Loading

Ubytovanie v Kapišovej

(1 objekt + 2 objekty v okolí 25 km)

Chata Evička

Kapišová, na okraji obce / mesta
Chatka v peknom prostredí

Slnečná usadlosť

Okrúhle (Kapišová 18,6 km vzdušne), mimo obce / mesta, v lese
Chata, kde zažijete harmóniu s prírodou!

Chata Pohoda

Vyšná Voľa (Kapišová 19,9 km vzdušne), na okraji obce / mest...
Tiché miesto obklopené lesom a jazierkom
1 - 3 / 3

Kapišová

Kapišová 1

Naše krásne Slovensko stále ukrýva množstvo zaujímavých zákutí, ktoré ste určite ešte nenavštívili. Sú roztrúsené všade, v dolinách, horách ba aj na obrovských rovinách juhu. Takéto tajomné miesta sú aj na severovýchodnom Slovensku, v kraji, ktorý je pre turistov stále nepoznanou divočinou. Práve tu, v severnej časti Nízkych Beskýd, leží dedinka Kapišová, čakajúca na to, aby ste jej poklady odhalili aj Vy.

Kde presne by ste mali Kapišovú na mape hľadať? Len pár kilometrov nad mestom Svidník. Nie je to ďaleko ani k poľskej hranici, pri svojej návšteve tak môžete zavítať aj k našim severným susedom. Kapišová je len malou dedinkou s niečo viac ako 400 obyvateľmi. Jej korene siahajú až do roku 1548, kedy je o nej datovaná aj prvá písomná zmienka. Domáci sa vždy venovali dvom hlavným odvetviam a to poľnohospodárstvu, prípadne ťažbe dreva. Dnes je Kapišová pokojnou dedinkou, ktorú každoročne navštevuje množstvo turistov z celého Slovenska.

Kapišová 2

Nízke Beskydy sú vďačným miestom pre menej náročných turistov. Menšie prevýšenie a jednoduchý terén sú zhovievavé aj k starším návštevníkom, prípadne k rodinkám s deťmi. Máte doma bicykel? Výborne, zoberte ho so sebou a užijete si tu desiatky kilometrov zaujímavých cestičiek. Slovensko-poľské pohraničie severne od mesta Svidník je takmer nepoznané, no o to atraktívnejšie.

Kapišová sa nachádza v blízkosti známeho historického miesta, Duklianskeho priesmyku. Údolie smrti, ako je Dukliansky priesmyk častokrát nazývaný, sa nachádza hneď za dedinkou. Ako pamiatka kľúčových bojov slúži niekoľko tankov rozmiestnených po okolí. Ide o zaujímavý zážitok a netradičný pocit, ak si uvedomíte, čo sa na tom istom mieste odohrávalo len pred niekoľkými desiatkami rokov.

Okolie je plné zaujímavostí. Najväčšou atrakciou a jedinečnou pamiatkou sú miestne drevené pravoslávne kostolíky. Nájdete ich skutočne takmer všade. Sú v blízkych obciach ako Ladomirová, Hunkovce, Šemetkovce či BodružalKapišová 3Nevynechajte ani Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku, prípadne Múzeum šarišskej dedinyBardejove. Ten je klenotom sám o sebe, hlavne jeho historické námestie, ktoré je zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Zachce sa Vám v lete kamsi k vode? Nech sa páči, v blízkom Svidníku sa nachádza príjemné kúpalisko s trojicou vonkajších bazénov. Vychutnať si tu môžete relax v bazéne s umelými vlnami ako aj oddych v krytom termálnom bazéne. Ďalšie kúpaliská nájdete v Nižnej Polianke, Bardejove či Pavlovciach. Mimoriadne obľúbenou je aj priehrada Veľká Domaša, ktorá neponúka len skvelý relax, ale aj množstvo kultúrnych podujatí na jej brehu. No a v zime nebudete o nič ukrátený. Lyžiarske strediská sú v Nižnej Polianke, Stropkove, Bardejove alebo v Regetovke.

Kapišová je napriek malému počtu obyvateľov vyhľadávaným miestom oddychu. V krásnom prírodnom prostredí načerpáte nových síl, zabudnete na starosti a spoznáte krásy východného Slovenska. K tomu budete potrebovať aj dočasný druhý domov. Ten nájdete na niektorom z privátov, prípadne si prenajmete celú chatu, kde za dobrý peniaz získate absolútne súkromie. Kapišová je miestom, ktoré sa oplatí navštíviť.