Loading

Ubytovanie Skicentrum Žiar - Dolinky

(696 objektov v okolí 25 km)
Skicentrum Žiar - Dolinky

Skicentrum Žiar - Dolinky

Smrečany

Dovolenka na Liptove je čím ďalej, tým populárnejšia. Naše Slovensko ponúka neskutočné množstvo atrakcií a krásnych miest, ktoré stoja za Vašu pozornosť. A práve Liptov je jedným z tých najväčších klenotov. Nielen v lete, ale aj v zime. Ak hľadáte na Liptove lyžiarske stredisko predovšetkým pre nenáročných a začínajúcich lyžiarov, zasľúbené stredisko nájdete len kúsok od Liptovského Mikuláša, centra Liptova.

Skicentrum Žiar – Dolinky leží na okraji rovnomennej dedinky Žiar. Nájdete ju približne 12 km severne od Liptovského Mikuláša. Hlavnou tunajšou devízou je krásne prostredie centrálneho Liptova. Výhľady pri lyžovačke skutočne berú dych. Na severnej strane sa týči majestátna hradba Západných Tatier a z juhu úchvatnú panorámu dopĺňajú Nízke Tatry. Jedinečné prostredie, ktoré len tak niekde nenájdete.

Lyžiarsky areál Žiar – Dolinky je menším, no veľmi dobre vybaveným lyžiarskym strediskom. Naplno si v ňom užijú hlavne začínajúci lyžiari, ktorým sú určené obe zjazdovky v stredisku. Primeraná dĺžka svahov a ich príjemný sklon sú hlavné predpoklady, vďaka ktorým sa na lyžiach naučí lyžovať aj úplné "športové drevo".

Nadmorská výška strediska je 810 - 902 metrov nad morom. Vďaka tomu sa stredisko nesťažuje na nedostatok snehu a lyžiarska sezóna trvá obvykle až do konca marca.

V stredisku nájdete dvojicu zjazdoviek. Obe z nich sú značené modrou farbou a preto si ich obľúbia hlavne rodinky s deťmi a začínajúci lyžiari. Jeden zo svahov meria 400 metrov a druhý 450 metrov. Spolu tu tak máte k dispozícii takmer kilometer zjazdoviek.

O pohodlnú prepravu v stredisku sa stará dvojica vlekov, kratší 200 metrový a dlhší 400 metrový. Bez ohľadu na to, ktorý budete využívať viac, Vás tu čaká príjemná a lacná lyžovačka.

Lyžiarske stredisko Žiar – Dolinky ponúka jednu mimoriadne atraktívnu službu. Ide o večerné lyžovanie. Osvetlené sú obe zjazdovky. Po výdatnej porcií lyžovania cez deň si tak môžete dopriať ďalšiu dávku v podobe večerného lyžovania. Prípadne si cez deň zájdete do neďalekého aquaparku Tatralandia a večer si ešte užijete na trati.

Z ostatných doplnkových služieb ponúka Žiar – Dolinky všetko, čo k výbornej lyžovačke potrebujete. Je tu bufet so studenými aj teplými jedlami, lyžiarska škola, požičovňa lyžiarskeho výstroja, rovnako aj bežecké trate v okolí. Zaujímavosťou sú tu rôzne pravidelne organizované akcie priamo na svahu ako napríklad karnevaly či diskotéky. Na svahu v Žiari to jednoducho žije.

Dedinka Žiar je u turistov obľúbená aj v lete. Jedným z dôvodov sú krásne Západné Tatry a pestré možnosti turistiky. Práve vďaka tomu v dedinke nájdete mnoho privátovapartmánov. Dokonca priamo na svahu leží niekoľko chatiek. Ráno vstanete, obujete lyžiarky a môžete lyžovať. Ešte pestrejšiu ponuku ubytovania má blízky Liptovský Mikuláš, kde to pravé ubytovanie nájdu aj tí najnáročnejší. Ide hlavne o hotely a príjemné penzióny. Na každého tu čaká presne to, čo očakáva od svojho ideálneho ubytovania

... zobraziť viac

Chalupa a apartmánový domček Chlievy

0,3 km od Skicentrum Žiar - Dolinky, Smrečany, na okraji obce...
Ubytovanie v srdci Liptovskej kotliny!

Matejov zrub

0,3 km od Skicentrum Žiar - Dolinky, Smrečany, na okraji obce...
Relax a pohoda v tichom prostredí

Privát Matej

0,4 km od Skicentrum Žiar - Dolinky, Smrečany, na okraji obce...
Ubytovaný hosť v deň narodenín 90% zľava

Dom u Hološov

0,6 km od Skicentrum Žiar - Dolinky, Smrečany, na okraji obce...
v sezóne - min. 3 noci- vírivka v cene

Privát No. 3 Červeňová

0,7 km od Skicentrum Žiar - Dolinky, Žiar (okres Liptovský Mi...
Relax na Liptove

Privát Jaraba

1,1 km od Skicentrum Žiar - Dolinky, Žiar (okres Liptovský Mi...
Útulné ubytovanie v tichom prostredí!

Chalupa Tatrytip

1,3 km od Skicentrum Žiar - Dolinky, Smrečany, na okraji obce / mesta, pri lese / n...
Útulné ubytovanie v Žiarskej doline!

Drevenica u Vinklika

1,3 km od Skicentrum Žiar - Dolinky, Žiar (okres Liptovský Mi...
Zrubová drevenička s krbom

Chalupa pod Barancom

1,4 km od Skicentrum Žiar - Dolinky, Žiar (okres Liptovský Mi...
Drevenica s krbom v pokojnom prostredí

Vila Rado

1,6 km od Skicentrum Žiar - Dolinky, Smrečany, na okraji obce...
Chalupa pri potoku