Zažite najnovšie kúpele na Slovensku

Zavítajte do Kúpeľov Červený Kláštor – Smerdžonka a ocitnete sa v obkolesení nádhernej prírody PIENIN - najmenšieho národného parku na Slovensku. V samotnom KÚPEĽNOM AREÁLI sa nachádza niekoľko ŠPORTOVÝCH a ODDYCHOVO-RELAXAČNÝCH zón na výborné trávenie voľného času návštevníkmi každého veku. Miesto stíšenia a pokoja poskytuje KAPLNKA s nádhernou ikonou, ktorá je zasvätená Matke ustavičnej pomoci. Ďalšími zaujímavými miestami v kúpeľnom parku s výhľadom na panorámu TROCH KORÚN sú kvetinová a bylinková záhradka. Vyskúšajte tiež UNIKÁT v širokom okolí – vonkajšiu KNEIPP terapiu a BALANČNÝ chodník. Kneipp terapia je vodoliečebná otužovacia procedúra založená na pôsobení rozdielu tepla a chladu. Prechod cez vodu plynule nadväzuje na balančný chodník. Účinok chôdze na boso po rôznych druhoch povrchu spočíva v stimulácii receptorov (nervových zakončení) chodidla a následnej reflexnej reakcii svalov celého tela.

V areáli nechýbajú altánky, pričom pri jednom z nich je ohnisko. Športové vyžitie umožňujú vonkajšie FITNESS stroje na cvičenie pre 21 cvičiacich súčasne, BEDMINTONOVÉ, VOLEJBALOVÉ a MINIFUTBALOVÉ ihrisko. Pre aktívny relax slúži aj vonkajší BAZÉN na osvieženie s protiprúdom, RUSKÉ KUŽELKY, veľký ŠACH alebo PETANG. V neposlednom rade si na svoje prídu aj deti, ktoré sa môžu vyšantiť na DETSKOM IHRISKU s TRAMPOLÍNOU či na veľkej LANOVEJ PYRAMÍDE.

V kúpeľnom Dome zdravia môžu návštevníci absolvovať mnoho LIEČEBNÝCH a OZDRAVNO-RELAXAČNÝCH PROCEDÚR ako napr. rôzne masáže (medzi nimi aj Thajská masáž chodidiel paličkami), vaňové kúpele (minerálny, saturovaný, bylinný, olejový), Oxygenoterapiu, Termoterapiu prostredníctvom rašelinových nosičov tepla, Iyashi Dôme (princíp infrasauny), prípadne klasické saunovanie vo Fínskej saune alebo Infrasaune (obe sú doplnené o soľnú terapiu). Klienti môžu využiť aj ŠPECIÁLNE BEZBOLESTNÉ KOZMETICKÉ procedúry pomocou prístroja Jet Peel 3 alebo prípravku PQAge.

Sladký spánok si užijete v troch štandardoch ubytovania:
Dom zdravia***+ – hotelový typ ubytovania vyššieho štandardu. K dispozícii sú dvojlôžkové izby i apartmány s možnosťami prístelky. K vybavenosti patrí TV so satelitom, trezor, minibar a župany. V každej z izieb sa nachádza kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou a toaleta.

Kúpeľné domčeky – 15 zrekonštruovaných a útulných domčekov, ideálne pre skupinu ľudí či rodinu s deťmi. V každom zo 14 domčekov sa nachádzajú dve dvojlôžkové izby a jedna spoločná miestnosť. Jeden domček je bezbariérový a teda disponuje jednou dvojlôžkovou izbou a jednou jednolôžkovou. V každom z domčekov je aj možnosť prístelky prostredníctvom pohodlného rozťahovacieho gauča. Samozrejmosťou každého domčeka je kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou, samostatné kúrenie a k vybavenosti patrí tiež TV so satelitom, chladnička a rýchlovarná kanvica.

Poschodové domčeky – ubytovanie poskytované aj bez stravovacích služieb s kapacitou 5 pevných lôžok, ktoré sa nachádzajú na poschodí. V dolnej časti sa nachádza menšia spoločenská miestnosť s gaučom, ktorý môže byť využitý aj ako prístelok, kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou i kúrenie.
Denne otvorená reštaurácia v areáli sa stáva čoraz viac vyhľadávanejším miestom aj pre organizovanie rôznych rodinných (svadby, jubileá, sv. prijímania, atď.) či firemných (pracovné obedy, posedenia, atď.) akcií. Pre grilovačku je ako stvorená vonkajšia koliba a pre rôzne kongresy, školenia, semináre, teambuildingy a pod. je k dispozícii moderná kongresová sála v Dome zdravia.

Areál je taktiež miestom konania rôznych aj veľkých podujatí vďaka svojej vybavenosti, zázemiu a amfiteátru s pevnými miestami na sedenie.

Blízke i širšie okolie Kúpeľov Červený Kláštor – Smerdžonka poskytuje MOŽNOSTI VÝLETOV s rôznorodým zameraním (kultúrne a historické pamiatky, pútnické miesto, atrakcie, splav majestátneho Dunajca, turistika a cykloturistika ) a tak sa ani pri viacdňovom pobyte u nás nebudete určite nudiť. Pri návrate z každého takéhoto výletu padne vhod relax v podobe využitia procedúr alebo pri aktívnom oddychu na našich voľnočasových aktivitách.