Loading

Ubytovanie Raková - Korcháň

(109 objektov v okolí 25 km)
Raková - Korcháň

Raková - Korcháň

Raková

Čakajú Vaše lyže na akciu kdesi v pivnici, komore alebo na pôjde? V prípade, že ešte nie ste rozhodnutý kam sa vybrať, zbystrite pozornosť. Dnes Vám predstavíme jedno malé lyžiarske stredisko, ktoré prekvapí krásnou prírodou a mimoriadne výhodnými cenami. Vydajte sa s nami na Kysuce.

Dedinka Raková sa nachádza len približne 3 km od najväčšieho mesta v okolí, Čadce. Dostanete sa do nej pohodlne zo Žiliny a pripravte sa na skutočne očarujúcu prírodu česko-slovenského pohraničia.

Kysuce sú mimoriadne zaujímavým regiónom. Dôvod? Ich osídlenie. Ide o jednu z najväčších kopaničiarskych oblastí na Slovensku. Všade navôkol nájdete desiatky malých usadlostí, kopaníc, ktoré tvorí len niekoľko domčekov. Je to niečo pre dobrodruhov alebo pre tých, ktorí chcú uniknúť z každodenného zhonu do prostredia hôr kamsi na samotu. Pokiaľ máte aj Vy takéto pohnútky, v blízkosti obce Raková sa nachádza jej časť Korcháň.

Nenájdete tu takmer nič, len niekoľko domčekov. A predovšetkým pokoj, relax a prenádhernú prírodu. Tá sa v zime zaodeje do snehobielych šiat. Oblasť Kysúc je mimoriadne obľúbená pre bežeckých lyžiarov, ktorí v okolitých lesoch nájdu desiatky kilometrov rôznorodých tratí.

V tomto krásnom prostredí leží lyžiarske stredisko Raková - Korcháň. Ide o malé stredisko, ktoré má niečo do seba a oplatí sa ho navštíviť. Nachádza sa na severných svahoch vrchu Bahaňa, ktorého nadmorská výška je 827 metrov nad morom. Vzhľadom na to, že sa svah nachádza na severnej strane, nemusíte sa báť nedostatku snehu. Navyše Kysuce sú povestne známe vynikajúcimi snehovými podmienkami.

V doline Korcháň nájdete jeden lyžiarsky vlek, ktorého dĺžka je necelých 300 metrov. Zjazdovka je modrej farby, to znamená že je určená predovšetkým začínajúcim lyžiarom. To ocenia predovšetkým rodiny s deťmi, ktoré chcú naučiť lyžovať svoje ratolesti. Čo je pre rodiny s malými začínajúcimi lyžiarmi najdôležitejšie? Cena. Buďte si istý, že za lyžovačku v Rakovej - Korcháni zaplatíte len zlomok ceny v porovnaní s inými strediskami.

Miestnu zjazdovku zvládne každý lyžiar. Prevýšenie 67 metrov je pre začiatočníkov ako stvorené. Lyžiarsky vlek v tomto takmer rodinnom lyžiarskom stredisku má prepravnú kapacitu 500 lyžiarov za hodinu, čo v tak málo navštevovanej lokalite ako Korcháň je viac ako postačujúce. Ak teda hľadáte lacnú lyžovačku pre začiatočníkov, Raková - Korcháň je tým pravým miestom.

Kysuce sú pre lyžiarov mimoriadne lákavým krajom. Pokiaľ by ste sa chceli na lyže vydať ešte niekam inam v blízkom okolí, možností je nepreberné množstvo. Oščadnica, Makov či Skalité, to je len výber niektorých najznámejších blízkych stredísk. V prípade, že si však vyberiete jedinečné stredisko Raková - Korcháň, určite sa nezaobídete bez útulného a pokojného ubytovania. Bez problémov ho nájdete v niektorom z privátov či chát. Hlavne chát a chalúp je na Kysuciach viac ako dosť a aspoň na pár dní si vyskúšate, aké je to bývať priamo v srdci nádhernej prírody a očarujúcich hôr.

... zobraziť viac

Drevenica HOME 66

0,2 km od Raková - Korcháň, Raková, na samote, pri lese / na...
Oáza Route 66 na Slovensku !

Chata nad briežkami

0,7 km od Raková - Korcháň, Raková, na okraji obce / mesta, p...
RELAX V PRÍRODE

Penzión Skalovka

3,2 km od Raková - Korcháň, Staškov, na okraji obce / mesta,...
Útulný penzión v horskom prostredí

Penzión Medea

3,7 km od Raková - Korcháň, Čadca, v obci / v meste, v centre mesta
Raňajky v cene ubytovania

Hotel SEVERKA

4,0 km od Raková - Korcháň, Zákopčie, v rekreačnej oblasti, v lese
Komfortná dovolenka v prírode

Chata Kysuca

4,3 km od Raková - Korcháň, Raková, na samote, pri lese / na...
Rodinná chata so saunou a bazénom...

Chata Polom

5,0 km od Raková - Korcháň, Raková, na okraji obce / mesta, p...
Nová family chata + vírivka a sauna

Chata KORCHÁŇ

5,1 km od Raková - Korcháň, Raková, na okraji obce / mesta, p...
Wellness Chata Korcháň a Chata Polom.

Penzión u Sventka

6,5 km od Raková - Korcháň, Čadca, v obci / v meste
Krásne prostredie!

Penzión a reštaurácia Drevorubač

8,0 km od Raková - Korcháň, Oščadnica, na okraji obce / mesta, na horách
Príjemné ubytovanie s reštauráciou