Loading

Ubytovanie v Rohožníku

(0 objektov + 17 objektov v okolí 25 km)

Apartmán Horáreň Rybníček

Pezinok (Rohožník MA 12,3 km vzdušne), na samote, v lese
Nový apartmán v lese, pri rybníku!

Chata Luky

Pezinok (Rohožník MA 12,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Len 10 metrov od vleku a 30 km od BA

Chata EBA

Pezinok (Rohožník MA 12,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji...
Rodinné a firemné akcie v chate pri lese

Penzión u Tonky

Borský Svätý Jur (Rohožník MA 13,7 km vzdušne), v obci / v m...
Medzi Malackamy,Senicou,Kútmy

Chata Fugelka

Dubová (okres Pezinok) (Rohožník MA 14,8 km vzdušne), na samote, pri lese / na okr...
Chata v tichom prostredí pod lesom

Ubytovanie Martina

Plavecký Štvrtok (Rohožník MA 15,4 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Lacné ubytovanie v centre, aj dlhodobo

Privát Roman Mackovič

Plavecký Štvrtok (Rohožník MA 15,7 km vzdušne), v obci / v meste
Voľné termíny na leto! Nízke ceny!

Apartmánový dom u Bociana

Plavecký Štvrtok (Rohožník MA 15,9 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemné cenovo výhodné ubytovanie.

Chaty - Horáreň Šišoretne

Dolné Orešany (Rohožník MA 17,0 km vzdušne), mimo obce / mes...
Super štylová horáreň + mega areál

Ubytovňa Záhoran

Gajary (Rohožník MA 17,8 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie za bezkonkurenčnú cenu!
1 - 17 / 17

Rohožník

Rohožník 1

Záhorie patrí k tým najrázovitejším regiónom Slovenska. Tradičné nárečie a jeho zvyky mu dodávajú nezameniteľnú tvár. Jedinečné je aj prostredie a príroda v tomto kúte Slovenska. Nie je tu len samá rovina, ale Malé Karpaty potešia srdce každého turistu. Jednou z obcí, ktoré na Záhorí stoja za zmienku je jednoznačne aj Rohožník.

Kde ho presne nájdete? Leží len kúsok od Malaciek neďaleko svahov Malých Karpát. Je umiestnený v prekrásnom prírodnom prostredí, v obklopení borovicových lesov. Prvá písomná zmienka o Rohožníku pochádza z roku 1397. Domáce obyvateľstvo sa venovalo už typickému poľnohospodárstvu. Dnes je Rohožník známy bohatstvom podzemných vôd. Patrí k tým väčším obciam. Svoj domov tu má približne 3 500 obyvateľov.

Rohožník 2

Ako sme už spomínali, v bezprostrednej blízkosti Rohožníka leží prekrásne pohorie Malé Karpaty. Napriek neveľkej rozlohe ani výške si v ňom nájde zaľúbenie množstvo turistov. Nachádza sa tu veľa turistických trás vhodných aj pre nenáročných, či menej zdatných horalov. V tesnej blízkosti Rohožníka sa nachádzajú aj dva z prvej trojice najvyšších vrchov celých Malých Karpát. Ide o vrchy VysokáVápenná. Pokiaľ nie sú vrchy a hrebeňové túry pre Vás tým pravým, vydajte sa k Svätému Juru. Nachádza sa tu prírodná rezervácia Šúr. Ide o vzácne mokrade, ktoré sú charakteristické cennými druhmi rastlín a živočíchov. Prípadne môžete vyskúšať aj čosi iné. Vydať sa do dedinky Lošonec, pri ktorej nájdete jaskyňu Driny. Prírodné bohatstvo podzemného sveta Vám určite vyrazí dych.

Nie každý je typ na potulky horami. Ak Vás zaujíma skôr kultúrne bohatstvo, Rohožník Vás iste nesklame. Hneď na kraji obce sa nachádza takzvaný ZámočekRohožník 3Ide o pozostatky neznámeho hradu, o ktorom nie sú dostupné žiadne iné informácie okrem tých, že bol vo vlastníctve kráľa a bol obývaný počas poľovačiek. Ďalej ide o bežné pamiatky, ktorými sú napríklad kaplnka či kostol. Ďalšími najbližšími hradmi v okolí sú napríklad Plavecký hrad, Pajštún či Smolenický zámok. Mnoho zaujímavostí ukrýva aj samotné mesto Malacky. Ide hlavne o kaštieľ či františkánsky kláštor spolu s kostolom. Z ďalších tunajších atrakcií spomenieme napríklad jazdu na koni či návštevu sokoliarskeho dvora.

Rohožník sa nachádza v pomerne teplej oblasti, preto nebude v lete núdza o miesta, kde sa budete môcť schladiť. Zájdete si na kúpaliská Malackách, Šaštíne či v Pezinku. Ak obľubujete skôr prírodné vodné nádrže, aj v tom prípade pre Vás čosi máme. S príjemnou prechádzkou môžete spojiť aj návštevu vodnej nádrže Buková.

Myslíte si, že by mohol byť Rohožník vhodným miestom aj pre Vás? V tom prípade si môžete byť istí, že tu nájdete ubytovanie presne podľa svojej chuti. Od kvalitných penziónov, až po jednoduché priváty, kde za rozumný peniaz nájdete všetko, čo potrebujete. Rohožník rád uvíta všetkých, ktorí chcú spoznať všetky klenoty Záhoria. Príďte aj Vy.