od 2.1.2020 hotel KRYM**** zľava 25 %

Pravé kúpele Trenčianske Teplice sú známe svojou prajnosťou, pohostinnosťou a profesionalitou v oblasti kúpeľnej liečebnej starostlivosti. Ich kúpeľné služby spĺňajú kritériá kvality pre najnáročnejších kúpeľných hostí s tromi certifikátmi kvality, zaujímavým kultúrno-spoločenským dianím a turisticko-športovým vyžitím pre celú rodinu. Od 01.08.2015 víta návštevníkov zrekonštruovaný areál legendárneho kúpaliska Zelená žaba. Súčasťou nového areálu je 32,5 metrový antikorový bazén, detský bazén, vírivky, atrakcie pre deti, multifunkčné ihrisko, kolkáreň, tenisové dvorce, plážové ihrisko, reštaurácia s vinárňou, bufety a predajňa suvenírov. Celoročne sú v prevádzke štyri sauny situované v lese, dve vírivky, odpočivárne a šatne.

Kúpeľný liečebný pobyt DR. KLASIK na 7 dní (spolu 31 aktivít)
a RELAX na 5 dní (spolu 19 aktivít) obsahuje:

• Vybavenie izieb v LD KRYM****: WiFi, televízor so satelitným príjmom, telefón, trezor, chladnička, župan, priestranná kúpeľňa s toaletou fén na vlasy, varná kanvica, šálky a poháre.
• Strava polpenzia - od 7 dní plná penzia (raňajky, obed, večera formou teplých i studených švédskych stolov v hoteli KRYM **** (možnosť stravy bezlepkovej, vegetariánskej, redukčnej a pod.)
• 2 liečebné procedúry DENNE - od 7 dní 3 liečebné procedúry denne - napr. termálny kúpeľ, perličkový prísadový kúpeľ, masáž, plávanie, rašelina/limoplast, relaxácia/sauna, whirlpool
• PRI POBYTE NA 7 DNÍ obsahuje komfortný liečebný pobyt 18 liečebných procedúr.

BONUSY:
• DENNE 60 + 20 min. vstup do VONKAJŠIEHO BAZÉNU GRAND - prevádzka do 21:00 hod. s dvoma bazénmi:
1. kruhový bazén 32 – 34°C (kruh o priemere 8 m s hĺbkou 1 m, po jeho obvode je vytvorená atrakcia „rýchla rieka“).
2. relaxačný bazén 28 - 31°C (25 m dĺžka x 10 m šírka, hĺbka 1,25 m s tromi plaveckými dráhami a oddychovou zónou s dvoma chrličmi vody, vodné vzduchové lôžka, sedadlá s hydromasážnymi tryskami).
• 1x whirlpool + 1x liečebný bazén,
• VOĽNÝ VSTUP do telocvične alebo FITNESS v LD KRYM (dopoludnie i popoludnie),
• 5% zľava pri dokúpení vybraných procedúr.
Za doplatok 2 Eur/deň možné strážené parkovisko s kamerovým systémom.
Vnútorné kúpeľné liečivé minerálne bazény:
- Bazén SINA po úplnej rekonštrukcii, kde liečivá voda vyviera do bazéna priamo z prameňa, v priemernej teplote 39°C. Bazén je prepojený novým komplexom s historickou odpočivárňou Hammamm v maurskom štýle.
- Bazén MUDr. ČAPKA – PI. luxusný nerezový kľudový bazén s teplotou vody 37,5°C.
- Bazén PII. - určený pre návštevníkov, ktorým nevyhovujú horúce kúpele s teplotou vody 37°C s relaxom v suchom zábale.
- Bazén PIII. – termálny kúpeľ vhodný na plávanie a cvičenie vo vode v trvaní 30 min. s teplotou vody v bazéne 35,5°C.
- Bazén KRYM – termálny bazén s príjemnou teplotou 37,4°C je súčasťou hotela KRYM a slúži prednostne hosťom liečebného domu KRYM.

Voda má vďaka obsahu vápnika, sodíka, horčíka, draslíka, síranov a uhličitanov jednoznačne preukázateľný analgetický účinok (zmiernenie bolesti - nielen počas kúpania, ale i po jeho skončení). Vek tejto vody bol stanovený na 25-tisíc rokov, čo je zárukou jej ekologickej čistoty a vysokých energetických vibrácií. Práve vďaka vynikajúcej prírodnej sírnej termálnej vode, rozľahlému kúpeľnému parku s jazierkom v 17 km dlhom údolí pohoria Strážovských vrchov ich v minulom storočí pomenoval známy románopisec Móric Jókai ako "Perlu Karpát".

Pobyt v prírodnej sírnej termálnej vode výrazne zvýši mobilitu pohybového aparátu, uvoľní svalové napätie, zlepší prekrvenie tkanív, odblokuje psychické zaťaženie spôsobené bolesťou. Je prevenciou kožných, onkologických chorôb, porúch látkovej výmeny, ženských ťažkostí a chorôb z povolania. Preto 40% zo všetkých uskutočnených procedúr si klient volí práve termálny kúpeľ.

Doplňujúce informácie:
PITNÁ KÚRA z prameňa Ifigénia (štandardná zóna cca 50 m od ubytovania) na Kúpeľnom námestí je voľne dostupná pre kúpeľných hostí aj pre verejnosť. Teplota vody je 39°C. Pitnú kúru odporúčame absolvovať maximálne 2x do roka v trvaní 3 - 4 týždne. Pitná kúra pomáha pri ochoreniach tráviaceho aparátu vrátane poškodenia pečene, cukrovke, dne, či osteoporóze.

DOPLNKOVÉ SLUŽBY počas pobytu:
- Knižnica v infocentre na prízemí liečebného domu PAX bezplatné zapožičanie kníh rôznych žánrov,
- Spoločenské hry v infocentre na prízemí liečebného domu PAX bezplatné zapožičanie spoločenských a športových hier ( hracie karty, petang, kroket, badminton a iné ),
- Zapožičanie bicyklov na recepcii liečebného domu KRYM za cenu 4 € na pol deň, 6 € na celý deň,
- Tanečné večery a živá hudba každý večer od 19.00 do 22.00 hod. v kongresovej sále liečebného domu
PAX a v Club Cafe liečebného domu KRYM.

Možnosť zimných športov v lyžiarskych strediskách:
- Homôlka Valašská Belá (9,6 km) s dvoma stredne náročnými zjazdovkami, ktoré sú obsluhované 3 vlekmi Tatrapoma,
- SKI Mojtín (42 km) so 6-timi vlekmi a lyžiarskymi traťami v dĺžke 7 400,
- lyžiarske stredisko Čičmany (46 km) v Rajeckej doline má 5 lyžiarskych vlekov typu Tatrapoma s prepravnou kapacitou 3350 osôb za hodinu. Počas sezóny je k dispozícii lyžiarsky servis, požičovňa lyžiarskej výstroje, úschovňa a lyžiarska škola.
- Ski Čertov – Javorníky (57 km) leží v obci Lazy pod Makytou, neďaleko štátnej hranice s Českou republikou, je vzdialené 23 km od mesta Púchov. Stredisko je rozdelené do dvoch areálov. Nižšie položený areál Krivá ponúka dva lyžiarske vleky (dĺžka 300 a 137 m) a lanový vlek s modrými zjazdovkami pre začiatočníkov. Vyššie položený areál Lamže / Balúchovec ponúka sústavu dvoch lyžiarskych vlekov (dĺžka 600 a 950 m) so zjazdovkami pre stredne pokročilých a pokročilých lyžiarov. Jedna zo zjazdoviek, Lamže, je technicky zasnežovaná, na ostatných zjazdovkách sa lyžuje na prírodnom snehu. V stredisku nájdu návštevníci bufet, požičovňu lyží a snowboardov, servis a lyžiarsku škôlku.