Loading

Ubytovanie v Kaplne

(1 objekt + 39 objektov v okolí 25 km)

Penzión Kaplna

Kaplna, v obci / v meste, pri aquaparku
Lacné ubytovanie blízko BA Trnava Senec

Ubytovňa Slezák

Cífer (Kaplna 3,7 km vzdušne), v obci / v meste
Lacné a útulné ubytovanie

Apartmány Puerto Doas

Senec (Kaplna 8,6 km vzdušne), v obci / v meste, pri vode
Aktívna dovolenka pri Slovenskom mori!

Garni Wellness hotel Relax

Senec (Kaplna 8,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Hotel pri jazere s bazénom a wellness!

Chata Severka

Senec (Kaplna 8,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Ubytovanie pre rodinky pri pláži

Penzión Eldorádo

Senec (Kaplna 8,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
v bezprostrednej blízkosti brehu jazera

Chata Triomint

Senec (Kaplna 8,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Lacné ubytovanie pri Slnečných jazerách!

Chata Juraj

Senec (Kaplna 8,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska
30 m od pláže, cenovo výhodné ubytovanie

Ubytovanie Senec

Senec (Kaplna 8,8 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemné ubytovanie s možnosťou biliardu

Chata Topsenec - Lakeside Home

Senec (Kaplna 8,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Privátne mólo - kúpanie,rybárčenie,sauna
1 - 40 / 40

Kaplna

Kaplna 1

Obec Kaplna sa rozprestiera na Podunajskej nížine v celku Trnavskej pahorkatiny. Najbližšími väčšími mestami v jej okolí sú Senec, ktorý je aj jej okresným mestom, a Trnava. História tejto neveľkej obce siaha do piateho tisícročia pred Kristom. Z tohto obdobia pochádzajú nálezy neolitickej osady. Prvá písomná zmienka o obci je z roku 1244. Terajší názov Kaplna pochádza z latinského slova Capulna - s významom Kaplna alebo Kaplnka. Obec vznikla pri zdroji vody - Vištuckom potoku, čo je charakteristické pre osídľovanie tejto oblasti. Presné informácie o tom, kedy a ako obec vznikla, nie sú však doposiaľ celkom objasnené. Dá sa predpokladať, že obec mala v 13. storočí 100 až 200 obyvateľov. V roku 1543 mala 17 príbytkov. Neskôr obec patrila ku panstvu v Červenom Kameni.

Aké zaujímavosti Vás tu čakajú? Uprostred obce na návrší stojí pôvodne románsky kostol zasvätený sv. Alžbete, ktorý má pomerne vysokú vežu. Aj vďaka tomu tvorí dominantu obce. S istotou môžeme povedať, že tu stojí od polovice 13. storočia. Počas tureckých nájazdov bol kostol poškodený a spustol. Opravený bol až začiatkom 17. storočia a v ďalšom storočí bol barokovo prestavaný. Jeho zaujímavosťou je, že nemá omietku, aby tak vynikol jeho pôvodný stav. Odhaduje sa, že na jeho stavbu bolo použitých asi 400 tisíc kusov tehál. Vybavenie z obdobia stredoveku sa bohužiaľ nezachovalo. Kostol slúži v súčasnosti ako farský kostol rímsko-katolíckej cirkvi.

Dejiny Kaplny pripomína Pamätná izba a Múzeum miestnych dejín. Vystavené je tu napríklad pôvodné pracovné náradie a nástroje, ktoré používali ľudia v minulosti, či rázovité kroje. Zaujímavá je maketa spomínaného kostola v jeho pôvodnej podobe z obdobia stredoveku.

Akým aktivitám sa tu môžete venovať? Počas horúcich letných dní odporúčame na kúpanie využiť známe Slnečné Senecké jazerá. Jazerá vznikli ako bagroviská a postupne sa spojili do jedného veľkého jazera. Kaplna 2Miesto je často využívané aj zahraničnými turistami nielen na kúpanie, ale aj na hranie tenisu, futbalu, či plážového volejbalu. Deti sa potešia detským ihriskám. V areáli sa dá vyskúšať aj vodný futbal, bicyklovanie alebo člnkovanie. Chytať ryby je tiež dovolené. Pre tých, ktorí uprednostňujú termálnu vodu, je tu aquapark. Lokalita je známa vysokým počtom slnečných dní v roku, čo sa odráža v názve jazier.

Vyznávači turistiky to z Kaplny nemajú ďaleko do Malých Karpát, ktoré majú širokú sieť turistických chodníkov. Je to pohorie, kde sa dajú nájsť krásne zákutia a nádherné listnaté lesy, kde prevláda buk, dub, či hrab. Ako východiskový bod sa dá zvoliť Modra, Dubová alebo Častá - záleží len na Vás. Z Modry Vás modrá značka vyvedie na Veľkú Homolu. Tu stojí 20 metrov vysoká rozhľadňa. Ak na ňu vystúpite, ponúkne Vám pohľad na všetky svetové strany. V jej okolí uvidíte kopčeky Malých Karpát, ale aj vzdialenejšie pohoria ako napríklad Považský Inovec, či Tríbeč. Ak budete mať šťastie, uvidíte aj Alpy v Rakúsku.

Ďalšia rozhľadňa je na kopci Kukla, kam vedie modrá značka z Dubovej. Z Kukly to nie je ďaleko na hrad Červený kameň, ktorý bol strážnym hradom. Ako jeden z mála hradov na Slovensku, je pomerne dobre zachovalý. V interiéroch sú priestory zariadené v podobe, v akej ich obývala kedysi šľachta. Unikátne sú rozsiahle hradné pivnice. Priestory pred hradom často navštevujú sokoliari so svojimi operenými zverencami, ktorým sa určite potešia predovšetkým tí najmenší. Na hrad a jeho okolie si vyhraďte určite viac času.

Ak je zima bohatá na sneh, zavítajte do lyžiarskeho strediska Pezínska Baba, ktoré je situované v Malých Karpatoch vo výške 527 m n. m. Pre lyžiarov sú tu 3 zjazdové trate. Tá najdlhšia má dĺžku 1 kilometer. Sánkari tu majú taktiež svoju sánkarskú dráhu. V okolí sú v zime pripravené aj trate pre bežkárov, ktorí si chcú vyskúšať svoju kondíciu. Kaplna 3Vzhľadom na polohu, je toto lyžiarske stredisko navštevované najmä obyvateľmi z Bratislavy.

Kaplna patrí do vinohradníckej oblasti na Slovensku, a tak si určite nájdite čas pre návštevu vinárničky na ochutnanie miestneho vínka, ktorého bobule dozrievali v niektorom z viničov pod Malými Karpatmi.

Kaplnou ako aj najbližšími okolitými dedinkami vedú cyklocesty, a tak neváhajte a sadnite na bicykel. Pod Malými Karpatmi vedie dedinkami rázovitá, malokarpatská, vínna cyklocesta.

Ak chcete zavítať do Kaplny a jej okolia, stačí si vybrať zo širokej ponuky ubytovania v penzióne, chate, hoteli alebo na priváte. Ak máte radi relax a kúpanie pri vode, turistiku a cyklistiku a nepohrdnete ani kvalitným chutným vínkom, potom ste tým správnym návštevníkom. Prajeme Vám nezabudnuteľné chvíle aktívneho oddychu.