Loading

Ubytovanie v Jaklovciach

(0 objektov + 10 objektov v okolí 25 km)

Chata Marica

Margecany (Jaklovce 4,0 km vzdušne), na samote, v lese
12.-14.6.2020 víkend cena 620€

Škola v prírode Kysak

Kysak (Jaklovce 15,1 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri les...
Kvalitná domáca strava, pohoda a kľud

Casa Blanca

Spišské Vlachy (Jaklovce 15,6 km vzdušne), v rekreačnej obla...
V krásnom prostredí s rozľahlou záhradou

Chata Dáša

Poráč (Jaklovce 18,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
V nádhernom prostredí pri lyž. stredisku

Four Seasons Cottage

Poráč (Jaklovce 18,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vleku
Nádherné prostredie pre rodiny s deťmi!

Chata Madam

Poráč (Jaklovce 18,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vleku
Ubytovanie pre rodiny a turistov

Chata Daniela

Poráč (Jaklovce 18,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Dokonalý relax v krásnom prostredí

Chata Anna

Poráč (Jaklovce 18,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Relax v peknom a príjemnom prostredí

Drevenica Poráčska Dolina

Poráč (Jaklovce 18,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Nová drevenička, blízko vleku!

Chata Diana

Poráč (Jaklovce 18,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Veľmi pekná chata pri lese
1 - 10 / 10

Jaklovce

Jaklovce 1

Jaklovce Vás oslovia zaujímavým kaštieľom i kostolom

Obec Jaklovce leží na severovýchode Slovenského rudohoria, v okrese Gelnica. Obec sa po prvýkrát spomína už v 13. storočí. Založená bola gelnickým občanom Jakulom, ktorému bol od Ladislava IV. darovaný les v gelnickom chotári.

Obyvatelia Jakloviec sa živili baníctvom, ťažili železnú rudu. V období 1. ČSR pracovali v baniach, na píle a venovali sa aj poľnohospodárstvu.

Z historických pamiatok v obci dominuje najmä gotický kostol sv. Antona Pustovníka a Csákyho kaštieľ. Historickou vzácnosťou kostola je gotická socha Madony z Jakloviec z 1. polovice 15. storočia. Pred kostolom stojí kaplnka so sochou sv. Jána Nepomuckého. Nachádza sa v nej neskorobaroková kamenná socha svätca, ktorú zhotovili rovnako ako kaplnku koncom 18. storočia. Csákyho kaštieľ pochádza z 2. polovice 18. storočia, bol postavený v barokovom štýle a slúžil ako poľovnícky zámok. Nachádza sa pri vstupe do obce, takže neunikne pozornému oku návštevníka.

Jaklovce 2

Zábava, šport a turistika - to všetko zažijete v Jaklovciach a ich blízkosti

Jaklovce sú výbornou lokalitou na turistiku a cykloturistiku. Milovníkov turistiky určite zaujmú okolité hory, do ktorých z obce vedie červená turistická značka na Krompašský vrchSlovinky ako aj na opačnú stranu do Margecian.

Jaklovce 3

Návštevníci obce určite budú nadchnutí pohľadom na vodnú nádrž Ružín, ku ktorej sa možno dostať aj z Jakloviec. Obkolesuje ju nádherná príroda s množstvom turistických trás, vďaka čomu si tu na svoje prídu nielen priaznivci kúpania, vodných športov či rybolovu, ale najmä turisti. Pri vodnej nádrži Ružín máte možnosť vychutnať si aj vodné lyžovanie za motorovým člnom, tenis na antukovom kurte, minifutbal alebo nohejbal na trávnatom ihrisku. Do sýtosti sa tu môžu vyšantiť aj deti, pre ktoré sú k dispozícii rôzne zaujímavé atrakcie.

Ak plánujete dovolenku s deťmi, dobrým tipom na výlet môže byť napríklad agrofarma so zvieratkami vzdialená od Jakloviec približne 30 km. Môžete si tu vyskúšať jazdu na koni alebo v kočiari. Areál je vhodný aj na detské tábory a školské výlety. Za históriou sa oplatí vybrať do neďalekého Spišského hradu, ktorý sa od agrofarmy nachádza iba 1 km.

Obec má svoje čaro aj v zimných mesiacoch, pretože ponúka návštevníkom dostatok zimných aktivít a nádherný pohľad na zasneženú krajinu. Neďaleko obce sa nachádza lyžiarske stredisko Relax Center Plejsy pri meste Krompachy, kde si určite prídu na svoje aj tí najnáročnejší lyžiari. Severné svahy strediska oddávna poskytujú lyžiarom bohaté možnosti športového aj rekreačného vyžitia. Návštevníci areálu majú k dispozícii reštauráciu, ski servis, požičovňu lyží, detský kútik, klzisko, bezplatné veľkokapacitné parkovisko a ďalšie služby pre lyžiarov.

Vhodné ubytovanie v Jaklovciach a okolí

V obci Jaklovce alebo v jej blízkom okolí nájdete ďalšie možnosti ubytovania napríklad v chatkách uprostred krásnej prírody či v privátoch. V blízkosti spomínaného lyžiarskeho strediska pri Krompachoch máte možnosť ubytovania v hoteli alebo v penzióne.

Ak hľadáte odpočinok po namáhavých dňoch a túžite po tichu prírody, obec Jaklovce je na dovolenku ako stvorená. Môžete tu zažiť nejedno dobrodružstvo, spoznať milých obyvateľov obce a priniesť si domov nezabudnuteľné zážitky.