Loading

Ubytovanie v Ladzanoch

(1 objekt + 39 objektov v okolí 25 km)

Chata Biele dráhy

Ladzany, na okraji obce / mesta
Luxusnú chata - vírivka, sauna, bazén

Prosredná pivnica

Sebechleby (Ladzany 2,1 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
Krásne tiché prostredie, dokonalý pokoj

Chata pod lipami

Sebechleby (Ladzany 2,1 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri...
Luxusná chata, bazén, sauna a vírivka

Chata Trojpivnica

Sebechleby (Ladzany 2,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Bývajte priamo nad vínnou trojpivnicou..

Chata Sebechleby

Sebechleby (Ladzany 3,7 km vzdušne), v obci / v meste
Chata vhodná pre skupiny

Chata na Viniciach

Hontianske Nemce (Ladzany 6,0 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okr...
Chata so štýlovou vínnou pivnicou

Chata Husín

Hontianske Nemce (Ladzany 6,1 km vzdušne), v rekreačnej obla...
Chatka s krbom v pokojnom prostredí

Penzión Chateau Hunting

Hontianske Nemce (Ladzany 6,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Luxusné izby, wellness a kvalitné jedlo

Chata Janka

Bátovce (Ladzany 10,4 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Komfort, výhodná cena, pri jazere!

EKO Penzión a Kemping LEO

Dudince (Ladzany 10,7 km vzdušne), na okraji obce / mesta, p...
Blízko kúpeľov s reštauráciou a barom!
1 - 40 / 40

Ladzany

Ladzany ležia pri hraniciach s Maďarskom a od vzniku mali mnoho názvov ako Legyen, Legen a po maďarsky Ledény. V okrese Krupina v Banskobytrickom kraji zaujímajú z hľadiska histórie významné miesto, obývané sú už od neolitu a prvá písomná zmienka pochádza z roku 1233. V 14. storočí patrili pod panstvo hradu LitavaCerovo, ktorý bol neskôr zničený a zachovali sa len ruiny.

Medzi kultúrne pamiatky, ktoré sa dajú v obci navštíviť patrí gotický evanjelický kostol, pôvodne postavený v románskom štýle v 13. storočí. V obecnej evanjelickej škole vyučoval Andrej Braxatoris Sládkovič, známy slovenský romantický básnik. Narodil sa v Krupine a  vo svojich dielach sa často venoval práve svojmu rodnému kraju. V Ladzanoch stojí aj Pamätná tabuľa A. Sládkoviča.

Z hľadiska geografického leží obec na úpätí Štiavnických vrchov, v dolinke, ktorú vyhĺbil Báčovský potok. Turisticky najobľúbenejší vrch je Sitno, na ktorom stálo v minulosti mnoho hradov a dnes sa tu dajú nájsť pozostatky stavieb. Tradične každý rok v máji sa koná Výstup na Sitno.

Banícka činnosť v tejto oblasti vytvorila typické jazerá – tajchy. Najväčší tajch je Počúvadlianske jazero, ktoré ponúka veľa atrakcií, okrem kúpania a člnkovania, tiež vodné bicyklovanie. V okolí sa nachádza množstvo cykloturistických trás a práve od jazera vedie turistická trasa na výstup na Sitno. Ďalšie známe tajchy v blízkosti sú Richnavské a Kolpaššké jazerá a Klinger. V zime sa dajú využiť kvalitné služby Ski centra Banská Štiavnica a Ski centra Salamander s lanovkami.

V Ladzanoch a blízkom okolí bola rozšírená banícka tradícia, ktorú ukazuje Banícky skanzen Banskej Štiavnici. Veľmi dlhú tradíciu v Krupinskom okrese má aj vinohradníctvo a zaraďuje sa do Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti. Vinič má výborné podmienky vďaka vulkanickej minulosti Štiavnických vrchov.

Každý rok sa koná niekoľko podujatí, ktoré predstavujú stredoslovenský folklór. V júli je to Prehliadka ľudových hudieb a v novembri Krupinská heligónka. Deti môžu stráviť časť leta v táboroch, ktoré sa konajú v okolí – Indiánsky tábor v Sebechleboch a Rytiersky tábor v Banskej Štiavnici. Z mnohých športových udalostí treba spomenúť Celoslovenský paintballový turnaj, usporiadaný koncom mája na krupinskej priehrade.

Kto vyhľadáva počas dovolenky pokoj a relax, na Krupinskej planine sa nachádzajú kúpele Dudince s bohatým wellness programom a komfortným ubytovaním.

Pokiaľ sa zastavíte v Ladzanoch, ubytovať sa môžete v penzióne, ville, v súkromných apartmánoch alebo na chate. Ladzany sú výborným dovolenkovým rezortom hlavne v lete a začiatkom jesene v období vinobrania.