Loading

Ubytovanie Jakubovany - Studená dolina

(694 objektov v okolí 25 km)
Jakubovany - Studená dolina

Jakubovany - Studená dolina

Jakubovany (okres Liptovský Mikuláš)

Turistika je jedným z najpopulárnejších športov u nás. Môže ju vykonávať každý, bez ohľadu na vek či kondíciu. Stačí si zvoliť primeranú túru a návšteva prírody dostane každého. Máme šťastie, že žijeme v krajine tak bohatej na prírodné krásy, ktoré nám môže závidieť celý svet. Jedným z mnohých krásnych miest sú Západné Tatry, pohorie, ktoré býva častokrát neprávom opomínané.

Priamo pod viac ako dvojtisícovými skalnými štítmi čupí dedinka Jakubovany. Nájdete ju na Liptove, len niekoľko kilometrov severne od Liptovského Hrádku.

Pri dedinke leží aj lyžiarske stredisko Jakubovany Studená dolina - Bane. Ocenia ho predovšetkým menej nároční lyžiari či začiatočníci, ktorí preferujú kvalitnú lyžovačku, prekrásne prostredie a výhodné ceny. To všetko nájdete práve v tomto stredisku priamo pod vrchmi Západných Tatier.

Stredisko sa rozprestiera v nadmorskej výške 791 až 896 metrov. Mierne prevýšenie ho predurčuje pre začínajúcich lyžiarov. Tých tu čaká trojica modrých tratí, ktorých celková dĺžka je 1700 metrov. Jakubovany sa spoliehajú hlavne na prírodný sneh. Vzhľadom na polohu v blízkosti Západných Tatier tu však so snehom problém nebýva. O prepravu lyžiarov sa starajú dva vleky s dĺžkou 300 a niečo vyše 500 metrov. Majú dostatočnú kapacitu, nebudete stáť v rade a môžete lyžovať prakticky bez prestávky.

Na lyžiarskom stredisku Jakubovany Studená dolina je však najlepšia jeho poloha, pretože lyžujete s výhľadom na celé Nízke Tatry, Baranec či Kriváň. Takýto výhľad Vám veľa stredísk neponúkne. Po náročnej lyžovačke sa môžete občerstviť v blízkom bare, v ktorom nájdete všetko čo k dobrej lyžovačke patrí.

Každý turista si príde v Jakubovanoch na svoje. Začneme od tých najmenej náročných. Pri obci začína malebná Studená dolina, ktorá je ako stvorená pre prechádzky po dobrom obede. Preteká ňou potok Trnovec a jeho zurčiaca voda je hlavne v lete skvelou príležitosťou ako sa osviežiť. Jakubovany sú obľúbeným východiskovým bodom pre túry na Žiarsku chatu. Vedie tu pohodlná asfaltová cesta, pričom pri chate nájdete symbolický cintorín a v chate samé dobroty. Po načerpaní nových síl sa tí najzdatnejší turisti môžu vybrať na Baníkov či Baranec. Ide o náročné túry, ktoré si vychutnajú všetci milovníci vysokohorskej turistiky. Len málo miest na Slovensku ponúka také možnosti aktívneho oddychu ako práve Jakubovany.

V širšom okolí Jakubovian sa Vám toho núka ešte oveľa viac. Z dedinke to je na každé zaujímavé miesto Liptova čo by jeden kameňom dohodil. Prinášame len niekoľko zaujímavých tipov na výlety, ktoré ale ani zďaleka nie sú všetky. V blízkej Pribyline sa nachádza rozprávkový skanzen, z Podbanského si užijete adrenalínový splav na raftoch a posilníte sa v štýlovej reštaurácií hraduLiptovskom Hrádku. Neďaleko sa nachádza Liptovský Ján, známy predovšetkým svojím termálnym kúpaliskom. Najväčším mestom regiónu je Liptovský Mikuláš, kde nájdete moderný aquapark Tatralandia. Cesta do najväčšieho slovenského lyžiarskeho strediska Jasnej, trvá z Jakubovian len pár minút. Na okolí sú však aj mnohé ďalšie strediská, čakajúce na Vašu návštevu.

Jakubovany ponúkajú príjemné ubytovanie v tradičných dreveniciach, v súkromí privátov alebo v dobre vybavenom penzióne. Zastúpené sú všetky možné kategórie ubytovania a rozhodne je z čoho vyberať. Či už hľadáte pokojnú dovolenku, široké možnosti turistiky alebo adrenalínové zážitky, pobytom v Jakubovanoch spravíte len a len dobre.

... zobraziť viac

Chata Zveriak

1,5 km od Jakubovany - Studená dolina, Liptovský Ondrej, na samote, pri lese / na o...
Ticho, potôčik, súkromie, príroda,Kriváň

Family Resort Konská

1,8 km od Jakubovany - Studená dolina, Konská (okres Liptovský Mikuláš), na okraji o...
Krásna drevenička pre rodinky pri lese

Ubytovanie No 33

3,6 km od Jakubovany - Studená dolina, Veterná Poruba, na okr...
Prekrásny výhľad na Liptov a Nízke Tatry

Chaty Baranec

4,1 km od Jakubovany - Studená dolina, Žiar (okres Liptovský...
Zrubové chatky v krásnej prírode

Urbársky dom

4,3 km od Jakubovany - Studená dolina, Vavrišovo, v obci / v meste
Ubytovanie na úrovni jednoizbového bytu

Salaš Žiar

4,7 km od Jakubovany - Studená dolina, Žiar (okres Liptovský...
Moderná chata s reštauráciou a krbom

Chata Dolinky Liptov

4,8 km od Jakubovany - Studená dolina, Žiar (okres Liptovský Mikuláš), na samote, v...
Chata na samote v lese

Autocamping Vavrišovo - Horný kemp

4,8 km od Jakubovany - Studená dolina, Vavrišovo, mimo obce...
Kempovanie v prekrásnej prírode Liptova

Chata Dolinky OÚ

4,8 km od Jakubovany - Studená dolina, Žiar (okres Liptovský Mikuláš), na samote, pr...
Pohodlná chata pri lyžiarskom stredisku

Chata Alpine

4,8 km od Jakubovany - Studená dolina, Vavrišovo, na okraji o...
Priestranná chata za super cenu!