Penzión v srdci NP Malá Fatra

U nás Vás čaká osobný prístup, rodinná atmosféra ako aj ústretový a milý personál odetý v ľudovom odeve.

Spoznávajte s nami prekrásnu prírodu a jedinečnú kultúru Oravy a Vrátnej doliny. Pokiaľ ste priaznivci aktívnej dovolenky, máme pre Vás výbornú správu. Vyskúšajte cykloturistiku a objavujte krásu jedinečnej prírodnej scenérie regiónu Malá Fatra na dvoch kolesách alebo pešo bez obmedzení. Už priamo od nás vedú niektoré z početnej siete značkovaných turistických chodníkov (na hrebene Malého a Veľkého Rozsutca, Veľkého Kriváňa, či do Štefanovej). Veľmi zaujímavé sú aj skalnaté masívy Tiesňavy so Zbojníckym chodníkom a Jánošíkove diery (kaňon s nádhernými vodopádmi). Okrem očarujúcej oravskej prírody môžete v okolí navštíviť mnoho kultúrnych a historických pamiatok, ktoré Vám priblížia bohatú históriu nášho krásneho kraja.

Penzión a drevenice Jánošíkov dvor sú situované v spoločnom areáli v tichej časti obce Zázrivá, kde si na svoje príde každý - od milovníkov hôr, turistiky, lyžovania, kultúry, tradícií a gastronómie, až po všetkých návštevníkov vyhľadávajúcich dokonalý pokoj, relax a jedinečný zážitok.

Originálny interiér ako aj exteriér penziónu a dreveníc poteší zrak každého hosťa. Drevenica u Juraja poskytuje okrem útulného ubytovania v dvoch 2-lôžkových izbách, dvoch 3-lôžkových izbách a dvoch 4-lôžkových izbách, taktiež chutné stravovanie v svojej štýlovej reštaurácii s ponukou tradičných slovenských špecialít.

Pre skupiny hostí a rodiny s deťmi, ktoré vyhľadávajú väčšie súkromie sú v areáli k dispozícii samostatné drevenice Anička s celkovou kapacitou 17 lôžok (1x2, 1x3, 3x4) a drevenica Štefan s celkovou kapacitou 18 lôžok (3x2 a 4x3). Súčasťou drevenice Anička sú jeden 2-lôžkový romantický apartmán s krbom a chladničkou a jeden 4-lôžkový rodinný apartmán s krbom a malou kuchynkou. V drevenici Štefan je plne zariadená kuchyňa a príjemná spoločenská miestnosť s pohodlným posedením. Ubytovaní hostia sa môžu stravovať samostatne alebo aj v reštaurácii podľa vlastného výberu a preferencií.

Celý areál Jánošíkovho dvora je prispôsobený v maximálnej miere pre dokonalý oddych a relax hostí. Využívať tu môžete fínsku saunu, masáže na objednávku, požičovňu bicyklov, galériu obrazov (v priestoroch Štefana), u Juraja veľkú spoločenskú miestnosť s knihami, televíziou a posedením. V areáli dreveníc sa nachádza WiFi pripojenie na internet, gril za poplatok, detské ihrisko s preliezačkami a šmykľavkou. S Vašimi ratolesťami si tu môžete vychutnať taktiež skvelý adventure golf s 18 jamkami resp. stolný tenis, futbal, volejbal a basketbal na mini-ihrisku. Počas Vášho pobytu u nás Vám radi ukážeme aj výrobu syrových korbáčikov, hru na fujaru alebo ukážku výroby zvoncov.

Možností, ako tráviť Váš voľný čas, je v okolí Jánošíkovho dvora neúrekom. Vychutnajte si prehliadku kultúrnych a historických pamätihodností a navštívte: Hrad Strečno (25 km), Oravský zámok (31 km), prvý drevený orloj v Starej Bystrici (32 km), Budatínsky zámok (36 km), Považskú galériu umenia s unikátnou drotárskou expozíciou (36 km), revitalizovaný anglický park (36 km), Múzeum kysuckej dediny - Vychylovka (39 km), najväčší vyrezávaný drevený betlehem na svete v Rajeckej Lesnej (60 km), živý skanzen Vlkolínec (45 km), jedinú zachovanú úzkorozchodnú parnú lokomotívú - Oravskú lesnú železničku (35 km), ľudovou architektúrou preslávenú obec Čičmany (74 km).

TIPY NA ATRAKCIE V OKOLÍ:
- Ekocentrum Zázrivá – záchytná stanica pre ranené a oslabené živočíchy (4 km),
- jazda na koni (5 km),
- lanový park Ropecenter (7 km),
- streľba z luku a kuše (10 km),
- paintbal a štvorkolky (7 km),
- Relaxačno - informačné centrum Terchovec (7 km),
- raft po rieke Orava (11 km),
- Aquarelax Dolný Kubín (25 km).