Loading

Ubytovanie v Trenčíne

(5 objektov + 14 objektov v okolí 25 km)

Apartmány Noviny

Trenčín, v obci / v meste, pri rieke
Novopostavené apartmány v Trenčíne

Apartmány Vinohrady

Trenčín, v obci / v meste
Príjemné ubytovanie v nových apartmánoch

Apartmán Zlatovská

Trenčín, v obci / v meste
Priestranný apartmán blízko centra!

Penzión Jasminka

Trenčín, v obci / v meste
Príjemný penzión s výhľadom na hrad!

Penzión Magnólia

Trenčín, v obci / v meste
Penzión prevádzkovaný rodinou

Domov Speváckeho zboru slovenských učiteľov

Trenčianske Teplice (Trenčín 9,3 km vzdušne), v obci / v mes...
Ubytovanie s nízkymi cenami za izby...

Apartmán Maxim

Trenčianske Teplice (Trenčín 9,4 km vzdušne), v obci / v mes...
Ubytovanie priamo v kúpeľnom centre!

Apartmán Mary

Trenčianske Teplice (Trenčín 9,6 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / na okra...
Apartmán v kúpeľnom meste za super cenu!

Kúpeľný pobyt - Trenčianske Teplice

Trenčianske Teplice (Trenčín 9,7 km vzdušne), v obci / v mes...
od 2.1.2019 hotel KRYM**** zľava 25 %

Turistická ubytovňa Belavý

Bolešov (Trenčín 13,3 km vzdušne), v obci / v meste, v centr...
Lacné a útulné ubytovanie so saunou
1 - 19 / 19

Trenčín

Trenčín 1

Mesto Trenčín patrí medzi najstaršie mestá na Slovensku. Jeho poloha ho akoby predurčovala pre obchodné miesto. V minulosti viedli k nemu viaceré obchodné cesty. Známy rímsky nápis je toho dôkazom. Toto mesto bolo preslávené hlavne za čias Matúša Čáka Trenčianskeho, kedy sa tešilo veľkej sláve a uznaniu. Preto je Trenčín dodnes vyhľadávaným mestom histórie, obchodu a módy. Leží v Strednom Považí na západe Slovenska, v Trenčianskej kotline, z východu je obohnaný pohorím Považského InovcaStrážskych Vrchov a na západe je vidno Biele Karpaty.

V letných mesiacoch si v Trenčíne prídu na svoje hlavne milovníci pešej turistiky a cyklo turistiky. Známa je Vážska cyklomagistrála. Spája stredné a horné Považie Kysucami, je to diaľková trasa prepojená na český systém cykloturistických trás. Pre pešiu turistiku sú vhodné Lesopark Brezina, Považský Inovec, či Strážske vrchy. Zaujímavosťou je kyslíková dráha, pozdĺž ktorej je niekoľko stanovíšť. Dráha je určená na beh a prevádzanie rôznych cvikov a cvičení a stanovištia dávajú návštevníkovi možnosť zacvičiť si podľa cvikov uvedených na informačných tabuliach. Istotne tu platí heslo „V zdravom tele zdraví duch“.

Biele Karpaty ponúkajú možnosť pokochať sa z vrchov Javorinskej hornatiny, či Bešiny alebo Bošáckych brál. Asi najobľúbenejším je však výstup na Inovec, nádherný výhľad na okolie je aj z Palúcha, kde si môže turista oddýchnuť v turistickej chate. Známe Strážovské vrchy patria do Fatransko-Tatranskej oblasti a sú pastvou pre oči a pohladením pre dušu.

Trenčín 2

V zimných mesiacoch je možné navštíviť lyžiarske strediská Kálnica, Homôlka, Čertov či Holubyho chatu na Veľkej Javorine. K dispozícii sú tu vleky, požičovne lyží, denné aj večerné lyžovanie, detský vlek, lyžiarska škôlka a mnoho iného.

Trenčín by asi nebol Trenčínom bez jeho krásneho hradu. Každý návštevník si rád pozrie tento unikátny skvost. Návštevníci obľubujúci pútnické miesta si zase prídu na svoje návštevou Skalky pri Trenčíne, ktorá je označovaná ako najstaršie pútnické miesto na Slovensku. No a samozrejmosťou sú výstaviská Trenčín, kde sú každoročne konané mnohé domáce aj zahraničné výstavy.

Návštevníci sa počas celého roka môžu ubytovať priamo v meste Trenčín, alebo v jeho blízkom okolí. Na výber sú hotely s ponukou štandardných, aj nadštandardných služieb. Pre menej náročných sú k dispozícii penzióny alebo turistické ubytovne. Tí, ktorí obľubujú samotu a pokoj majú možnosť sa ubytovať v chatkáchprivátoch. Ubytovacie zariadenia samozrejme poskytujú okrem stravovania ďalšie služby pre spríjemnenie pobytu. V meste sa nachádza veľké množstvo dobrých reštaurácií ponúkajúcich slovenské aj zahraničné špeciality.

Nakoniec treba dodať, že Trenčín je nielen mestom módy, ale aj pohody, radosti, smiechu, dobrej zábavy a oddychu.