Lyžiarske výcviky a Školy v prírode

GO Kľačno je rekreačné zariadenie v centre obce Kľačno, neďaleko prameňa rieky Nitry. Jeho lokalita je výnimočná vďaka jednej z najkrajších slovenských turistických oblastí, ktorou je Malá Fatra a lyžiarskeho strediska Fačkovské sedlo. Okrem toho sa vo vzdialenosti 20 kilometrov nachádza krásna pamiatka európskeho významu – Bojnický zámok.

Zariadenie existuje od roku 1990 a dnes sa zameriava predovšetkým na ubytovacie, športové, rekreačné aj vzdelávacie aktivity. Svoje priestory ponúka pre firmy, školy, združenia, športové kluby, záujmové kolektívy, ale aj jednotlivcov. Rekreačné zariadenie tvorí rozsiahly areál s možnosťou ubytovať až 130 hostí. Pre návštevníkov je v ponuke futbalové ihrisko, priestranná telocvičňa, sauna, posilňovňa, ohniská či záhradné altánky. V interiérových priestoroch sú k dispozícii spoločenské klubovne alebo školiace miestnosti.

Okrem krásneho okolia a množstva možností na aktivity rekreačné zariadenie disponuje vlastnou kuchyňou s priestrannou jedálňou. V ponuke je celodenné stravovanie s možnosťou vegetariánskej alebo bezlepkovej stravy. Priestory sa dajú využiť aj na oslavy a špeciálne príležitosti.

Zariadenie je vhodné pre aktívnu dovolenku, športové sústredenia, školenia víkendové výlety, školy v prírody či ozdravné pobyty. V blízkosti sa totiž nachádza viacero pohorí i lyžiarsky svah a okresné mesto Prievidza je vzdialené len 17 km. Okolie je bohaté aj na kultúrne pamiatky a voľnočasové aktivity. Príďte si k nám oddýchnuť. Tešíme sa na Vás.