrov od ubytovania. Parkovanie Vašich áut je možné priamo pri chate, v zimnom období je potrebné využitie snehových reťazí. Tešíme sa na Vašu návštevu.