Ubytovanie v objatí Belianskych Tatier

Oblasť Ždiaru je ideálnym miestom pre rodinnú lyžovačku. Strediská sú vhodné pre začínajúcich ako aj pokročilých lyžiarov. Pre lyžiarov - bežcov je oblasť Ždiaru najideálnejším terénom. Umožňujú to tiahle lúky bez väčšieho stúpania a strmých zjazdov. Zážitky z bežeckých túr ešte umocňuje nádherná panoráma Belianskych Tatier. Pre lyžiarov zjazdárov sú k dispozícii moderné lyžiarske strediská s ponukou rôznych služieb a atrakcií.

Penzión Jánošík ponúka ubytovanie v priestranných 2, 3 alebo 4 lôžkových, príjemne a účelne zariadených izbách s možnosťou prístelky. Okrem štandardne zariadených izieb Vám ponúkame aj obľúbené rodinné izby, ktoré ponúkajú dostatok priestoru pre rodinu s 1 až 3 deťmi a sú zariadené špeciálne pre našich malých hostí. Sú vybavené veľkým manželským dvojlôžkom a priestrannou dvojposchodovou posteľou. Vybavenie poskytuje taktiež dostatok úložného priestoru. K dispozícii je tiež kuchynka vybavená pre prípravu nenáročných jedál. Samozrejmosťou každej izby je priestranná chodba, kúpelňa, LCD TV. Pre spríjemnenie pobytu majú izby vybavenie pre individuálnu prípravu kávy alebo čaju.

Súčasťou penziónu je aj trojpodlažný apartmán LUX s vlastným vchodom /3x spálňa, priestranná hala, kuchyňa, kúpelňa/ pre 6 osôb. K pohodovej dovolenke s deťmi patrí určite aj detský kútik. Ten je zábavou pre deti a odpočinkom pre rodičov. U nás ho máte k dispozícii na poschodí penziónu s rodinnými izbami. Stravovanie našich klientov je zabezpečené v našej reštaurácii formou polpenzie.

Už niekoľko rokov pripravujeme pre našich hostí príjemne prežité chvíle v objatí nádhernej prírody Belianskych Tatier. Penzión je situovaný v Ždiari, v rázovitej goralskej obci s bohatou históriou, ktorá je povestná svojou neopakovateľnou atmosférou, bohatými a stále živými kultúrnymi tradíciami a unikátnou ľudovou architektúrou.

Vitajte v centre diania - v centrálnej obci Belianskych Tatier, obklopenej nádhernou prírodou. Belianske Tatry sú najrozmanitejšou časťou Tatier a sú doslova turistickým rajom. U nás si môžete naplno vychutnať každé ročné obdobie.

Oblasť Ždiaru svojim rekreačno-turistickým charakterom vyhovuje najmä tým turistom, ktorí majú radi pokoj, prechádzky prekrásnou prírodou a menej náročnú turistiku. Belianske Tatry sú najrozmanitejšou časťou Vysokých Tatier, preto sú nazývané aj "perlou Tatier". Cez sedlo Belianskych Tatier sa však môžete dostať do ktorejkoľvek časti Vysokých Tatier. Najobľúbenejším miestom Vysokých Tatier je Skalnaté pleso. Sedačkovou lanovkou sa vyveziete k skvelým výhľadom na Malú a Veľkú studenú dolinu a tatranské štíty. Zažite nádherné panorámy na novej visutej terase z najvyššie obývaného miesta v strednej Európe, z Lomnického Štítu. Nová moderná lanovka Vás vyvezie na Hrebienok, čo je výborné východiskové miesto na výlety k vodopádom a vysokohorským chatám. Jedinou verejnosti prístupnou jaskyňou v Tatrách je unikátna krasová Belianska jaskyňa.

V obci ako aj v blízkom okolí je množstvo možností ako zaujímavo stráviť deň a to aj v prípade daždivého počasia. Za zmienku určite stoja Pieniny, splav Dunajca na pltiach, Spišský hrad, historické mestá ako Levoča a Kežmarok. Pamiatková rezervácia ľudovej architektúry Vás zavedie do života našich predkov. Môžete navštíviť muzeálnu expozíciu Ždiarskej izby, kde si môžete obliecť Ždiarsky kroj a zúčastniť sa na inscenovanej Ždiarskej svadbe. Alebo sa môžete zabalení v deke previezť na koči zasneženou krajinou. Milovníkom lenošenia v teplej vode odporúčame blízke moderné termálne strediská s bohatou ponukou Welness. Pre tých čo radi nakupujú odporúčame výlet do centra poľských Tatier Zakopaného. Skvelou novinkou je aj turistický vláčik Maguráčik.