Loading

Ubytovanie STIV Čertovica

(448 objektov v okolí 25 km)
STIV Čertovica

STIV Čertovica

Vyšná Boca

Jedným z najobľúbenejších pohorí u lyžiarov na Slovensku sú určite Nízke Tatry. A kde je najviac snehu ak nie priamo na hrebeni pohoria? Tu sa môžete napríklad pozrieť do sedla Čertovica, ktoré sa rozprestiera v nadmorskej výške až 1238 metrov nad morom.

Kde sa sedlo Čertovica nachádza? Tvorí prirodzenú spojnicu medzi LiptovomHorehroním. Vedie ním známa cesta spájajúca Liptovský Hrádok spolu s Breznom. Vynikajúca poloha priamo na hrebeni jedného z našich najvyšších pohorí predurčuje Čertovicu na jedno na sneh z najbohatších stredísk.

Na Čertovici sa nachádza množstvo zjazdoviek, my sa zameriame na lyžiarske stredisko Čertovica STIV. Lyžiarske stredisko je určené menej náročným lyžiarom, ktorí hľadajú predovšetkým pokoj a cenovo dostupnú lyžovačku. Napriek tomu, že celková dĺžka zjazdoviek je len približne 1 km, na svoje si tu prídu všetky skupiny lyžiarov.

Stredisko obsluhuje dvojica vlekov. Ten kratší slúži úplným začiatočníkom, táto zjazdovka je značená modrou farbou. Je určená začiatočníkom či deťom.

Dlhší vlek ponúka široké možnosti športového vyžitia pre najrôznejších lyžiarov. Centrálna zjazdovka je značená červenou farbou, teda si na nej prídu na svoje stredne nároční lyžiari. Čertovica je rovnako vhodná aj pre milovníkov lyžovania vo voľnom teréne. Súbežne s centrálnou zjazdovkou tu vedie freeridová zóna.

Vďaka tomu, že sa lyžiarske stredisko Čertovica STIV nachádza vo vysokej nadmorskej výške v rozmedzí 1238 – 1381 metrov nad morom, nemôže sa sťažovať na nedostatok snehu. A ak by bolo snehu náhodou o čosi menej, v Čertovici počítajte s premysleným systémom umelého zasnežovania, ktorý sa postará o snehovú pokrývku počas celej zimy.

Čertovica STIV je naklonená aj jednodňovým lyžiarom alebo tým, ktorí chcú na svah vyraziť len na pár hodín. Samozrejmosťou v stredisku je lyžiarska škola, pravidelne upravované zjazdovky a možnosť občerstvenia v bufete.

Ak sa sem rozhodnete zavítať, na Čertovici si môžete užiť aj iným spôsobom ako len na lyžiach. Atraktívne prostredie Nízkych Tatier láka predovšetkým turistov. Priamo po hrebeni pohoria sa môžete dostať smerom na východ na Kráľovu hoľu, smerom na západ napríklad na Ďumbier. Nízke Tatry sú známe aj výskytom krásnych jaskýň, skutočný dobrodruhovia môžu navštíviť napríklad jaskyňu Mŕtvych netopierov.

Toto významné horské stredisko je počas celého roka pripravené na nával turistov. Preto im poskytuje množstvo ubytovacích kapacít, ako napríklad penzióny, apartmánypriváty či chaty v niektorej z dedín pod sedlom Čertovice. Perfektná lyžovačka nemusí stáť celú výplatu. Príkladom je lyžiarske stredisko Čertovica STIV, ktoré sa nachádza v atraktívnom prostredí a ponúka lyžovačku za rozumnú cenu.

... zobraziť viac

Rekreačná zrubová chata

1,4 km od STIV Čertovica, Vyšná Boca, v rekreačnej oblasti, p...
Útulná zrubová drevenička s krbom!

Bocanské chalúpky

1,7 km od STIV Čertovica, Vyšná Boca, v obci / v meste, na horách
Lyžiarske vleky len 250 m od objektu!

Dom Helena

1,7 km od STIV Čertovica, Vyšná Boca, v obci / v meste, pri l...
Ubytovanie vhodné pre rodiny s deťmi

Štýlová chalupa vo Vyšnej Boci

1,8 km od STIV Čertovica, Vyšná Boca, v rekreačnej oblasti, p...
Ubytovanie vhodné pre rodiny s deťmi.

Chalupa Bocianka

1,8 km od STIV Čertovica, Vyšná Boca, v rekreačnej oblasti, p...
Romantická chalupa na horách

Chata Dievčia Voda

2,0 km od STIV Čertovica, Vyšná Boca, v rekreačnej oblasti, p...
Drevenica v horskej doline pod lesom

Chata u Filipa

2,6 km od STIV Čertovica, Vyšná Boca, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Útulná chata na Liptove

Drevenica Gepľovo

3,7 km od STIV Čertovica, Nižná Boca, na okraji obce / mesta,...
Príjemné ubytovanie v drevenici pri lese

Drevenica u Kováčov

3,8 km od STIV Čertovica, Nižná Boca, mimo obce / mesta, pri vode
Drevenička blízko lyžiarskeho strediska

Domček Geplovô

3,8 km od STIV Čertovica, Nižná Boca, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Útulná chata so záhradným jazierkom