Loading

Ubytovanie Hybe Peklo

(514 objektov v okolí 25 km)
Hybe Peklo

Hybe Peklo

Hybe

Dedinka Hybe sa nachádza na Liptove, kraji, ktorý dodnes žije svojimi tradíciami. Stretnete sa tu s tradičným chovom zvierat či výrobou syrov. V tomto rozprávkovom kraji zmrazenom v čase, leží aj lyžiarske stredisko Hybe - Peklo.

Obec Hybe nájdete len pár kilometrov východne od známejšieho Liptovského Hrádku. Svoj názov má od miestneho potoka Hybnica a prvýkrát sa spomínala už koncom 12. storočia. História obce bola viac než zaujímavá, len málo ľudí vie o tom, že istý čas bola banským mestečkom. Domáci dolovali zlato na úpätí Kriváňa, no ťažba bola finančne nevýhodná. Neskôr sa obec zamerala skôr na poľnohospodársku výrobu.

Túto dedinku si možno vybavujete zo svojej pamäti, aj keď ste v nej neboli. Dôvod je jasný, preslávil ju film Pacho, hybský zbojník z roku 1975. Rázovitý zbojník bol pre dedinku asi tou najlepšou reklamou.

Dnes jej okolie ponúka mnoho zaujímavého, nielen v lete ale aj v zime. Okrem možnosti zimnej turistiky praje Hybe aj milovníkom dobrej lyžovačky. V obci je mimoriadne obľúbené bežecké lyžovanie. Miestny bežecký oddiel pravidelne organizuje preteky v bežeckom lyžovaní. Mnohé trate nájdete priamo v jej okolí.

Rovnako sa tu nachádza aj malé lyžiarske stredisko, nazvané príznačne, Peklo. Lyžiarske stredisko Hybe - Peklo je napriek názvu skôr pokojné a s rodinnou atmosférou. Jeho vrchol je v nadmorskej výške 780 metrov nad morom, nachádza sa tu jeden vlek a prepravná kapacita strediska je 300 osôb na hodinu. Ide tak o lokálne lyžiarske stredisko, ktoré uspokojí hlavne nenáročných lyžiarov hľadajúcich lacnejšiu lyžovačku. Nájdete ho v juhozápadnej časti obce a pokiaľ hľadáte predovšetkým ticho a pokoj, ste tu správne.

Okrem toho ponúka okolie obce skutočne rozmanité možnosti trávenia voľného času. Len pár kilometrov od obce Hybe je Východná, ktorá sa preslávila folklórnym festivalom známym po celom Slovensku. Je tu niečo aj pre milovníkov prírody. Važecká jaskyňa ponúka úchvatný zážitok a pohľad na podzemnú nádheru, ktorá je bežne našim očiam ukrytá. Ďalšie jaskyne nájdete v neďalekej Demänovskej doline, južne od Liptovského Mikuláša.

Po náročnom dni načerpáte nové sily napríklad v aquaparku Tatralandia, len 17 km od obce Hybe. Nájdete tu mnoho tobogánov, vodných atrakcií a bazénov. Pokiaľ nechcete cestovať až tak ďaleko, menší termálny park je aj v Liptovskom Jáne. Keď bude pre Vás lyžiarske stredisko Hybe Peklo primalé, máte na výber množstvo ďalších v okolí. Liptovský Ján, Závažná Poruba, Jasná, Štrbské Pleso, to sú len niektoré lyžiarske strediská vzdialené menej ako 20 km, čo je asi 20 minút jazdy autom.

Hybe Vám ponúkne tradičné ubytovanie v typickej dedine na Liptove. Nájdete tu mnoho drevenícchát. V prípade, že hľadáte niečo modernejšie, môžete si vybrať napríklad penzión. Vydajte sa po stopách dávnych zbojníkov a spoznajte bohatstvo tohto kraja. 

... zobraziť viac

Chata Lucka

0,3 km od Hybe Peklo, Hybe, na okraji obce / mesta, pri lese...
Bazén, sauna, stolný futbal

Penzión Vachtár Zemianska kúria

3,5 km od Hybe Peklo, Kráľova Lehota, v obci / v meste, na horách
Netradičné ubytovanie v Zemianskej Kúrii

Ranč Kráľova Lehota

3,8 km od Hybe Peklo, Kráľova Lehota, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
6 chatiek v nádhernej prírode

Penzión Larion

3,9 km od Hybe Peklo, Kráľova Lehota, na okraji obce / mesta,...
Liptov, Nízke i Vysoké Tatry na skok

Privat Sabaka - Chalupa pod Kriváňom

4,5 km od Hybe Peklo, Východná, na okraji obce / mesta
Biliard, stolný futbal, WiFi zdarma!

Drevenica u Staroňa

4,7 km od Hybe Peklo, Liptovská Kokava, v obci / v meste, na...
Tradičná drevenica pod Kriváňom

Cottage Panorama Liptov

4,7 km od Hybe Peklo, Liptovská Kokava, v obci / v meste
Relax v útulnej 117 ročnej chalúpke

Chalúpka Východná

4,8 km od Hybe Peklo, Východná, v obci / v meste
Chalúpka v krásnom tichom prostredí

Na skle maľované

4,9 km od Hybe Peklo, Liptovská Kokava, v obci / v meste, na...
Využite wellness a pobytové balíčky

Apartmán u Janky

4,9 km od Hybe Peklo, Liptovská Kokava, v obci / v meste
Nový vintage apartmán, super lokalita!