Miesto stvorené pre letné tábory

Turistická ubytovňa Mraznica sa nachádza v krásnom horskom prostredí baníckej obce Hnilčík, priamo pri lyžiarskom svahu Mraznica, neďaleko okresného mesta Spišská Nová Ves, v tesnom susedstve Národného parku Slovenský raj.

V banskej obci je možné navštíviť zaujímavú atrakciu Banský skanzen založený v roku 2012, ktorý zahŕňa múzeum na poschodí zrubovej budovy vedľa obecného úradu a sprístupnenie Štôlne Ľudmila.

Celoročne ponúkame ubytovanie pre väčšie skupiny, ale aj jednotlivcov s kapacitou 80 lôžok umiestnených v samostatných 2-posteľových a 3-posteľových izbách s umývadlom. Spoločné sociálne zariadenie (sprchy, WC) sa nachádza na chodbe. Stravovanie je zabezpečené formou plnej penzie v dvoch samostatných jedálňach s kapacitou 50 miest.

K dispozícii je miestnosť na odkladanie lyží, bicyklov a iného športového výstroja ako aj parkovisko, ktoré je v cene ubytovania.

V letných mesiacoch môžu ubytovaní hostia využiť bazén a v zimných mesiacoch na zahriatie a relaxáciu drevenú kaďu s teplou vodou, pod holým nebom. Pekné spoločné chvíle môžete stráviť v pri kávičke či poháriku v bare, alebo pri spoločenských hrách ako je stolný tenis, šípky alebo biliard.

Pred ubytovaním je k dispozícií pre deti multifunkčné ihrisko, hojdačky, šmykľavky a trampolína. Nachádza sa tam tiež otvorené ohnisko pripravené na opekanie alebo grilovanie.

Uprostred lesov môžete relaxovať a venovať sa športovým a kultúrnym aktivitám po celý rok, nakoľko región Spiša je hádam najbohatším regiónom Slovenska, čo sa týka prírodných, kultúrnych a historických krás. Ubytovanie je vhodné na relax, zábavu a oddych s plnou kopou zážitkov. Tešíme sa na Vašu návštevu.