Loading

Ubytovanie v Starom Tekove

(1 objekt + 22 objektov v okolí 25 km)

Penzión Bažantnica

Starý Tekov, na okraji obce / mesta, pri vode (LV 6,2 km vzdušne)
Bažantia farma, klokani!

Penzión Lamex

Tlmače (Starý Tekov 4,9 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta (LV 9,4 km vzdušne)
Pri dlhodobenšom pobyte výrazné zľavy!

Rekreačný dom Hause

Podlužany BN (Starý Tekov 5,3 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta (BN 57,5 km vzdušne)
Deti do 6 rokov zadarmo!

Penzión Rekrea

Levice (Starý Tekov 11,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode (LV 5,6 km vzdušne)
Penzión situovaný pri kúpalisku
1 - 23 / 23

Starý Tekov

Obec so zaujímavou históriou Starý Tekov leží na ľavom brehu Hrona, 6 km severozápadne od mesta Levice. Pahorok, na ktorom leží historická časť obce bol obývaný už v praveku. Na 8 km vzdialenom Štiavnickom pohorí sa našli pozostatky avarských sídlisk. V Starom Tekove na pahorku stál hrad Tekov, ktorý bol obývaný ešte za čias Veľkomoravskej ríše. Koncom 13. storočia hrad vlastnil Matúš Čák Trenčiansky. Tekovský hrad už neexistuje, jeho existenciu naznačujú iba terénne nerovnosti, zničený bol v 14. storočí.

Zaujímavou stavbou obce je kostol Nanebovzatia Panny Márie z 13. storočia postavený v gotickom slohu. Medzi Starým TekovomNovým Tekovom môžete nájsť zaujímavý spôsob prevozu cez rieku Hron, čo využíva najmä domáce obyvateľstvo. Pripojte sa k nim aj Vy. Môžete si vychutnať tento starodávny spôsob prepravovania ľudí, kedy Vás prievozník na loďke prevezie na druhú stranu rieky. Tých, čo majú radi históriu, poteší v obci pamätník Jána Palárika, ktorý patril k známym slovenským dramatikom a publicistom. Podieľal sa aj na založení Matice Slovenskej.

Každý druhý rok sa v Starom Tekove konajú Tekovské folklórne slávnosti - Tekov tancuje a spieva. Folklórne slávnosti sú výborným lákadlom pre ľudí, ktorí si chcú oddýchnuť na dovolenke a nabiť sa tou pravou slovenskou kultúrou. Už niekoľko rokov sa v obci každý rok uskutočňujú rekonštrukcie bojov z druhej svetovej vojny. Turisti, ktorí si chcú počas svojho oddychu pripomenúť časť divokej histórie Slovenska tu majú dvere otvorené. Príďte si aj Vy pozrieť Boje na Hrone ako v roku 1945. Rekonštrukcie bojov Vám stvárnia členovia klubov vojnovej histórie v dobových kostýmoch.

Priamo v Starom Tekove sa nachádza Soľná jaskyňa, ktorá stojí na základoch kostola sv. Alžbety, ktorá bola v roku 1235 vyhlásená za svätú. Počas svojho života založila nemocnicu, kde ošetrovala chorých ľudí. Soľná jaskyňa je otvorená už niekoľko rokov. Liečivé účinky soli boli známe už v dávnom Egypte. Už 45 minútový pobyt v soľnej jaskyni zodpovedá 3 dňovému pobytu pri mori. V soľnej jaskyni sa do ovzdušia uvoľňujú dôležité minerály, ktoré napomáhajú liečbe mnohých ochorení. Je to veľmi príjemný spôsob, ako si môžete spestriť a ozdraviť pobyt počas dovolenky v Starom Tekove.

V blízkosti obce Starý Tekov sa nachádzajú Levice. Za zmienku stojí návšteva zrúcanín gotického Levického hradu, ktorý vznikol v 13. storočí s cieľom brániť južný prístup k stredoslovenským mestám. Levický hrad vlastnil Matúš Čák Trenčiansky, neskôr sa stal hrad kráľovským hradom.

Na okraji obce Starý Tekov nájdete Bažantiu farmu. Je to príjemné prostredie, kde môžete vidieť na vlastné oči krásne pávy a bažanty. Môžu si tu oddýchnuť páry, jednotlivci, aj rodiny s menšími, či väčšími deťmi.

V súčasnosti je Starý Tekov obec s jeden a pol tisíc obyvateľmi. Má svoju zaujímavú históriu a minulosť a jej život spokojne plynie spoločne s jej obyvateľmi. Keď chcete pocítiť túto domácu atmosféru plnú spokojnosti, príďte na pobyt do tejto malebnej obce.