Jasná - Chopok, aquapark Tatralandia

Chata Havran (200 m2) s pekným výhľadom na Západné a Nízke Tatry, sa nachádza v Liptovskom Jáne v Jánskej doline - kúpele. Chata je umiestnená na slnečnej lúke pri lese na hranici Národného parku Nízke Tatry, blízko prírodného termálneho kúpaliska Raj. V okolí sa nachádza aquapark Tatralandia s Westernovým mestečkom, Tropical Paradise a Superfly, demänovské jaskyne, Liptovská Mara a Gino Paradise Bešeňová. Oddýchnuť si môžete aj v prírodnom termálnom kráteri Kaďa, relaxačno-rehabilitačných službách, soľnej jaskyni, využiť môžete atrakcie ako skanzen v Pribyline, bobová dráha Žiarce, Tarzánia, tenis, bowling, squash, paragliding, iné športoviská a prírodné krásy.

V zimnom období je široký výber zjazdoviek pre začiatočníkov až po náročných lyžiarov. Najvýznamnejším strediskom zimných športov je Jasná - Chopok - Srdiečko, k ďalším patrí Malinô Brdo - Ružomberok, Javorovica - Liptovský Ján, Opalisko - Závažná Poruba, Čertovica, atď... Hrebene Nízkych a Západných Tatier sú rajom skialpinistov a ich doliny pre bežkárov.

Chata Havran disponuje kapacitou pre 13 osôb. Ponúka ubytovanie v dvojizbovom apartmáne s kúpeľňou (2+2 osoby), jednej 2-posteľovej izbe s prístelkou a kúpeľňou (2+2 osoby), jednej 2-posteľovej izbe s kúpeľňou (2 osoby) a jednej 3-posteľovej izbe bez kúpeľne (3 osoby). Chata je vybavená veľkou spoločenskou miestnosťou s hypocaustovým krbom, ktorá je spojená s plne vybavenou kuchyňou a letnou terasou. Využívať tu môžete gril, kotlík na guľáš, posedenie v altánku, posteľnú bielizeň a uteráky. Chata sa vykuruje automaticky, plynovým ústredným podlahovým kúrením. Počas pobytu sa používa vlastná domáca obuv. V zime si pre istotu vezmite so sebou autoreťaze.

Novovybudované zariadenia cestovného ruchu prispievajú k príjemnému tráveniu aktívnej, či už letnej alebo zimnej dovolenky. Termálne kúpaliská v Tatralandii, Bešeňovej, Liptovskom Jáne a Lúčkach poskytujú svoje služby celoročne. Vodná nádrž Liptovská Mara ponúka možnosti surfovania, vodného lyžovania, rybolovu, ako aj výlet vyhliadkovou loďou. K ostatným aktivitám patrí aj jazda na koni, štvorkolky, cyklistika, vyhliadkové lety, motokáry, paintball, ale aj adrenalínové športy paragliding, horolezectvo, rafting, zorbing, bike world a pod.

Pre milovníkov folklóru odporúčame slávnosti spevu a tanca, folklórne slávnosti vo Východnej. Pre deti rozprávkový svet Pavla Dobšinského Habakuky na Donovaloch, lanovú dráhu v Jasnej, bobovú dráhu v Pavčinej Lehote a westernové mestečko Šiklúv Mlýn.

Množstvo ďalších atrakcií a zaujímavostí je zárukou, že pri návšteve tohto regiónu si nájdete formu svojho oddychu.

Liptov pre svoju polohu medzi hrebeňmi Vysokých Tatier, Západných Tatier, Chočským pohorím, Veľkej Fatry, Malej Fatry a Nízkych Tatier je turisticky najnavštevovanejším regiónom Slovenska. Jeho kultúrno-hospodárskymi centrami sú Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Liptovský Hrádok. Na rozlohe viac ako 2000 km štvorcových sa nachádza množstvo prírodných krás. Medzi najvýznamnejšie patria doliny Demänovská, Jánska a Žiarska, z tiesňav Kvačianská a Prosiecká dolina, medzi skvosty speleológie Demänovská Ľadová jaskyňa, Demänovská jaskyňa Slobody, Važecká a Stanišovská jaskyňa, priepasť Starý Hrad, Vrbické a Roháčske plesá, Brankovský a Lúčanský travertínový vodopád, termálne a minerálne pramene, ktoré sú neodmysliteľnými cieľmi turistov. Bohatú históriu kraja dokladujú vykopávky z keltskej doby, archeologické múzeum v prírode na vrchu Havránok, zo stredoveku sa zachovali Liptovský hrad, Likava a Liptovský Hrádok, zemianstvo reprezentuje viacero kaštielov a kúrií v Liptovskom Jáne, Bešeňovej, Palúdzke. Drevený artikulárny kostol vo Svätom Kríži je najväčším svojho druhu v strednej Európe. Kostol Dvoch sŕdc nazvaný tiež Archa Locus v Liptovských Sliačoch je dôkazom zručnosti dnešných staviteľov. Skanzen v Pribiline a pamiatková rezervácia vo Vlkolínci nám pripomínajú dedičstvo ľudovej architektúry. Významnou pamiatkou ľudového technického staviteľstva sú mlyny a píla na Oblazoch.


Preferujeme: Rodiny s deťmi, Starších ako 25 rokov
Neakceptujeme: Hlučné oslavy a párty, Partie mladých ľudí, Domáce zvieratá