Loading

Ubytovanie Skalka arena - Skalka pri Kremnici

(148 objektov v okolí 25 km)
Skalka arena - Skalka pri Kremnici

Skalka arena - Skalka pri Kremnici

Kremnica

Čo takto zažiť lyžovačku uprostred Slovenska? Ba dokonca v srdci Európy? Pokiaľ zavítate do Kremnických vrchov, zažijete takúto lyžovačku na vlastnej koži. Nachádza sa tu moderné a kvalitné lyžiarske stredisko Skalka arena – Skalka pri Kremnici.

Nájdete ho niekoľko kilometrov severne nad historickým banským mestom, ktoré preslávila mincovňa, Kremnicou. Skalka arena je v samom srdci Kremnických vrchov a cez obec Krahule tu vedie asfaltová cesta. V areáli na Vás čaká dostatok voľných parkovacích miest, ktoré sú k dispozícií zdarma.

Vynikajúca poloha uprostred pohoria v strede Slovenska s relatívne vysokou nadmorskou výškou zaručuje lyžiarom v stredisku dlhú lyžiarsku sezónu. Nadmorská výška je 987 až 1252 metrov nad morom, vďaka čomu je v Skalka arene dostatok prírodného snehu počas celej zimy. V prípade potreby je k službám samozrejme aj komplexný systém umelého zasnežovania.

Lyžiarske stredisko Skalka arena má čo ponúknuť všetkým lyžiarom. Nájdete tu dve ľahké zjazdovky, štyri stredne náročné a dve najnáročnejšie. Deti sa môžu učiť lyžovať na tých menej náročných zjazdovkách a ostatným príde vhod aj prítomnosť čiernych zjazdoviek, kde sa môžu zdokonaľovať vo svojom lyžiarskom umení.

Buďte si istý, že lyžovať je kde. Stredisko ponúkne až 5,5 km udržiavaných zjazdoviek perfektnej kvality. Najdlhšia z nich meria 1100 metrov. O vaše pohodlie sa budú starať 4 vleky a jedna štvorsedačková lanovka. Zabudnete na dlhé rady a budete sa venovať tomu, pre čo ste prišli. Lyžovaniu.

Samozrejmosťou je komplexná ponuka doplnkových služieb. K nim patria reštaurácie, bufety, lyžiarska škola, snowpark. Veľa lyžiarov určite ocení umelé osvetlenie, vďaka ktorému môžete lyžovať až do neskorých večerných hodín.

Viete, čím je Skalka pri Kremnici preslávená? Je to slovenská Mekka bežeckého lyžovania. Každoročne sa tu usporadúvajú najznámejšie slovenské preteky v bežeckom lyžovaní s názvom Biela stopa. Každý priaznivec bežeckého lyžovania si musí vyskúšať tunajšie upravené bežecké trate, ktorých dĺžka je neuveriteľných takmer 60 km.

Pokiaľ sa rozhodnete stráviť svoju zimnú dovolenku práve tu, v Skalka arene, máte na výber množstvo zaujímavých miest na výlety. Či už ide o starobylú Kremnicu, podzemnú krásu Harmaneckej jaskyne alebo relax v kúpeľoch v Turčianskych Tepliciach. Na svoje si príde skutočne každý, pretože Kremnické vrchy stoja za to, aby ste ich spoznali lepšie.

Priamo pod vlekmi nájdete v Skalke pri Kremnici množstvo možností ubytovania. Vyrastajú tu moderné apartmány, na výber máte aj z hotelového ubytovania či typických horských chát, kde sa budete po každej lyžovačke s radosťou vracať. A ráno sa budete tešiť na nové zážitky na svahoch Skalka areny.

... zobraziť viac

Chata Skalka

0,2 km od Skalka arena - Skalka pri Kremnici, Kremnica, na sa...
V areáli lyžiar. strediska Skalka aréna!

Apartmán Skalka 38

0,3 km od Skalka arena - Skalka pri Kremnici, Kremnica, v rekreačnej oblasti, v lese
Apartmán s wellnessom priamo na Skalke

Horská chata Limba

0,4 km od Skalka arena - Skalka pri Kremnici, Kremnica, v rekreačnej oblasti, pri vl...
Školy - LVVK a ŠvP,Športové sústredenia

Penzión Horec

2,2 km od Skalka arena - Skalka pri Kremnici, Králiky, mimo o...
Priamo na svahu zjazdovky, so saunou...

Chata Borinka

2,5 km od Skalka arena - Skalka pri Kremnici, Králiky, v rekr...
V krásnom a tichom lesnom prostredí

Chata Veterník

3,2 km od Skalka arena - Skalka pri Kremnici, Králiky, na okr...
Bazén, detské ihrisko, altánok

Chata nad Tajovom

3,3 km od Skalka arena - Skalka pri Kremnici, Tajov, na samot...
V krásnej prírode na samote

Apartmánový dom Králiky

3,6 km od Skalka arena - Skalka pri Kremnici, Králiky, v obci...
Ubytovanie pre dvojice, trojice, rodiny

Chata Zuzanka

3,6 km od Skalka arena - Skalka pri Kremnici, Králiky, na okr...
Útulná chata pre rodiny na okraji lesa

Chata Tajov pod Kremnickým pohorím

5,4 km od Skalka arena - Skalka pri Kremnici, Tajov, v rekrea...
Chata len 300 m od lyžiarskych vlekov