Loading

Ubytovanie v Zálesí (Senec)

(0 objektov + 48 objektov v okolí 25 km)

PRO.RESTAV - PLUS

Bratislava - Podunajské Biskupice (Zálesie SC 6,1 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Cenovo výhodné ubytovanie v Bratislave!

Penzión Hviezda

Bratislava - Podunajské Biskupice (Zálesie SC 6,3 km vzdušne...
Cenovo dostupné ubytovanie v Bratislave

Manager privát

Bratislava - Petržalka (Zálesie SC 6,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Od 3,30 Eur pre skupiny aj jednotlivcov!

Ubytovňa Chorvátsky Dvor

Chorvátsky Grob (Zálesie SC 6,8 km vzdušne), v obci / v meste
Pekné ubytovanie za výhodné ceny!
1 - 48 / 48

Zálesie

Hlavné mesta štátov patria v celom svete medzi tie najnavštevovanejšie miesta a hlavné turistické lákadlá. Nie je tomu inak ani u nás, na Slovensku. Bratislavu ročne navštívia milióny turistov z domova ale aj zo zahraničia. No nie každému vyhovuje mestský ruch a hluk v uliciach. Pokiaľ by ste chceli vidieť všetky krásy Bratislavy na vlastné oči a zároveň si užiť dostatok ticha a pokoja, máme pre Vás dobrý tip. Vydajte sa do dedinky Zálesie.

Zálesie má veľmi zaujímavú minulosť. Mnoho slovenských dediniek existuje už po celé stáročia, Zálesie je však výnimkou. Obec kedysi vôbec neexistovala, bola tu len voľná pôda. Obecný úrad bol v blízkom Tomášove a deti chodili do školy do Malinova. Prvé usadlosti sa začali stavať okolo roku 1930, kedy sa tu prisťahovali ľudia zo severného Slovenska a začali si budovať svoje statky. Zálesie patrilo pôvodne pod Malinovo, to neskôr pripadlo počas okupácie Maďarsku. Okupácia skončila a Zálesie začalo písať svoju samostatnú históriu. Dnes ide o prosperujúcu obec s viac ako 1 700 obyvateľmi.

Kam zo Zálesia na výlet? Okolie obce je rovinaté, no prechádzka popri ramene Malého Dunaja je skvelým tipom. Z jeho mŕtvych ramien vybiehajú umelo vytvorené vodné plochy, kde môžete len tak oddychovať, pozorovať vtáctvo, jednoducho si užívať skvelý relax. Zanietení turisti sa tiež nebudú nudiť. Na dohľad budete mať Malé Karpaty, ktoré sú plné turistických chodníkov pre každého turistu.

Nabitý program si užijete aj vtedy, ak sa zaujímate o históriu a kultúrne pamiatky. Len pár minút zo Zálesia sa nachádza Bratislava. Staré Mesto, Bratislavský hrad či Dóm sv. Michala nemusíme predstavovať azda nikomu. Bratislavské uličky ukrývajú množstvo pamätihodností a tajomných zákutí, ktoré sa oplatí objaviť. Tipom na netradičný výlet sú vojenské bunkre v Petržalke, ktoré kedysi slúžili k obrane mesta v prípade hrozby.

Čo si pozrieť v Zálesí ďalej? Je ťažké vybrať len zopár zaujímavostí, je ich tu totiž viac než dosť. Môžete si spraviť výlet do zoologickej záhrady, vyskúšate si vyhliadkový letKráľovej pri Senci alebo zapadnete do niektorej z mnohých vínnych pivníc v blízkom PezinkuA to sme ešte nespomenuli neobmedzené možnosti kúpania sa. Máte na výber z množstva kúpalísk ale aj prírodných vodných plôch. Kúpaliská sú takmer v každej mestskej časti Bratislavy. Z prírodných vodných plôch spomenieme Vajnorské jazerá, Kuchajdu, Slnečné jazerá či Veľký Draždiak. Plavky si preto rozhodne doma nezabudnite.

V okolí Zálesia si dokonca aj zalyžujete. V zime sa vyberte na Zochovu chatu, kde nájdete zjazdovky aj pre náročnejších lyžiarov. No a pokiaľ máte doma bežky, budete mať na výber množstvo upravených aj neupravených trás. Nuda Vám tu preto nebude hroziť ani počas zimných mesiacov.

Zálesie je pomerne modernou a mladou obcou, ktorá je skvelým východiskovým bodom pre výlety za krásami Bratislavy a jej okolia. Aj preto tu nájdete mnoho ubytovacích kapacít, od populárnych privátov až po chaty. V nich si užijú veľké skupiny kamarátov, ale aj zamilované dvojice. A k tomu všetkému neopakovateľný západ slnka nad nekonečnými planinami južného Slovenska. No dá sa niečomu takému odolať?

Názory a odporúčania

Juraj Lim (ubytovateľ) 6.11.2018
Marianka je najstaršie pútnické miesto na Slovensku a prvé mariánske pútnické miesto v celom Uhorsku. Hoci dnes je veľa takých, ktorí nevedia o jej sláve, kedysi bola prinajmenšom rovnako slávna, ako rakúsky Mariazell alebo poľská Częstochowá. Prežila časy prvých zázrakov. Prestála aj chvíle, kedy sa krajinou preháňali Turci na koňoch a smrť bola rovnako blízko ako ráno. Hostila najslávnejších panovníkov a nedohľadné rady pútnikov. Dávala im silu, nádej aj rozhrešenie. Komunisti sa snažili vygumovať ju z mapy, ale duch miesta pretrval. Tak ako po stáročia – je tu pre všetkých, ktorí hľadajú, aj tých, čo už našli.
Ľuboš Štekl (ubytovateľ) 8.10.2018
Naše ubytovanie je vhodné hlavne pre turistov a športovcov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Bratislavu alebo Viedeň. Pokoj a komfort sú zaručené. Vynikajúca dostupnosť do hlavného mesta. Obec má napojenie na diaľničný obchvat. Do Rakúskych obcí napr. (Kittsee - 3 km) sa dostanete do 5 minút autom aj na bicykloch po poľných cestách. Nákupné centrá v Bratislave a v Rakúsku - na dosah. Taktiež možnosť windsurfing na vodnom diele Čunovo aj splav Dunaja.
Anna (skupina - návštevník) 20.8.2018
- krásne prostredie - teplá voda - v blízkosti aquapark - rušný nočný život - diskotéky - workoutove ihriská - tobogány - cyklotrasy (možnosť zapožičania bicyklov, kolobežiek,...)
:) :) (rodina s malými deťmi - návštevník) 13.8.2018
pekne mesto, cista voda,
Lucie Neradová (rodina s malými deťmi - návštevník) 11.8.2018
Pekne
Jozef Sceranko (rodina s malými deťmi - návštevník) 26.6.2018
Mnoho moznosti vyletov a zabavy. Blizkost seneckych jazier, aquaparku, centrum, obchody, obcerstvenie...
Libor (skupina - návštevník) 3.10.2017
V blízkosti MHD do centra a ostatních částí Bratislavy, dále v blízkosti relaxační - odpočinkový park. Velmi dobrá dopravní dostupnost. Nádherná část historické části města.
MilanKarolína (skupina - návštevník) 12.8.2017
Areál je udržiavaný,čistý,jazero pekné,skoro ráno sme boli na korčuliach okolo jazera, množstvo bufetov,miešané nápoje,letná klasika ako langoše či heik...proste super...
Ivan (skupina - návštevník) 27.7.2017
Lokalita Vlčie Hrdlo s plnou socialnou vybavenostou ....
Miroslav Sečkár (starší pár - návštevník) 24.7.2017
Mesto hodnotíme taktiež kladne a tiež možnosť výletov a návštev termálných kúpalísk je klalitá a super
Zobraziť viac...