Loading

Ubytovanie v Hrušove

(0 objektov + 18 objektov v okolí 25 km)

Rybárska chata Hrušov /okr. Rožňava

Jablonov nad Turňou (Hrušov RV 0,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v lese
Na samote, uprostred krásnej prírody!

Chata Jazierko

Jablonov nad Turňou (Hrušov RV 1,0 km vzdušne), na samote, v lese
Chata blízko jazier so saunou a bazénom!

Ubytovanie Granárium

Jablonov nad Turňou (Hrušov RV 2,8 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese...
Netradičná dovolenka s vôňou vidieka

Penzión Bernáth

Krásnohorská Dlhá Lúka (Hrušov RV 6,1 km vzdušne), v obci...
Penzión v tichom prostredí!

Apartmány Anika

Krásnohorská Dlhá Lúka (Hrušov RV 6,1 km vzdušne), v obci...
Nádherná príroda, pamiatky, jaskyne...

Penzión Jozefína

Krásnohorská Dlhá Lúka (Hrušov RV 6,3 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese...
Na okraji lesa a obce, pri potoku, 2 ha

Penzión Vian

Krásnohorská Dlhá Lúka (Hrušov RV 6,3 km vzdušne), v obci...
Penzión v turisticky atraktívnej dedinke

Penzión Adriana

Krásnohorská Dlhá Lúka (Hrušov RV 6,4 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / na...
Tiché prostredie, deti do 2 rokov ZDARMA

Sedliacky dom

Krásnohorské Podhradie (Hrušov RV 7,7 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Ubytovanie pod hradom Krásna Hôrka.

Rezort Lúčka

Lúčka RV (Hrušov RV 8,5 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
S vonkajším bazénom a altánkom!
1 - 18 / 18

Hrušov

Hrušov 1

Milujete malé dedinky, teplé počasie a neobjavené pohoria? V tom prípade patríte medzi mimoriadne náročných turistov. Pre nás to však nie je žiaden problém. V našej ponuke sa čosi nájde aj pre Vás. Napríklad dedinka Hrušov.

Dedinka Hrušov je maličkou obcou, ktorá má len niečo viac ako 300 obyvateľov. Napriek nízkemu počtu obyvateľov má poriadne dlhú históriu. Prvýkrát sa spomína už v roku 1285. Bola typickou poddanskou dedinkou, ktorá slúžila panstvu Turňa. Najvýznamnejšou pamiatkou obce je gotický kostol z 13. storočia. Ten bol o 500 rokov neskôr poznačený vplyvom barokového umenia.

No a teraz to najhlavnejšie, kde dedinku Hrušov vôbec nájdete? Leží v bezprostrednej blízkosti Národného parku Slovenský kras. Kúsok od neho leží mesto Rožňava. Všade navôkol Vás očarí prekrásne a pokojné prostredie, no čo viac si počas svojej dovolenky vôbec priať?

Hrušov 2

Hrušov sa bude páčiť hlavne dobrodruhom, ktorí nachádzajú zaľúbenie v divokej prírode. Ako sme už spomínali, z Hrušova je to do Slovenského krasu čo by jeden kameňom dohodil. Tento národný park patrí medzi tie menej známe a navštevované. To hrá do karát všetkým, ktorí nemajú v láske preplnené turistické chodníky. Jednou z najpríťažlivejších atrakcií v blízkosti Hrušova je jednoznačne Zádielská tiesňava. Majestátny výtvor prírody vzbudzuje pozornosť už z diaľky. Avšak výhľad z jeho vrcholu je ešte krajší. Zaujímavými prírodnými výtvormi sú aj Cukrová homoľa v Zádieli, Hájsky vodopád či Silická ľadnica. Tá je jedinečným unikátom na Silickej planine. Ide o malú ľadovú jaskyňu, kde sa počas celého roka nachádza ľad.

Osobitú kapitolu tvoria jaskyne v blízkosti Hrušova. Ide o Gombaseckú jaskyňujaskyňu Domica. Nesmiete vynechať ani návštevu Ochtinskej aragonitovej jaskyne. Spomínané jaskyne sú mimoriadne vzácne. Dokazuje to aj fakt, že sú zapísané v zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO.

Hrušov neponúka len prírodné bohatstvo, ale aj oveľa viac. Najvýznamnejšou pamätihodnosťou v okolí je jednoznačne Hrušov 3hrad Krásna Hôrka, v blízkosti ktorého je okrem iného aj Mauzóleum rodiny Andrássyovcov. Nesmiete si nechať ujsť ani prehliadku kaštieľa Betliar, pri ktorom je aj prekrásny park s mnohými netypickými drevinami. Prípadne sa s deťmi vyberte na niektorú z blízkych fariem, kde si pochutíte na všakovakých špecialitách a dokonca si vyskúšate aj jazdu na koni.

V lete sa pri Hrušove budete kúpať. Možností je viacero. Kúpalisko sa nachádza napríklad v blízkej Rožňave. Ďalšie je v Gemerskej Hôrke či v Moldave nad Bodvou. V ich vode sa môžete kedykoľvek osviežiť. Ak by ste si chceli radšej zalyžovať, príležitostí bude aj na juhu Slovenska, pri Hrušove dostatok. Lyžiarske strediská nájdete v Štósi, Nálepkove či v Zlatej Idke. Snehu si tak užijete do sýtosti.

Hrušov patrí k tým menším dedinkám. Napriek tomu aj v ňom nájdete miesto, kde sa ubytovať. Útulný penzión či privát Vás rád privíta. Je jedno, či tu prídete s kamarátmi alebo Vašou polovičkou na romantický víkend. Hrušov Vás skrátka očarí. Príďte ho spoznať aj Vy.