Horská chata na samote, v lese!

Ak patríte k milovníkom prírody a hľadáte ubytovanie v typickej horskej chate, Chata Biela Stopa je pre Vás ideálnou voľbou. Situovaná je priamo v lese, na samote a zároveň neďaleko centra Tatranskej Lomnice.

Výborná poloha chaty zabezpečuje pobyt v pokojnom prostredí a zároveň dostupnosť väčšiny atrakcií, ktoré Tatranská Lomnica a jej okolie ponúka. V bezprostrednom okolí ubytovania sa nachádzajú rôzne reštaurácie, wellness centrá, futbalové ihrisko, tenisové kurty, lanový park a lezecká stena. Priamo v centre mestskej časti nájdete nádhernú Botanickú záhradu, Múzeum Tatranského Národného Parku, Ski Museum, Bobovú dráhu Tatrabob a v neposlednom rade nástupnú stanicu lanovky na Lomnický štít. V zime si zalyžujete na zjazdovkách lyžiarskeho strediska Tatranská Lomnica (7 min. chôdzou).

Ponúkame Vám maximálny komfort v celoročne dostupnej chate s celkovou kapacitou 23 lôžok vrátane dvoch prísteliek, v dvoch častiach chaty. V prípade veľkého dopytu vieme prispôsobiť priestory chaty aj pre prespanie väčšieho počtu hostí vo vlastných spacákoch. Chata prešla v rámci interiéru komplet rekonštrukciou, je zariadená novým nábytkom a spotrebičmi.

Časť A ponúka ubytovanie v piatich 2-lôžkových izbách, každá so samostatnými lôžkami a v obývacej miestnosti s komfortným gaučom, vhodným ako prístelka pre dve osoby. V obývacej miestnosti je navyše pripravený televízor s káblovým príjmom, rádio, rôzne stolové spoločenské hry a kompletne zariadená kuchyňa. Súčasťou Časti A je kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a samostatná toaleta.

Časť B je turistická časť chaty, kde je možné ubytovať v rámci jednej izby viaceré nezávislé skupiny hostí. K dispozícii sú tu dve 4-lôžkové izby a jedna 3-lôžková izba, všetky so samostatnými lôžkami. Rovnako je tu pripravená spoločná kompletne zariadená kuchyňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a samostatná toaleta. Pre hostí ubytovaných v 3-lôžkovej izbe sme zabezpečili vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a toaletou.

V prípade, že pricestujete s lyžami alebo bicyklami, v chate nájdete vhodný priestor na ich bezpečnú úschovu. Na pozemku pri chate strávite spoločný čas v altánku s posedením, za mesačného svitu si opečiete špekačky, necháte sa unášať krásnou atmosférou a energiou, ktorú Vám dokáže dať len príroda. Autá zaparkujete blízko chaty.

V Chate Biela Stopa si prídu na svoje turisti, menšie i väčšie skupiny hostí i rodiny s deťmi. Našim cieľom je, aby ste sa u nás cítili ako doma. Koncept "Biela Stopa" sme vytvorili pre všetkých milovníkov prírody, ktorí hľadajú miesto, kde zabudnete na bežné denné povinnosti. Žblnkajúci potôčik, štebot vtákov a nádherné výhľady na okolité štíty dokonale dotvoria atmosféru počas Vášho pobytu.

Okrem ubytovania v súkromí sa postaráme aj o Vaše letné a zimné zážitky. V spolupráci so skúsenými horskými vodcami Vám ponúkame možnosť dostať sa na miesta doposiaľ neprebádané. S nami objavíte a zdoláte tie najkrajšie štíty Vysokých Tatier, dozviete sa veľa zaujímavých informácií a spoznáte Tatry "trochu inak". Tí, ktorí milujú nenáročné prechádzky môžu využiť služby našich inštruktorov NW (Nordic Walking). Spoločne sa naučíte základnú techniku NW chôdze. Počas letných dní pre Vás zorganizujeme besedy pod holým nebom s významnými osobnosťami Vysokých Tatier (otvorené rozhovory o živote vysokohorských nosičov, histórii vysokohorských chát a pod.). Ak ste milovník adrenalínu postaráme sa o to, aby ste si vyskúšali tandemový zoskok z Lomnického sedla alebo pozorovali divokú zver v prírode (medveď hnedý, vlk, rys a pod.). S každým pobytom v prírode človek získa omnoho viac, ako hľadal. Tešíme sa na stretnutie s Vami!


Preferujeme: Rodiny s deťmi, Starších ako 25 rokov
Neakceptujeme: Hlučné oslavy a párty, Partie mladých ľudí