Loading

Ubytovanie vo Veľkej Pake

(1 objekt + 23 objektov v okolí 25 km)

Penzión pri rybníku

Veľká Paka, na okraji obce / mesta, pri jazere
Penzión pri rybníku s reštauráciou

Ubytovanie Šamorín

Šamorín (Veľká Paka 6,7 km vzdušne), v obci / v meste, v cen...
Komfortné ubytovanie v Šamoríne!

Ubytovňa Goldmed Inn

Šamorín (Veľká Paka 7,8 km vzdušne), v obci / v meste, pri vode
Výhodné ubytovanie pri brehu Dunaja!

Rodinný včelí majer

Bellova Ves (Veľká Paka 9,6 km vzdušne), na okraji obce / me...
Mini ZOO, API terapia, med, pivo, rybník

Garsónky Dunajská Lužná

Dunajská Lužná (Veľká Paka 12,1 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
V CENTRE -> LEN TELEFONICKÝ KONTAKT

Penzión Gódány

Kostolné Kračany (Veľká Paka 14,1 km vzdušne), v obci / v me...
Nadštandardné ubytovanie

Ubytovanie v súkromí Kaputo

Rovinka (Veľká Paka 14,6 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie s vlastnou pizzeriou!

Ubytovanie U Vlaďuša

Hrubý Šúr (Veľká Paka 14,7 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemné cenovo veľmi výhodné ubytovanie

Privát u Majky

Rovinka (Veľká Paka 15,0 km vzdušne), v obci / v meste, pri...
Príjemné ubytovanie v súkromí

AKA ubytovňa Thermal

Dunajská Streda (Veľká Paka 16,1 km vzdušne), v rekreačnej o...
Dovolenka snov v areáli Thermalparku!
1 - 24 / 24

Veľká Paka

Veľká Paka 1

Túžite po dovolenke, kde by ste nemuseli nič robiť a starať sa len o jediné, zlatisté opálenie a dokonalý oddych? Potom ste už určite neraz uvažovali o dovolenke na juhu Slovenska. Napríklad o lokalite Žitného ostrova, kde je slnka viac než dosť. Jednou z obcí v tomto rozprávkovom kraji je aj Veľká Paka.

Kde ju nájdete? Nachádza sa neďaleko nášho hlavného mesta, Bratislavy. Prvé správy o pôvode dedinky Veľká Paka pochádzajú už z roku 1222. Najväčším lákadlom pre novousadlíkov bola jednoznačne úrodná pôda. Tá na Žitnom ostrove je totiž najúrodnejšia a najhodnotnejšia na Slovensku vôbec. Veľká Paka to však počas svojej existencie nemala vôbec jednoduché. Bola niekoľkokrát spustošená, na čom mali najväčšiu zásluhu práve turecké nájazdy. Dnes je dedinka obľúbeným východiskovým bodom pre spoznávanie Podunajskej nížiny, prípadne krás a historických pamiatok Bratislavy.

Veľká Paka 2

Aj napriek tomu, že okolie Veľkej Paky je prevažne rovinaté, nemusia mať obavy ani skalní turisti. Veľmi obľúbenými sú všakovaké zákutia v lužných lesoch pri rieke Dunaj. Ide o skvelý tip hlavne pre dobrodružnejšie založené povahy. Navštevovanou je aj Národná prírodná rezervácia Jurský Šúr. Ide o mokrade s početným výskytom vzácnych rastlín a živočíchov. Nuž a ak by Vám tie hory predsa len chýbali, vyberte sa do Malých Karpát, ktoré sú hneď pri Bratislave. Nájdete v nich množstvo kilometrov turistických trás pre všetkých.

Veľa turistov sa vydáva na svoje potulky aj za účelom spoznania histórie a kultúry daného kraja. Podunajská nížina je veľmi špecifická. Väčšinu územia Slovenska totiž tvoria hory a lesy, spôsob života je tam preto iný. Tu je všetko podriadené práci so zemou. Na to, ako sa kedysi mlelo obilie tradičným spôsobom sa pozriete na vodnom mlyne JelkaVeľká Paka 3Pri práci na poli zas ľuďom často pomáhali rôzne zvieratá, napríklad kone. Práve na nich si zajazdíte v niektorom z miestnych rančov. No a samozrejme nesmieme opomenúť ani návštevu blízkej Bratislavy. Množstvo jej pamiatok a zaujímavostí nestihnete navštíviť ani za deň, ani za dva. Bratislavský hrad, Slavín, zoologická záhrada, Staré Mesto a hromada uličiek s romantickými kaviarňami, to všetko na Vás už čaká. Dopriať si tu budete môcť aj nejaké netradičné zážitky. Čo tak vyskúšať si divoký splav na raftochGabčíkove?

Veľká Paka je vyhľadávaná hlavne v letných mesiacoch. Dôvodom je nesmierne veľký počet kúpalísk, ktoré nájdete v blízkych Veľkých Úľanoch, Senci či v mestských častiach Bratislavy. Rovnako sa tu nájdu aj luxusnejšie wellness centrá, napríklad v Dunajskej Strede. Máte radšej kúpanie niekde v prírodnej vodnej nádrži? K dispozícií máte Slnečné jazerá pri Senci, Vajnorské jazerá, Kuchajdu či Zlaté piesky.

Obec Veľká Paka nie je síce mimoriadne veľkou, napriek tomu však ponúka ubytovanie všetkých kategórií. Od penziónov tu nájdete všetko až po jednoduché a lacné ubytovanie na chatách či privátoch. Príďte aj Vy a spoznajte ďalší zo zaujímavých kútov Slovenska.