Loading

Ubytovanie Kopanice

(87 objektov v okolí 25 km)
Kopanice

Kopanice sú označením roztrateného osídlenia. Niekde sa stretnete s termínom kopanice, inde lazy, niekde zas samota. Vždy sa však myslí malá obec ukrytá kdesi v hlbokom lese či údolí. Miesto, kde si domáci pomáhajú, každý každého pozná a kde vládne pokoj. Ľudia, ktorí na kopaniciach žijú, vyrastali v spojení s prírodou. Pokiaľ by ste chceli zažiť niečo podobné na vlastnej koži, vydajte sa do skutočnej kopanice, ktorej názov určite nezabudnete. Je ňou v minulosti samostatná obec, v súčasnosti po zlúčení od roku 1980 iba časť obce Hodruša HámreKopanice.

Kopanice sú rekreačnou oblasťou v srdci Štiavnických vrchov. Pokiaľ neviete presne, kde sa nachádza, vedzte že je neďaleko historickej Banskej Štiavnice. O tom, že sú Kopanice umiestnené v zaujímavom prostredí tak už niet najmenších pochýb.

V prípade, že sa pre Kopanice rozhodnete v zime, určite chybu nespravíte. Už samotný názov obce evokuje pokojné miesto, ďaleko od civilizácie. To isté platí aj pre miestne lyžiarske stredisko. Je menšie avšak tiché a ručíme Vám, v rade na vlek stáť rozhodne nebudete.

Zjazdovky strediska sa rozprestierajú až do výšky 730 metrov nad morom. Vzhľadom na to, že je lyžiarske stredisko umiestnené uprostred hôr, nemusíte sa obávať nedostatku snehu. Ten spoľahlivo pokryje obe zjazdovky v stredisku. Na svoje si tu prídu hlavne menej nároční lyžiari. Jedna zjazdovka je ľahká a druhá stredne ťažká. To predstavuje taktiež ideálnu kombináciu pre rodinnú lyžovačku. Deti môžu absolvovať svoje prvé metre na ľahšej zjazdovke a rodičia si spravia pár jázd na náročnejšej z dvojice zjazdoviek.

Lyžiarske stredisko Kopanice patrí k tým menším, napriek tomu prvotriedne zvláda aj väčší nápor lyžiarov. Jeho prepravná kapacita je až 1600 lyžiarov na hodinu. Celková dĺžka zjazdoviek je 1 km. K zázemiu dobrého lyžiarskeho strediska patrí určite aj požičovňa lyžiarskeho výstroja či bufet s dobrotami. 

Kopanice ponúkajú ešte jeden príjemný bonus. 400 metrov dlhá zjazdovka je vybavená umelým osvetlením a tak si po klasickej lyžovačke môžete vychutnať aj tú večernú. Zajazdiť si pod umelým osvetlením má svoje neopakovateľné čaro. Navyše v tomto prekrásnom prostredí nájdete aj mnoho lyžiarskych trás pre bežky a dokonca aj klzisko.

Blízkosť Banskej Štiavnice doslova nabáda k poznávaniu bohatej histórie baníckeho kraja. V meste nájdete Banské múzeum v prírode spolu s jeho podzemnou expozíciou. Okrem toho stojí za návštevu aj Nový zámok či Dom Sládkovičovej Maríny. Zaujímavým je taktiež výlet do Svätého Antona, kde nájdete prekrásny kaštieľ s mimoriadne zaujímavou expozíciou loveckých trofejí.

Okolie osady Kopanice má čo ponúknuť svojim návštevníkom v každom ročnom období. V lete zaiste oceníte relax v termálnej vode v aquaparku Vyhne. V zime sa zas okrem lyžiarskeho strediska Kopanice môžete vyblázniť aj na blízkych svahoch strediska Salamandra Ski Resort pri Banskej Štiavnici.

Osada Kopanice je tým pravým miestom pre každého, kto chce zabudnúť na každodenné povinnosti. Nenájdete tu luxusné hotely, nájdete tu oveľa viac. Príjemné ubytovanie v tradičných chalupách, uprostred milých domácich obyvateľov a rozprávkovo krásnej prírody. Zabudnite na obyčajné dovolenky v preplnených turistických strediskách a doprajte si niečo výnimočné. Dovolenku, na ktorú nikdy nezabudnete. Práve takú Vám ponúkajú Kopanice.

... zobraziť viac

Chalupa pod lipou

1,2 km od Kopanice, Hodruša - Hámre, na samote, pri lese / n...
Chata so saunou, krbovou pieckou, grilom

Chatka Gatterhof

1,9 km od Kopanice, Hodruša - Hámre, v obci / v meste, pri le...
Príjemné ubytovanie v chatke pri rybníku

Chata Gatterhof

1,9 km od Kopanice, Hodruša - Hámre, v obci / v meste, pri le...
Štýlová chata s vírivkou, pri lese!

Apartmánový dom Vysoká

2,4 km od Kopanice, Vysoká (okres Banská Štiavnica), mimo obc...
ZDARMA 1x hodinový vstup do wellness!

Chata Srdiečko

3,2 km od Kopanice, Hodruša - Hámre, na okraji obce / mesta,...
Luxusná chata s krbom pod lesom

Privat Štiavničan

3,2 km od Kopanice, Štiavnické Bane, na okraji obce / mesta,...
Rodinné, komfortné, elegantné ubytovanie

Chata Richňava

3,3 km od Kopanice, Štiavnické Bane, v rekreačnej oblasti, pr...
Chata s krbom blízko jazera

Apartmány Weissov dom

3,9 km od Kopanice, Hodruša - Hámre, v obci / v meste
Apartmány v peknom prostredí

Chata Richňava

4,0 km od Kopanice, Štiavnické Bane, v rekreačnej oblasti, v...
Útulná chata v Štiavnických vrchoch

Zrub Trajdalka

4,1 km od Kopanice, Hodruša - Hámre, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Štýlový zrub s kúpacou kaďou!