DOVOLENKA, ktorú zvládne každá peňaženka

Penzión *** Oravská horáreň je vstupnou bránou do rekreačnej zóny Hruštín lokalita Zábava. Nachádza sa v Chránenom krajinnom území Horná Orava, v katastri obce Oravský Podzámok.

Mimoriadne čistý horský vzduch má veľmi pozitívny účinok a priaznivo vplýva na hostí, no najmä na deti, ktoré sa boria s alergiami alebo s astmou. Pobyt v Oravskej horárni tieto problémy potláča a hostia sa k nám radi vracajú.

Nachádzame sa v nadmorskej výške 780 metrov v tesnej blízkosti hôr a lesov, ktoré hosťom Oravskej horárne poskytujú výnimočné ticho a pokoj znásobené zurčiacim potokom Hruštínka.

Areál má rozlohu takmer jeden hektár, prevažná časť je svieža zelená lúka, na ktorej stoja tri samostatné objekty - Horáreň, Hájovňa a Koliba u Maťka s celkovou kapacitou 60 pevných lôžok a možnosťou prístelky. Na každej izbe sme zabezpečili internet -
pokrytie optickým káblom. Parkovanie je v areáli bezplatné, oplotené s dostatkom oddychových aktivít pod altánkami, pri ohnisku, na hojdačkách, trampolíne, alebo pri potoku v areáli. V Oravskej horárni nechýbajú ani milé ovečky, ktoré robia radosť malým aj veľkým.

V blízkom okolí nášho ubytovania si môžete spraviť výlet na Oravský hrad v Oravskom Podzámku, do skanzenu Bobrova raľa v Podbieli, k vodnej nádrži Oravská priehrada, kde si užijete rôzne vodné športy alebo si vychutnáte plavbu loďou. Celoročnú zábavu zažijete v aquaparkoch AquaRelax Dolný Kubín a Meander Park Oravice. Lyžiari si prídu na svoje v lyžiarskych strediskách Ski Zábava Hruštín, Ski Centrum Kozinec, Ski Park Racibor a Ski Park Kubínska hoľa.

Ak hľadáte miesto s pozitívnou energiou zavítajte na Oravskú horáreň, radi Vás privítame. Tešíme sa na stretnutie s Vami v Penzióne *** Oravská horáreň!