Ubytovanie v tesnej blízkosti pláže!

Turistická ubytovňa "Hotel Divín" sa nachádza v tesnej blízkosti jednej z najteplejších priehrad na Slovensku - Ružinej, pomenovanej podľa rovnomennej obce Ružiná, ležiacej 18 km severozápadne od okresného mesta Lučenec v Banskobystrickom kraji. Ak premýšľate o dovolenke pri vode, hľadáte ideálne miesto na školský výlet, firemnú akciu, školenie alebo plánujete rodinnú oslavu, svadbu, stretávku zo školy - ubytovňa je pre Vás tou správnou voľbou.

Okolie vodnej nádrže je ako stvorené na aktívny oddych, relax aj vynikajúcu zábavu. Táto oblasť je ozajstným chatárskym, rybárskym i hubárskym rajom a zároveň aj výnimočným miestom pre milovníkov koní a vodných či plážových športov. Váš pobyt si tu môžete rovnako dobre spríjemniť turistickými prechádzkami krásnou prírodou Lučeneckej kotliny, Dobročského pralesa, Chránenou krajinnou oblasťou Poľana či Budinskými lazmi. Za návštevu v blízkom okolí stojí aj unikátny Divínsky, Haličský a Fiľakovský hrad spolu s historickým vlakom vo Vígľaši, vyrobeným už v roku 1906. Dokonalý oddych si okrem kúpania vo vodnej nádrži môžete vychutnať taktiež v okolitých kúpaliskách. Medzi tie najvyhľadávanejšie istotne patrí termálne kúpalisko Novolandia Rapovce a Dolná Strehová, avšak obľúbené sú rovnako mestské kúpaliská v Lučenci, Poltári a Detve. V zimnom období si tu prídu na svoje aj vyznávači lyžovania či snowboardingu, a to v lyžiarskom stredisku Látky - Kočanda, Košútka - Hriňová alebo v Ski Centre Kokava Línia - Šoltýska.

Celoročne Vám ponúkame príjemné ubytovanie v Turistickej ubytovni "Hotel Divín" s celkovou kapacitou 40 lôžok (vrátane prísteliek). Hosťom je tu k dispozícii jedna 1-lôžková izba, štrnásť 2-lôžkových izieb (z toho v siedmich je možné využiť rozťahovacie kreslo ako prístelku pre 1 osobu) a jedna 4-lôžková izba (s dvomi poschodovými posteľami). Súčasťou vybavenia izieb je vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom a umývadlom (bez toalety), pričom 4 izby sú novozrekonštruované a disponujú toaletou, sprchovacím kútom a umývadlom. Na chodbách ubytovne sa však nachádza 11 spoločných toaliet aj ďalšie dve spoločné kúpeľne s vaňou. Vo všetkých izbách sú umiestnené taktiež televízory.

Súčasťou prízemia ubytovania je zároveň priestranná spoločenská miestnosť s televízorom so satelitným príjmom a rádiom, kde sa môžete taktiež zabaviť pri biliarde, stolnom futbale či rôznych spoločenských hrách. Hostia tu majú možnosť využívať bezplatné WiFi pripojenie na internet počas celého pobytu.

V priestoroch reštaurácie s barom, terasou s posedením a výhľadom na pláž a priehradu si môžete dopriať chutné jedlá, osviežujúce nápoje či zmrzlinu po celý deň. Ak Vás láka nočný život a milujete tanec a zábavu, príďte sa zabaviť na našu diskotéku. Vo vonkajšej časti s grilom, ohniskom, kotlíkom a krbom môžete kedykoľvek opekať, grilovať, variť guláš alebo si len tak pokojne vychutnávať tú pravú dovolenkovú atmosféru.

Veríme, že sa Vám u nás bude páčiť, dokonale si oddýchnete a radi sa k nám opäť vrátite! Tešíme sa na Vás.