Príjemné prostredie na brehu jazera

Ubytovacie zariadenie Maják stojí na južnom brehu Oravskej priehrady, táto lokalita spadá pod mesto Trstená. V blízkosti sa nachádzajú aj mestá Námestovo a Tvrdošín.

Počas celého roka Vás radi privítame v ubytovacom zariadení, kde sa v 11 izbách môže ubytovať 36 hostí. Objekt je vhodný na školské výlety či školu v prírode.

K dispozícii máme pre Vás tieto izby:
- štyri 2-lôžkové izby s vlastnou kúpeľňou,
- jedna 3-lôžková izba s vlastnou kúpeľňou,
- jedna 4-lôžková izba s vlastnou kúpeľňou,
- jedna 5-lôžková rodinná izba s dvomi spálňami, s vlastnou kúpeľňou,
- jedna 3-lôžková izba so zdieľanou kúpeľňou,
- jedna 3-lôžková izba s dvomi prístelkami, so zdieľanou kúpeľňou,
- dve 4-lôžkové izby so zdieľanou kúpeľňou.

Všetky lôžka sú samostatné. V izbách, ktoré disponujú kúpeľňou, je táto vybavená sprchovacím kútom a toaletou. Hostia z izieb so zdieľanou kúpeľňou využívajú spoločnú kúpeľňu s dvomi sprchami a toaletou a ďalšiu samostatnú toaletu.

Pre všetkých hostí je určená spoločenská miestnosť - bar, kde sú umiestnené stolíky s kreslami a televízor, zahráte si tu stolný futbal a šípky, pri tejto miestnosti sa nachádza aj detský kútik. Ďalšími spoločnými priestormi sú jedáleň a kuchynka s dvojvaričom, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou a chladničkou s mrazničkou. V celom objekte je zaistené bezplatné WiFi pripojenie na internet.

Ak radšej trávite voľný čas na čerstvom vzduchu, oceníte terasu i altánok s posedením. K dispozícii je Vám gril, kotlík alebo ohnisko. Pri objekte sa nachádza ihrisko, kde si zahráte volejbal, futbal, basketbal alebo baminton. Máme tu pre vás aj stolný tenis pod prístreškom. Deti sa zabavia na ihrisku s hojdačkou, preliezkami a šmýkačkou. V priehrade je možný rybolov. Športovci isto ocenia možnosť odložiť vybavenie ako bicykle či lyže v garáži. Parkovanie pri objekte je zaistené pre 20 áut.

Oravská priehrada ulahodí všetkým, ktorý hľadajú aktívnu dovolenku. Či už ste fanúšikom turistiky, cyklistiky alebo vodných športov, tu si prídete na svoje. V priehrade sa môžete nielen okúpať, ale aj rybárčiť, člnkovať alebo si vychutnať vyhliadkovú plavbu. Zájdite sa pozrieť aj na Oravský hrad alebo do Múzea oravskej dediny – Zuberec. Z prírodných zaujímavosti odporúčame vidieť Brestovskú jaskyňu, prípadne si naplánovať túru k Roháčskym plesám. Okúpať sa môžete počas celého roka na termálnom kúpalisku a aquaparku Oravice. V zimnej sezóne sa o zábavu starajú lyžiarske strediská Námestovo – Laz, Nižná Uhliská, Podbiel – Pod Pálenicou, Brezovica a mnohé ďalšie.