V pokojnom areáli uprostred mesta

Nemusíte cestovať do Himalájí, aby ste našli pokoj.

Naša ubytovňa vznikla pred viac ako tridsiatimi rokmi vďaka nadšeniu horolezcov športového združenia Metropol. Medzitým v nej našlo svoj domov na cestách tisíce turistov z celého sveta. V zime prešla ubytovňa čiastočnou rekonštrukciou interiéru, pracovného kolektívu, ale aj ponuky doplnkových služieb a akcií, o ktorých Vás budeme pravidelne informovať.

Turistická ubytovňa K2 sa nachádza takmer v srdci mesta Košice, približne 700 metrov od Hlavnej ulice, ktorá Vám okrem pamätihodností ako napr. Dóm svätej Alžbety, Štátne divadlo, Spievajúca fontána, Urbanova veža či Kaplnka sv. Michala ponúka aj možnosť posedieť si v niektorej štýlovej kaviarničke, pube alebo reštaurácii. Ubytovňa sa nachádza v bezprostrednej blízkosti zastávky hromadnej dopravy, čo uvítajú hlavne žiaci a študenti počas školských výletov alebo dôchodcovia na poznávacích výletoch. Ďalšou výhodou lokality je blízkosť Steel arény – cca 5 minút chôdze a Kulturparku – cca 1 minúta chôdze, preto nás často navštevujú aj hostia na ceste za kultúrou, koncertom či športovým podujatím.

Ubytovať sa je možné v dvoch dvojlôžkových, siedmych trojlôžkových a siedmych štvorlôžkových izbách. Sociálne zariadenie s toaletou je spoločné na chodbe pre všetky izby (oddelené pre dámy a pánov). Pre hostí je k dispozícii spoločenská miestnosť, ktorá je vybavená televízorom a kuchynským kútom s mikrovlnnnou rúrou, kanvicou a chladničkou. Novinkou je zrekonštruovaný trojlôžkový apartmán so samostatným vchodom a kúpeľňou s toaletou. V tomto apartmáne je zabezpečený bezbariérový prístup.

WiFi pripojenie na internet je bezplatné a recepcia je otvorená nonstop. Hosťom je tu k dispozícii mikrovlnná rúra, chladnička a rýchlovarná kanvica. Ubytovňa disponuje vlastným parkoviskom, ktoré je počas noci uzamknuté. V areáli sa nachádza reštaurácia, piváreň a kaviareň, ktorá je otvorená 24 hodín denne. Po predošlej dohode zabezpečíme hosťom tréning s absolventom športovej medicíny a fitness trénerom.

Súčasťou areálu ubytovne je aj malý park s fontánou a detským pieskoviskom, ktorý ponúka návštevníkom dokonalý pokoj a relax. Ubytovňa je vhodná pre robotníkov, obchodných cestujúcich, skupinky turistov či rodinky s deťmi.