Víťaž súťaže "Chalupa s naj atmosférou"

Modrá chalúpka je situovaná v krásnom tichom prostredí Kremnických vrchov, priamo v srdci Slovenska. Vďaka výbornej centrálnej polohe chalúpky len 3 km od historického centra Kremnice, 5 km od lyžiarskych stredisk Turček a Krahule a 8 km od športovo - rekreačného centra Skalka, predstavuje Modrá chalúpka ideálnu voľbu pre všetkých milovníkov letnej a zimnej turistiky a dokonalého pokoja a oddychu.

Modrá chalúpka ponúka celoročne štýlové ubytovanie pre 12 až 14 osôb. Ide o typický drevený dvojpodlažný banícky dom so šindľovou strechou, ktorého história sa datuje už okolo roku 1740. V súčasnosti je objekt evidovaný v zozname kultúrnych pamiatok Slovenska. Chalupa prešla kompletnou rekonštrukciu v roku 2002 a svojim hosťom ponúka maximálne pohodlie pri zachovaní pôvodnej atmosféry typickej chalupy.

Celý interiér aj exteriér chalupy je ladený v tradičnom štýle. Na jej prízemí je umiestnená plne zariadená kuchyňa s možnosťou prípravy vlastného stravovania, v ktorej nechýba ani tradičná pec s prípeckom s možnosťou doplnkového prespania jednej osoby. Prízemie objektu je ďalej tvorené menšou 2-lôžkovou spálňou a kúpeľňou s unikátnou drevenou kaďou. Prvé poschodie chalupy je plne otvorené a plní funkciu spoločenskej miestnosti. K dispozícii je Vám tu príjemné posedenie s krbom, televízorom so satelitným príjmom, CD/DVD prehrávačom a spoločenskými hrami. Zo spoločenskej miestnosti vedie vstup do ďalších dvoch spální - baníckej štvorlôžkovej izby a dvojlôžkovej izby tety Amálky. Druhé poschodie chalúpky je tvorené spálňou s kapacitou 4 lôžok - "izbou na nebesiach", do ktorej vedú strmé mlynárske drevené schody, vďaka ktorým si ju obľúbia najmä deti.

Pri chalupe nechýba vonkajšie posedenie na terase či v altánku s možnosťou grilovania, opekania a varenia chutného kotlíkového gulášu. K objektu patrí zatrávnený veľký niekoľko hektárový pozemok, ktorý je využiteľný na rôzne športové hry. Za menší poplatok zabezpečujeme hosťom zapožičanie lyžiarskej výstroje, bicyklov a tenisových rakiet. Parkovanie áut je možné priamo pri chalúpke. Tešíme sa na Vašu návštevu.