Len 15 min. chôdze od priehrady!

Krásna chata na Duchonke je situovaná v chatovej oblasti, v blízkosti vodnej nádrže Duchonka pri obci Prašice. K priehrade Duchonka je to len 15 minút pešou chôdzou.

Atraktívna rekreačná oblasť Duchonky láka na letnú dovolenku bohatou ponukou zábavných aktivít a letných športov. Turisti i cyklisti si vychutnajú krásy prírody po vyznačených trasách a chodníkoch, popri tom si zaiste nazbierajú hríby či šťavnaté lesné plody. Len 3 km od chaty sa nachádza obec Podhradie, kde nájdete turistami vyhľadávané zrúcaniny Topoľčianskeho hradu. Rybári si môžu okrem rybárčenia na Duchonke uloviť ryby aj v rybárni Viridis Kulháň, kde Vám ich aj rovno upečú. V zime Vám odporúčame navštíviť približne 20 km vzdialené Termálne kúpele Malé Bielice s aquaparkom, saunou, masážami a wellness. Určite Vás poteší aj výlet do 45 km vzdialeného Bojnického zámku a Zoo Bojnice.

V Krásnej chate na Duchonke ponúkame celoročné ubytovanie v troch izbách. Celková kapacita je 13 pevných lôžok s možnosťou využitia dvoch prísteliek v spoločenskej miestnosti.

Prízemie chaty je bezbariérové (len 1 schodík do chaty), tvorí ho spoločenská miestnosť s veľkým gaučovým sedením, ktoré slúži aj ako pohodlná prístelka pre 2 osoby. V tejto miestnosti Vám je k dispozícii rovnako jedálenské sedenie, televízor, rádio ako aj kompletne zariadená kuchyňa, kde si môžete uvariť vlastné chutné pokrmy. Kúrenie je zabezpečené prostredníctvom krbových kachlí, umiestnených priamo v spoločenskej miestnosti (drevo na vykurovanie je Vám k dispozícii zadarmo). Na prízemí využijete tiež spoločnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a toaletou.

Drevenými schodmi sa dostanete na prvé poschodie, kde Vám poslúži jedna 5-lôžková spálňa s balkónom a jedna 4-lôžková spálňa. K dispozícii máte aj podkrovie chaty s jednou 4-lôžkovou spálňou. Všetky izby sú štandardne vybavené pevnými lôžkami, skriňami a elektrickými ohrievačmi.

Počas teplých letných dní využijete možnosť opekania na ohnisku, varenia kotlíkového gulášu či grilovania na záhradnom grile pri drevenom altánku s posedením. Vaše autá si pohodlne odparkujete priamo pri chate.

Pre rodinné stretnutia, firemné porady, dozvuky či oslavy a priateľské posedenia je ideálnou voľbou práve naša Krásna chata na Duchonke. Ubytovať sa u nás môžete pokojne aj so svojimi štvornohými priateľmi. Tešíme sa na Vašu návštevu.