Netradičné ubytovanie v Zemianskej Kúrii

Penzión Vachtár - Zemianska kúria je situovaný v krásnom tichom prostredí malebnej obce Kráľova Lehota, nachádzajúcej sa v obklopení nádhernej prírody Nízkych a Vysokých Tatier. Blízke okolie ponúka našim hosťom bohaté možnosti relaxácie ako aj aktívneho oddychu. Okrem podnikania príjemných turistických prechádzok, horských a cyklistických túr krásnou okolitou prírodou si Váš pobyt u nás môžete spríjemniť taktiež hubárčením, zberom lesných plodov alebo návštevou neďalekého skanzenu v Pribyline, vyhľadávaného aquaparku Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši či obľúbeného termálneho kúpaliska v Liptovskom Jáne.

Vynikajúco oddýchnuť si môžete už priamo v rozľahlom areáli našej kúrie (s rozlohou 3000 m2), kde si môžete dopriať skvelý relax vo vírivke, kúpacej kadi alebo infra saune. Pre príjemné posedenie Vám tu poslúžia rovnako štýlové pivničné priestory s liatinovou pieckou, výčapným pultom a vstavanou pecou na pizzu. Pripravenú pre Vás tu máme taktiež grilovaciu miestnosť s posedením ako aj jedáleň s možnosťou prípravy chutných raňajok. Priaznivcom aktívneho oddychu je u nás k dispozícii volejbalové - nohejbalové ihrisko či stolný futbal. Vaše ratolesti tu počas celého Vášho pobytu budú mať dostatočný priestor na šantenie, k čomu môžu využívať aj trampolínu, šmýkačku, hojdačku či pieskovisko s rôznymi hračkami.

Celoročne Vám ponúkame príjemné ubytovanie v troch priestranných izbách Zemianskej kúrie Vachtár s celkovou kapacitou pre 16 osôb, ktorej počiatky siahajú až do 19. storočia. Vybrať si u nás môžete spomedzi nasledovných izieb:

- izba Matej s kapacitou 5 lôžok, umiestnená na prízemí (bezbariérový prístup),
- izba Michal s kapacitou 6 lôžok, nachádzajúca sa na prízemí (bezbariérový prístup),
- izba Janka s kapacitou 5 lôžok, umiestnená na poschodí objektu.

Všetky izby disponujú dostatočným úložným priestorom a využívať v nich môžete bezplatné WiFi pripojenie na internet. V ich výbave nechýba ani LCD televízor so satelitným príjmom a vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom, umývadlom a toaletou. Po dohode Vám všetky izby vieme prispôsobiť priamo na mieru, tzn. v prípade ubytovania menšieho počtu osôb vieme z izieb odobrať niektoré lôžka a pridať napr. gaučové posedenie. Počas celého pobytu je všetkým ubytovaným hosťom rovnako k dispozícii spoločná plne vybavená kuchyňa s možnosťou prípravy vlastného stravovania.

Ponúkame Vám rovnako ubytovanie v ústraní objektu Penzión Vachtár. 150 rokov starú sypáreň sme v roku 2015 zrekonštruovali na útulný domček s kapacitou 3+1, ktorý disponuje dvomi podlažiami o rozmere 4x3 m. Na prízemí domčeka je Vám k dispozícii toaleta, sprcha, krbová piecka, pohovka a kompletne zariadená kuchynka s elektrickým varičom, chladničkou, mikrovlnnou rúrou a rýchlovarnou konvicou. Na poschodí je umiestnená spálňa s tromi posteľami a šatníkom. Využívať tu môžete aj satelitnú televíziu a WiFi pripojenie na internet. Pred domčekom je pripravené vonkajšie posedenie pod lipami.

Keďže sme milovníkmi zvierat, súčasťou areálu Zemianskej kúrie Vachtár je farma s ovcami, kozami, hydinou a zajacmi, kde môžu naši hostia vidieť čo všetko obnáša chov domácich zvierat. V prípade záujmu Vás naučíme aj dojiť, či vyrobiť syr a žinčicu. Zabezpečiť Vám taktiež vieme čerstvo ulovené pstruhy, ktoré si môžete na grile či ohnisku skvele prepiecť. Veríme, že sa u nás budete cítiť príjemne a radi nás čoskoro opäť navštívite. Tešíme sa na Vás.