Loading

Ubytovanie v okrese Šaľa

(3 objekty)

Apartmánová chata Daniela

Diakovce, v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska (SA 6,7 k...
Nové apartmány priamo v areáli kúpaliska

Ubytovanie Trnovec nad Váhom

Trnovec nad Váhom, v obci / v meste, v centre mesta (SA 4,1 km vzdušne)
Komfortné ubytovanie sa výbornú cenu

Penzión DORI

Diakovce, v obci / v meste, v centre mesta (SA 2,9 km vzdušne)
Zľava pri ubytovaní na viac nocí
1 - 3 / 3

Okres Šaľa

Okres Šaľa s jedným z najstarších miest na Slovensku

Okres Nitrianskeho kraja leží v severnej časti Podunajskej nížiny. Môže sa pochváliť príjemnými klimatickými podmienkami, ktoré oceníte počas celoročných výletov za históriou i počas leta, pri kúpaní sa v miestnych kúpaliskách a vodných nádržiach.

Administratívne centrum okresu, mesto Šaľa, je jedným z najstarších miest na Slovensku. Prvá písomná zmienka o ňom sa datuje v roku 1002. Mesto sa stalo medzi fanúšikmi histórie známe najmä vďaka čelovej kosti neandrtálca. Repliku toho 45 – 60 tisíc rokov starého artefaktu nájdete v miestnom archeologickom múzeu.

Najzaujímavejšou historickou pamiatkou mesta je pôvodne vodný hrad, aktuálne renesančný kaštieľ v Šali. Ak budete mať pocit, že ste túto stavbu už niekde videli, nebudete sa mýliť. Je totiž vernou kópiou paláca rodiny Turzovcov vo Veľkej Bytči.

Na Námestí sv. Trojice Vás upúta Rímskokatolícky kostol sv. Margity. Keď do jeho veže v roku 1886 udrel blesk, miestni obyvatelia dali ako memento tejto udalosti, na námestí postaviť Súsošie svätej trojice. Pri prechádzke mestom narazíte aj na pôvodný Roľnícky dom s trstinovou strechou. Táto národná kultúrna pamiatka patrí k skvostom ľudovej architektúry v stredoeurópskej oblasti.

Relax, zábava a možnosti na výlety v okrese Šaľa

Mestskej časti Veča dominuje neskorobarokový rímskokatolícky kostol zo 14. storočia. V jeho blízkosti stojí kaplnka a kríž z 19. storočia. Poslednou pamiatkou na miestnu židovskú komunitu je židovský cintorín. Odpočívajú tu viaceré významné osobnosti nielen slovenskej, ale aj francúzskej a nemeckej histórie a umenia.

Počas letných dní Vás svojou ponukou zláka termálne kúpaliskoDiakovciach. Miestna termálna voda pôsobí blahodarne na pohybové ústrojenstvo a pri prameni dosahuje až teplotu 65ºC . Desaťročia obľúbená letná destinácia ponúka bazény pre deti aj dospelých, na plávanie aj na odpočinok. V areáli si pochutnáte na pravých kúpaliskových špecialitách, osviežite sa v bare pri bazéne.

Vašu peňaženku potešia priaznivé ceny a Vaše chodidlá zasa možnosť ubytovať sa v jeho blízkosti. Stačí si rezervovať ubytovanie v niektorom z penziónovchát či apartmánov v Diakovciach a užívať si ničím nerušenú letnú dovolenku ako z detských čias. V obci môžete navštíviť Rímskokatolícky kostol Panny Márie Nanebovzatej z 13. storočia.

Ďalšou obľúbenou lokalitou okresu je vodné dielo Kráľová, nazývané aj Kaskády. Nádrž, postavená na rieke Váh, osloví predovšetkým milovníkov športu, rybolovu aj vodného vtáctva. Svoje hniezda tu stavia Volavka popolavá a Chavkoš nočný. Nádrž leží nad okolitým terénom, vďaka čomu tam neustále fúka. A to je ten správny vietor do plachiet milovníkov vodných športov. Kráľová je rajom surferov, majiteľov malých jácht i lodiek.

Hýbať sa tu však môžete aj na suchu – na korčuliach či bicykli. Pokiaľ na šport nemáte náladu, stačí zbaliť deku, zobrať so sebou deti či štvornohých miláčikov a užívať si sladké ničnerobenie na brehu.

Neďaleko obce Kráľová nad Váhom nájdete aj detskú Farmu Humanita, kde si Vaše ratolesti môžu pozrieť rôzne druhy zvierat a povoziť sa na koni či poníkovi. Farma je otvorená celoročne a z bezprostrednej blízkosti tu uvidíte pštrosa, lamu, emu, husi, kačky, kone, prasiatka aj somáre. Miestne kone sa využívajú pri hipoterapii a hiporehabilitácii. V prípade záujmu Vás na farme naučia jazdiť na koni, nielen sa na ňom povoziť. Môžete si tu vyskúšať aj starostlivosť a chov domácich zvierat.

Hľadáte ubytovanie v okrese Šaľa? Ponuku nájdete priamo tu

Skorá, príjemná jar, teplé leto a dlhá slnečná jeseň predurčujú okres Šaľa k tráveniu nezabudnuteľnej letnej dovolenky v pohodovom prostredí, v ktorom sa nemusíte obávať hluku a davov turistov. Tu nájdete vhodné ubytovanie v príjemnom prostredí, ktoré Vám ponúkajú hotely, penzióny v mestách a priváty, chaty či chalupy v okresných dedinkách.