Loading

Ubytovanie v Strekove

(0 objektov + 20 objektov v okolí 25 km)

Penziónový domček Emese

Búč (Strekov 10,5 km vzdušne), v obci / v meste
V krásnom prostredí s vonkajším bazénom

Chalupa u Tety

Semerovo (Strekov 13,0 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji l...
Útulná chalupa s vonkajším bazénom!

Ubytovanie u Blanky

Čechy (Strekov 14,6 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri vode
Krytý bazén. Deti do 5 r. zadarmo!

Ranč Trilobit

Čechy (Strekov 14,9 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Jazdy na koni + bazén s protiprúdom!

Apartmán Villa Rose pri Dunaji

Moča (Strekov 16,0 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Pohodlné ubytovanie neďaleko kúpaliska

Vila Adria

Moča (Strekov 16,2 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri vode
Priamo pri Dunaji, krásne prostredie

Chata TOBO

Radvaň nad Dunajom (Strekov 17,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v lese
Rekreačná chata priamo pri Dunaji.

Chata Dunaj

Radvaň nad Dunajom (Strekov 17,9 km vzdušne), v rekreačnej o...
Chata len 40 metrov od Dunaja

Chata Kamenín

Kamenín (Strekov 18,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Pekné ubytovanie za výhodné ceny!

Chata Patrik

Veľké Lovce (Strekov 18,6 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Pekná chatka v tichom prostredí
1 - 20 / 20

Strekov

Strekov 1

Juh Slovenska môže predstavovať stelesnenie skvelej letnej dovolenky, počas ktorej si oddýchnete, načerpáte mnoho nových síl a budete na ňu ešte veľmi dlho spomínať. Možno ju zažijete práve v Strekove.

Kde sa Strekov nachádza? Na toto sa pýta pravdepodobne každý, okrem necelých 2 000 obyvateľov tejto dedinky. Túto obec nájdete v blízkosti mesta Nové Zámky, ktoré sú jedným z najvýznamnejších centier v oblasti. Obec Strekov má za sebou dlhú a pestrú minulosť. Vznikla už v roku 1075. Nachádza sa na juhu Slovenska, z čoho v minulosti vyplynuli aj mnohé nepríjemnosti počas vpádov Turkov a Tatárov. Dnes je zo Strekova pokojné, no vyhľadávané miesto všetkých milovníkov tepla.

Strekov 2

Na Podunajskej nížine si milovníci horských túr veľmi na svoje neprídu. Nie je to však až taký veľký problém. Kúsok od Strekova sa nachádza Burda, jedno z našich najmenších pohorí, ktoré však jednoznačne stojí za návštevu. Dobrodruhovia a ľudia s kladným vzťahom k prírode tu budú mať ešte o jeden bonus navyše. Vyskúšať si môžu vodnú turistiku. Malý Dunaj rovnako ako aj ramená Dunaja sú mimoriadne vyhľadávané u všetkých "vodákov". V kajaku či člne spoznáte tajomné zákutia dunajských luhov a občas si budete pripadať ako na expedícií kdesi v Amazonskom dažďovom pralese. Ide o neopakovateľný zážitok na celý život.

Pokiaľ máte radšej potulky po historických pamiatkach, aj pre Vás tu niečo máme. Priamo v dedinke Strekov nájdete vzácny Kostol všetkých svätých, pochádzajúci až z roku 1397. Ďalšou významnou pamiatkou je Rotunda dvanástich apoštolov v blízkej dedinke Biňa. Jej história siaha až do 11. storočia a vďaka tomu ide o jednu z najstarších sakrálnych stavieb na Slovensku. Zaujímavosťou je aj pamätná izba Franza Schuberta v neďalekých Želiezovciach. Pýtate sa, čo má Schubert a Želiezovce spoločné? Nuž tento svetoznámy skladateľ v mestečku pôsobil od roku 1818 až do roku 1824. Strekov 3Zaujímavosťou je aj pevnosť v neďalekom Komárne, v ktorom máte možnosť vidieť aj nádvorie Európy s prekrásnymi stavbami.

Čerešničkou na torte bude návšteva Ostrihomu. Zo Strekova je to do neho len niečo viac ako 20 km, no jeho návšteva stojí rozhodne za to. Okrem návštevy iného štátu si vychutnáte výhľad zo strechy ostrihomskej baziliky, ktorá patrí k najväčším katolíckym kostolom na svete vôbec. Monumentálna stavba, ktorá berie dych.

Ani milovníci iných foriem oddychu neprídu skrátka. Nájdete tu napríklad ranče, kde si zajazdíte na koni a ochutnáte nejakú tú tradičnú špecialitu. Navštíviť môžete aj neďaleký vodný mlyn. A ak by ste sa na vodu nechceli len pozerať, ale sa do nej aj ponoriť, dovolenkou v Strekove ste urobili to najlepšie. V jeho okolí je mnoho známych kúpalísk či termálnych parkov. Spomenieme len termálne kúpalisko v Nových Zámkoch, Patinciach, Štúrove a v Santovke. Výber je viac než pestrý, konečné rozhodnutie ostáva však len na Vás.

Strekov je dedinkou, ktorá si uctí každého hosťa. Okrem mnohých aktivít, ktoré na okolí môžete vykonávať, tu na Vás čaká aj široká paleta ubytovacích zariadení. Sú tu priváty, chaty alebo apartmány, ktoré spája jedno, príjemná cena. Priateľská cena, pohostinní a príjemní ľudia, dostatok možností aktívneho oddychu. Čo viac si počas dovolenky priať?