Loading

Ubytovanie v okrese Bánovce nad Bebravou

(2 objekty)

Chalupy Látkovce

Uhrovec, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Chalupa pre 5 osôb - voľná na Veľkú noc

Privát Hôrky

Žitná - Radiša, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraj...
Vhodné pre rodinky s deťmi + bazén
1 - 2 / 2

Okres Bánovce nad Bebravou

Okres Bánovce nad Bebravou 1Okres Bánovce nad Bebravou v obklopení prírody

Okres Bánovce nad Bebravou je okresom Trenčianskeho kraja, ktorému dominujú Strážovské vrchyPovažský Inovec. Je výbornou cieľovou destináciou, pre všetkých, ktorí radi trávia čas s turistickými paličkami v rukách.

Po značených turistických chodníkoch rôznej náročnosti spoznáte pohorie Považský Inovec. Cestou po hrebeni neraz prekročíte aj hranicu okresu a „nakuknete“ do okresu Trenčín, okresu Nové Mesto nad Váhom, či okresu Prievidza.

Zaujímavosťou je tu Chránená krajinná oblasť Okšovské duby, kde sa pokocháte majestátnymi dubmi vysokého veku. Duby chránené 4. stupňom ochrany rastú v prírodnej rezervácii Klháň.

Ojedinelé spoločenstvá dubovo – brezového lesa rovnako v 4. stupni ochrany zasa môžete obdivovať v prírodnej rezervácii Čepúšky. Množstvo zaujímavých prírodných úkazov, ktoré spoznáte pri prechádzke alebo na bicykli, sa Vám postará o program minimálne na víkend. Príjemnú dovolenku s rodinou aj priateľmi tu strávite, ak si rezervujete lokálny privát, z ktorého budete podnikať cesty do okolia.
Okres Bánovce nad Bebravou 2
Dovolenka s nádychom histórie v okrese Bánovce nad Bebravou

Centrom okresu je rovnomenné mesto Bánovce nad Bebravou. Očarí Vás nielen krásnou prírodou na okolí, ale aj 15 kultúrnymi pamiatkami, ktoré sú zapísané na ústrednom zozname slovenských kultúrnych pamiatok. Medzi najzaujímavejšie patrí pamätný dom Janka Jesenského, prvý a zároveň najväčší pamätník Ľudovíta Štúra na Slovensku, či kaštieľ Horné Ozorovce.

Zo sakrálnych pamiatok zaujme gotický Kostol sv. Mikuláša Biskupa, s ktorého stavbou sa začalo už 12. storočí. V interiéri uvidíte architektonické prvky z baroka, renesancie i klasicizmu. Evanjelický kostol v Horných Ozorovciach bol pôvodne barokovou stavbou sieňového typu. Viacero interiérových prvkov pripomína, že išlo o patronátny kostol Ottlýkovcov. Dodnes tu nájdete napríklad lavice z 18. storočia.

Uprostred obce stojí zase kaštieľ tejto rodiny. Pravdepodobne zo 17. storočia pochádza Kostol Najsvätejšej Trojice, ktorý bol patronátnym kostolom Ilešháziovcov. V mestskej časti Biskupice stojí od 14. storočia gotický Kostol sv. Michala Archanjela.
Okres Bánovce nad Bebravou 3
Pri prechádzke mestom narazíte na viacero sôch, pamätníkov a spomienkových objektov venovaných obetiam 2. svetovej vojny. Za povšimnutie stojí aj budova mestského úradu z roku 1861, ktorá je nielen sídlom mestského úradu a primátora mesta, ale zároveň svedkom mnohých historických momentov. Svedectvo o nich podávajú pamätné tabule na budove.

Príjemná klíma praje počas letnej sezóny všetkým vyznávačom slnenia a kúpania sa. Termálne kúpalisko Pažiť rado privíta deti aj dospelých. Okrem detského, oddychového, či plaveckého bazéna, sú všetkým zábavychtivým návštevníkom k dispozícii tobogany a šmýkačky.

Turisti a lyžiari by sa mali vybrať do obce Kšinná, časť Závada pod Čiernym vrchom, kde je situovaný Ski Park Závada pod Čiernym vrchom. V teplejších mesiacoch je východiskom na turistiku v Nitrianskych vrchoch. Okrem zdolávania vrchov ako Rokoš, či Suchý vrch sa môžete tešiť na bohatý výskyt húb. V zime si zasa na severovýchodnom svahu Plešivca prídu na lyžiarskych vlekoch na svoje fanúšikovia bieleho športu. Lyžovanie je tu zvyčajne možné od decembra do marca. V Nitrianskych vrchoch sa ukrýva zrúcanina hradu Uhrovec z 13. storočia. Jeho pôvodný majitelia sa v 18. storočí presťahovali do kaštieľa v Uhrovci.

Zaujímavostí v okrese je dosť, stačí si už len nájsť vhodné ubytovanie

Krásna príroda s množstvom zaujímavých prírodných úkazov, kúsok histórie, štipka športu a komfortné ubytovanie v penziónoch, chatách, apartmánoch či skromných alebo domáckych privátoch. To je ten správny recept na originálnu dovolenku v okrese Bánovce nad Bebravou.