Loading

Ubytovanie Jasná Chopok juh - Kosodrevina

(614 objektov v okolí 25 km)
Jasná Chopok juh - Kosodrevina

Jasná Chopok juh - Kosodrevina

Demänovská Dolina

Máte radi všetko čo je naj? Najlepšie, najväčšie, najkvalitnejšie? Potom zbystrite pozornosť, pozývame Vás do najväčšiehonajrozľahlejšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku. A buďte si istý, že tým najväčším a najlepším ešte dlho bude. Vitajte v Jasnej.

Lyžiarske stredisko Jasná svojimi parametrami pripomína skôr alpské ako slovenské lyžiarske strediská. Veď posúďte sami, 45 kilometrov zjazdoviek, 2 kabínkové lanovky, 7 sedačkových lanoviek, 15 vlekov a jeden zo svetových unikátov, funitel na severnej strane. Ide o najmodernejší a najrýchlejší typ kabínkovej lanovky, na akú môžete naraziť. Do jednej kabínky sa zmestí až 24 lyžiarov. A celková kapacita strediska? Závratných viac ako 30 000 lyžiarov za hodinu.

Jasná sa delí na dve časti, ktoré sa práve vďaka funitelu podarilo prepojiť. Na rozľahlejšiu a známejšiu severnú stranu a na krásnu a menej dotknutú južnú stranu. Práve na ňu sa dnes pozrieme.

Južné svahy Chopku, hlavne v oblasti zvanej Kosodrevina sú len pre tých najlepších a najskúsenejších lyžiarov. Táto časť strediska sa nachádza medzi vrcholom Chopok a horským hotelom Kosodrevina. Chopok má viac ako 2000 metrovú výšku a bezpochyby patrí u nás k najmajestátnejším a najpopulárnejším vrcholom. Dnes si môžete zalyžovať priamo z jeho vrcholu.

Všetky zjazdovky v tejto časti sú čierne. Najnáročnejšie. Ak nemáte na lyžiach istotu, ani to tu neskúšajte. Svahy na južnej strane aj kvôli veľkému sklonu sú upravované menej často ako na severe. Na to buďte pripravený, ak však padá čerstvý sneh, lyžovačka na Kosodrevine je azda ten najlepší lyžiarsky zážitok v krajine. Tunajšie svahy obsluhujú 3 vleky a predovšetkým celkom nová 15 miestna kabínková lanovka vedúca od hotela Kosodrevina v nadmorskej výške 1495 metrov nad morom až priamo na vrchol Chopku.

Na južnom svahu Chopku, Kosodreviny, nájdete množstvo strmých žľabov, ktoré ocenia predovšetkým vyznávači freeridu. Jazda nepoškvareným panenským prašanom sa stane drogou. A nebudete chcieť už nikdy prestať. K tomu si pripočítajte prekrásne výhľady do doliny a výsledkom bude neopakovateľná lyžovačka.

Vždy ste snívali o tom, že by ste na lyžovačke bývali priamo na zjazdovke? Ak áno, Kosodrevina Vám to umožní. Na zjazdovke nájdete štýlový horský hotel a uznajte, bývať v tak krásnom prostredí a priamo uprostred zjazdovky, no môže chcieť lyžiar ešte viac? Prípadne sa môžete ubytovať v dedinkách v podhorí, na Táloch či v Bystrej, kde si spravíte aj výlet do Bystrianskej jaskyne. Chopok juh Kosodrevina je pre tých najnáročnejších a najvyberavejších lyžiarov. Ak taký ste, nemáte už viac nad čím váhať.

... zobraziť viac

Apartmány Romantika Chopok

1,2 km od Jasná Chopok juh - Kosodrevina, Horná Lehota (okres Brezno), v rekreačnej...
Luxusné apartmány pod zjazdovkou Chopku

Chata Koliesko

3,5 km od Jasná Chopok juh - Kosodrevina, Demänovská Dolina,...
Štýlová horská chata priamo pri vleku!

Apartmány MALIARIK

3,6 km od Jasná Chopok juh - Kosodrevina, Demänovská Dolina,...
APARTMÁNY priamo na zjazdovke

Hotel Björnson Jasná

4,0 km od Jasná Chopok juh - Kosodrevina, Demänovská Dolina,...
Moderné ubytovanie 50 m od vleku Otupné!

Chalets Jasná - Otupné Apartmány VIVA

4,1 km od Jasná Chopok juh - Kosodrevina, Demänovská Dolina, v rekreačnej oblasti, p...
Luxusný apartmán na zjazdovke v Jasnej!

Chata Ivan

4,1 km od Jasná Chopok juh - Kosodrevina, Demänovská Dolina,...
V lese, pri potoku, pri zjazdovke

Apartmány Jasná 3+13

4,3 km od Jasná Chopok juh - Kosodrevina, Demänovská Dolina,...
Priamo pri lanovke Jasná - Biela Púť

Apartmány Jasná č. 5 a č. 15

4,3 km od Jasná Chopok juh - Kosodrevina, Demänovská Dolina,...
Apartmány priamo pri zjazdovke v Jasnej!

Koliba KLOBÚK

4,4 km od Jasná Chopok juh - Kosodrevina, Demänovská Dolina,...
Apartmány priamo pri vleku v Jasnej

Bungalov 116 Záhradky

4,5 km od Jasná Chopok juh - Kosodrevina, Demänovská Dolina,...
Chata na lyžiarskom svahu Jasná-Záhradky