Loading

Ubytovanie Jasná Chopok juh - Srdiečko

(565 objektov v okolí 25 km)
Jasná Chopok juh - Srdiečko

Jasná Chopok juh - Srdiečko

Demänovská Dolina

Ste lyžiar? A ešte ste neboli v Jasnej? Túto zimu to jednoducho musíte zmeniť. Najmodernejšie lyžiarske stredisko na Slovensku ponúka všetko. Moderné a široké zjazdovky, super rýchle lanovky, ale aj tajomné zákutia strediska, ktoré pripomínajú staré dobré časy lyžiarskej éry. Jedno z takýchto zákutí je časť Srdiečko na južných svahoch Chopku.

Nenájdete priveľa stredísk, ktoré svojou atmosférou pripomínajú lyžiarske kurzy Vašej mladosti. Možno budete prekvapený, no v Jasnej nájdete presne takéto miesta. Ak Vás omrzia desiatky kilometrov perfektne upravených zjazdoviek na severnej strane, kde je žiaľ takmer vždy veľké množstvo ľudí, vydajte sa na juh. Moderným funitelom sa vyveziete až na vrchol Chopku. Tu na Vás čakajú strmé čierne zjazdovky. Keď zvládnete tento úsek, dostanete sa na Srdiečko.

Nachádza sa tu známy horský hotel, v ktorom nadviažete určite mnoho nových kamarátstiev. Priateľská atmosféra a prenádherná panoráma hôr je to najlepšie, čo si pri lyžiarskom pobyte môžete priať. Majestátny Chopok budete mať priamo na dlani a sedačkovú lanovku presne pod oknami. Touto lanovkou sa dostanete na Kosodrevinu, odkiaľ až na vrchol Chopku vedie moderná vysokokapacitná kabínková lanovka.

Zjazdovky na Srdiečku sú naklonené aj menej skúseným lyžiarom, úplný začiatočníci by sa však mali poobzerať niekde inde. Zjazdovka vedúca popri sedačkovej lanovke má aj náročné úseky. O niečo miernejšia je časť západne od Srdiečka. Tu nájdete klasické vleky, kde je takmer vždy minimum ľudí. Táto červeno značená zjazdovka patrí k najdlhším zjazdom na Slovensku. Určite ju vyskúšajte, ide o nezameniteľný zážitok priamo z vrcholu Chopku.

Jedno z menej poznaných zákutí južnej strany Chopku blízko od Srdiečka sú Dereše. Do výšky približne 2000 metrov nad morom vedie starší vlek. Dereše sú zaujímavé nielen svojimi prírodnými krásami, ale aj krásnou zjazdovkou s voľným terénom, kde sa nemusíte obávať radov ľudí. Budete si pripadať ako vo filme s profesionálnymi lyžiarmi. Pokiaľ zavítate do Jasnej, nelyžujte len na severnej strane. Južná má celkom inú atmosféru a mnohým sa zapáči viac, ako komerčnejšia severná strana.

Srdiečko je veľmi dobre prístupné, vedie tu dokonca klasická cesta. Dostanete sa tu v smere od Tálov. Okrem dopravnej dostupnosti sa v blízkosti nachádza jedna unikátna atrakcia, Jaskyňa Mŕtvych netopierov. Nenájdete tu upravené chodníky, ani umelé osvetlenie. Ako dobrodruh, jaskyniar, sa vydáte do tmavých hlbín a za svetla karbitky objavíte všetky podzemné krásy.

Ubytovať sa môžete priamo v horskom hoteli Srdiečko, od ktorého vedie sedačková lanovka a končí tu niekoľko zjazdoviek. Prípadne sú Vám k dispozícií aj viaceré dedinky s privátmipenziónmi. Tále, Bystrá či Mýto pod Ďumbierom sú u turistov obľúbené destinácie ponúkajúce lacné ubytovanie.

... zobraziť viac

Apartmány Romantika Chopok

0,5 km od Jasná Chopok juh - Srdiečko, Horná Lehota (okres Brezno), v rekreačnej obl...
Luxusné apartmány pod zjazdovkou Chopku

Chata Koliesko

4,4 km od Jasná Chopok juh - Srdiečko, Demänovská Dolina, v r...
Štýlová horská chata priamo pri vleku!

Apartmány MALIARIK

4,5 km od Jasná Chopok juh - Srdiečko, Demänovská Dolina, v r...
APARTMÁNY priamo na zjazdovke

Hotel Björnson Jasná

4,9 km od Jasná Chopok juh - Srdiečko, Demänovská Dolina, v r...
Moderné ubytovanie 50 m od vleku Otupné!

Chata Ivan

5,0 km od Jasná Chopok juh - Srdiečko, Demänovská Dolina, v r...
V lese, pri potoku, pri zjazdovke

Apartmány Jasná 3+13

5,2 km od Jasná Chopok juh - Srdiečko, Demänovská Dolina, v r...
Priamo pri lanovke Jasná - Biela Púť

Apartmány Jasná č. 5 a č. 15

5,2 km od Jasná Chopok juh - Srdiečko, Demänovská Dolina, v r...
Apartmány priamo pri zjazdovke v Jasnej!

Chata Konica

5,2 km od Jasná Chopok juh - Srdiečko, Tále, v rekreačnej obl...
Útulná chata v lese-ideálna pre rodinky!

Koliba KLOBÚK

5,3 km od Jasná Chopok juh - Srdiečko, Demänovská Dolina, v r...
Apartmány priamo pri vleku v Jasnej

Bungalov 116 Záhradky

5,3 km od Jasná Chopok juh - Srdiečko, Demänovská Dolina, v rekreačnej oblasti, pri...
Chata na lyžiarskom svahu Jasná-Záhradky