Loading

Ubytovanie v okrese Kysucké Nové Mesto

(4 objekty)

Residence Ladonhora

Dolný Vadičov, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji l...
S bazénom, v tichom prostredí pri lese!

Ubytovanie Mibest

Nesluša, v obci / v meste (KM 3,1 km vzdušne)
Príjemné ubytovanie v centre obce.

Horská chata Ladonhora

Horný Vadičov, na samote, v lese (KM 8,2 km vzdušne)
Veľmi pekná chata v nádhernom prostredí

Chata Štart

Ochodnica, na okraji obce / mesta, pri vleku (KM 5,0 km vzdušne)
Chata pri vleku, pre lyžiarske zájazdy!
1 - 4 / 4

Okres Kysucké Nové Mesto

Okres Kysucké Nové Mesto obkolesený majestátnymi pohoriami

V severozápadnej časti Žilinského kraja leží okres Kysucké Nové Mesto, ktoré spolu s okresom Čadca patrí do regiónu Kysuce. Susedí iba s dvoma okresmi Žilinského kraja - s okresom Čadca na severe a s okresom Žilina na juhu.

Región Kysuce môže byť právom hrdý na krásnu malebnú prírodu, ktorej súčasťou sú aj pohoria Vonkajších Karpát - Javorníky Kysucká vrchovina. Najvyšším bodom okresu Kysucké Nové Mesto je Ľadonhora v Kysuckej vrchovine, ktorá sa vypína nad obcami Dolný Vadičov Horný Vadičov. Tento vrch patril od nepamäti k dominantám okolitých pohorí vďaka svojej tajomnosti a majestátnosti.

Okres Kysucké Nové Mesto tvorí 14 obcí, z toho iba jedna obec má štatút mesta, ktoré je zároveň okresným mestom - Kysucké Nové Mesto. Okresné mesto leží na dolnom okraji toku rieky Kysuce na rozhraní Javorníkov a Kysuckých Beskýd severne od krajského mesta Žilina. Z obcí okresu možno spomenúť obce Dolný Vadičov, Horný Vadičov, Nesluša, Kysucký Lieskovec, Ochodnica, Radoľa a pod.

Kultúrne bohatstvo, prírodné krásy a turistické možnosti okresu Kysucké Nové Mesto

Hlavným centrom okresu je mesto Kysucké Nové Mesto, ktoré je bohaté na množstvo kultúrnych pamiatok. Medzi najcennejšie pamiatky tohto okresu patrí historické centrum okresného mesta. V minulosti sa na námestí konali týždenné trhy a jarmoky a táto tradícia konania hodov na sv. Jakuba trvá až dodnes.

Návštevníkov môže zaujať aj rodný dom slovenského básnika a kňaza Andreja Majera, ktorý tu pôsobil 35 rokov a svojou tvorbou i prácou sa právom začlenil medzi najvýznamnejšie osobnosti Kysuckého Nového Mesta.

Obdivovatelia sakrálnych stavieb a chrámov si určite prídu na svoje pri návšteve dvoch kostolov v Kysuckom Novom Meste. Prvým z nich je Kostol Nepoškvrneného počatia Panny Márie postavený v klasicistickom štýle. Vnútro chrámu zdobí klasicistická kazateľňa a klasicistický orgán z konca 18. storočia. Druhou pozoruhodnou cirkevnou stavbou je Kostol sv. Jakuba z 2. polovice 13. storočia. Pôvodne gotický objekt bol na začiatku 20. storočia zničený požiarom a neskôr rekonštruovaný v neorománskom slohu. V bočnej kaplnke kostola upúta pozornosť návštevníka zaujímavé súsošie Kalvárie z konca 18. storočia.

Ak Vás fascinuje pohľad na oblohu, vesmír a hviezdy, môžete ich pozorovať so zatajeným dychom z Kysuckej hvezdárne cez deň i v noci. Za návštevu určite stojí aj kaštieľ v obci Radoľa zo 16. storočia, ktorý je pozoruhodnou kultúrnou pamiatkou renesančného charakteru. V súčasnosti sa v ňom nachádza stála expozícia Kysuckého múzea.

V okrese je viacero možností trávenia voľného času v prírode. Veľmi obľúbenou destináciou pešej a bežkárskej turistiky je chatová osada Škorčie či výstup už na spomínaný vrch Ľadonhora alebo na Veľký Vreteň. Podmienky na turistiku sú v tomto okrese veľmi priaznivé, potulky po okolí si môžu vychutnať občasní ale aj pravidelní turisti.

Ak radi spájate zábavu a relax so športom, tak návšteva plavárne či kúpaliska v okolí Kysuckého Nového Mesta bude pre Vás ako stvorená! Spolu so svojimi ratolesťami sa môžete do sýtosti vyšantiť napr. na kúpalisku v neďalekej Žiline alebo na termálnom kúpalisku Aqua Eden Stráňavy.

Tento okres je ako stvorený pre zimné športy a predurčený k tomu, aby každoročne privítal stovky nadšencov lyžovania. V okrese Kysucké Nové Mesto majú lyžiari k dispozícii lyžiarske stredisko Snow Sun Vadičov v Hornom Vadičove, v ktorom vďaka rôznym zaujímavým atrakciám, môžu zažiť kopec zábavy. Veľkým lákadlom pre všetkých fanúšikov tohto zimného športu je aj lyžiarske stredisko Veľké Ostré, ktoré je vhodné najmä pre rekreačných lyžiarov a bežkárov.

Ubytovanie pre každého v okrese Kysucké Nové Mesto

Kysucké Nové Mesto a jeho okolie poskytuje miesto na oddych, zábavu, turistiku i športovanie pre všetkých návštevníkov regiónu. K tomu patrí aj bohatá škála rôznych typov ubytovacích zariadení v celom okrese. Či už patríte skôr k mestskému typu alebo dávate prednosť ubytovaniu v prírode, každý rekreant si tu príde na svoje. Môžete využiť ubytovacie služby v hoteloch, penziónoch priamo v Kysuckom Novom Meste alebo v okresných obciach s ubytovaním v chalupách, privátoch či apartmánoch.

Región Kysuce je veľmi bohatý na prírodné krásy i rôzne aktivity. Svoje si tu nájde každý, či už hľadá oddych alebo chce zažiť viac adrenalínu. Kysucké Nové Mesto a jeho okolie má svoje lákadlá, o ktorých nestačí len čítať, ale najlepšie vidieť a zažiť na vlastné oči.