Rozprávkové leto na horách..

Zrubová chata Šafrán je situovaná v krásnom tichom lesnom prostredí pod Novou Hoľou, v obci Donovaly. Nájdete tu pokoj, ticho, ktoré lieči a čistý horský vzduch. Chata je situovaná vo vzdialenosti 400 metrov od lyžiarskej zjazdovky Nová hoľa.

Chata má tri spálne, spoločenskú miestnosť s balkónom, novú kuchyňu s komplexným vybavením, kúpeľňu s WC. Spoločenská miestnosť je na vstupnom podlaží, s kachľovou pecou, televízorom so satelitným príjmom, DVD a CD mikrosystémom a imitáciou elektrického krbu (v zime). Vykurovanie jednotlivých miestností v chate je riešené kachľami v kombinácii s elektrickými konvektormi a podlahovým vykurovaním. Balkón je obľúbený na príjemné posedenie pri rannej kávičke s nádherným výhľadom na okolitú prírodu.

Spálňová časť chaty je tvorená 3 spálňami - jednou 4-lôžkovou (situovanou na spodnom podlaží chaty) a dvomi 2-lôžkovými v podkroví. V chate je novo zrekonštruovaná kúpeľňa s podlahovým kúrením, so sprchovacím kútom a toaletou.

V letnom období je klientom k dispozícií priestranný murovaný altánok s osvetlením. Okrem neho majú klienti viaceré možnosti výberu príjemného posedenia okolo chaty. Obľúbené je rovnako grilovanie - či na záhradnom alebo prenosnom grile, opekanie na ohnisku či varenie gulášu v kotlíku.

V našej chate sú vítané najmä rodiny s deťmi, ako aj skupiny priateľov a známych, ktoré tu majú počas svojho pobytu garantované maximálne súkromie a výborné podmienky na relax. Naši najmenší návštevníci môžu využiť detské hojdačky ako aj „drobný“ detský kútik.

Parkovanie áut je možné v tesnej blízkosti chaty len v letnom období. Veríme, že v našej Zrubovej chate Šafrán prežijete skutočne výnimočnú dovolenku v kruhu Vašej rodiny a priateľov. Srdečne Vás k nám pozývame a tešíme sa na Vašu návštevu.

V zimnom období sú na Donovaloch vytvorené vynikajúce podmienky pre milovníkov snowboardingu, bežeckého či klasického zjazdového lyžovania. Stredisko PARK SNOW Donovaly ponúka 11 km pravidelne upravovaných lyžiarskych tratí, 15 lyžiarskych vlekov, sedačkovú lanovku s kabínou, požičovňu lyží, lyžiarsku školu pre deti ako aj bežecké trate v okolí. Vychutnávať si tu dosýta môžete aj večerné lyžovanie, korčuľovanie na klzisku, jazdu na snežných skútroch či konskom záprahu, snow-paragliding. Našim klientom ponúkame na požiadanie boby a klzáky pre deti.

Zrubová chata Šafrán predstavuje podľa nášho názoru celoročne výbornú voľbu aj pre priaznivcov turistiky a cykloturistiky. Okrem podnikania množstva príjemných turistických prechádzok, horských a cyklistických túr nádhernou okolitou prírodou si Váš pobyt na chate môžete spríjemniť taktiež hubárčením, zberom lesných plodov, či hraním bowlingu alebo vychutnávaním si rôznych wellness služieb v blízkych penziónoch a hoteloch. K dispozícii je aj blízke letné adrenalínové centrum zábavy FUN Aréna Donovaly, kde sa môžete do sýtosti vyšantiť na bobovej dráhe, lezeckej stene, lanovom centre a bungee trampolínach. Vaše ratolesti sa potešia návšteve známeho rozprávkového centra Habakuky resp. mestečka Donovalkovo. Spríjemniť Vašu dovolenku si môžete taktiež skvelým oddychom v neďalekom Vodnom parku Bešeňová, návštevou Zvolenského zámku alebo Pamätníka SNP v Banskej Bystrici.


Preferujeme: Rodiny s deťmi, Starších ako 25 rokov
Neakceptujeme: Hlučné oslavy a párty, Partie mladých ľudí, Domáce zvieratá